Komisařka Jourová vyšetřuje, už odhalila Čínu a Rusko   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 12:32:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Komisařka Jourová prostřednictvím článku v sobotní MF DNES („ Aby pandemii nedoprovázela infodemie“) veřejnosti sdělila, že nezahálí a spolu se svým bruselským týmem prošetřuje podezřelé informační „šumy“ kolem pandemie.

Mají se týkat například toho, že mnohé laické rady, jak covid léčit – i u nás jich bylo na sociálních sítích plno, třeba dávat si octové obklady na čelo nebo si máčet nohy ve stolním víně a pod. - nebyly jen výmysly neodborníků, ale naopak je záměrně šířili specialisté na dezinformační kampaně. Jejich cílem, podle Jourové, bylo vyvolat strach a nejistotu, společenský kolaps.

Bylo by zajímavé vědět, zda paní komisařka ve svém hledáčku šarlatánů a dezinformátorů, kteří na rozdíl od Německa, Itálie či Velké Británie“ šířili bludy o nutnosti nosit roušky a provádět omezující opatření včetně uzavření hranic, má také kvarteto Babiš, Hamáček, Vojtěch, Prymula. Asi nemá, když ten náš „nesmysl“ postupně převzali jiní, často až v hodině dvanácté.

Správně však paní komisařka a její vyšetřovatelé odhalili předpokladatelnou rozvracečskou činnost Ruska a Číny během pandemie, ostatně jako vždy a všeho unijního.

Vyšla ze zdravé úvahy, že vypočítavá Čína, která v kritické situaci prodala Evropě roušky a další prostředky, si tyto země zavázala a bude se snažit toho proradně zneužít. Stejně tak Rusko. Roušky sice neposkytlo, ale v počátku prý falšovalo počet nakažených a uvádělo překvapivě nízká čísla. Rovněž Čína se zázračně rychle uzdravila. Oboje byl podle Bruselu ideologický tah. Aby si Evropané řekli, že s režimy obou zemí to není tak špatné , když, například na rozdíl od Italů, se s nemocí vyrovnali příkladně. Mělo jít zřejmě o to – paní komisařka to takhle nenapsala, to já – že kdyby někdo chtěl Číně a Rusku vytýkat malou úctu k lidským právům, mnohou kontrovat: Ale zato jsme kabrňáci na covid.

Je vidět, že naše komisařka nezahálí a že pandemii pěkně politizuje. Bylo by nehezké se ptát, zda nemá nic důležitějšího v agendě. Nemá. Tak ať si píše. Ale ať nás bere trochu svéprávněji.

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=75300
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28802
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1377 sec,0.0334 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,239kB