Putin na tvrdo o hluboké krizi v USA   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 18:21:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Sotva se objevil na veřejnosti, Vladimír Putin rozhodně promluvil o hluboké krizi v USA. Věci formuloval věcně a objektivně, ale fakticky šlo o nejtvrdší kritiku USA od zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Ne, že by Putin kritizoval jednotlivé osoby, včetně prezidenta, ovšem z jeho slov nepřímá, ale tvrdá kritika zazněla.

A měl pravdu. Ze strany USA musí Rusko stále poslouchat, jaký je tam autoritativní režim.

No ve vztahu k víceméně operetním protestům Navalného a spol, který prakticky nemá ve společnosti žádnou sociálněpolitickou oporu, jsou současné celoamerické brutální nepokoje, spojené s vandalismem, vykrádáním obchodů a trvalým násilím doslova devastující.

Kritika Putina ovšem míří i na rozvrat státní moci, kdy guvernéři odmítají jakkoliv respektovat vládní moc, starostka Seatlu vyzývá Trumpa, aby zalezl do bunkru a nechal jí přeměnit část města v území, které se oddělilo od USA a přijalo vlastní zákony, včetně zrušení policie, přijímání nelegálních migrantů a zákazu vstupu státních orgánů. To skutečně už je rozvalem státu a něco takového by v Rusku možné nebylo…

Vladimir Putin však poukázal i na nejostudnější neřešení koronavirové krize státní mocí. A zdůraznil, že z hlediska úmrtnosti je Rusko na tom mnohem lépe než USA.

Vezměme si ostatně dnešní čísla:

USA 118 000 obětí - Rusko 7 091 obětí

A dodejme pro srovnání i tři země západní Evropy:

Velká Británie 41 706 - Itálie 34 371 - Francie 29 406 - Španělsko 27 146

Je zcela zjevné, že USA jsou na tom celosvětově z hlediska úmrtnosti nejhůře.

Zatímco v tomto asi leckdo bude se mnou souhlasit, nemohu nedodat ještě jeden a zásadní moment, který naše většinová společnost nebude ráda sdílet.

Rusko je mnohonárodnostní a mnohonáboženský stát. Žije tam tuším 18 miliónů muslimů.

Ale pokud vím, neexistují tam no go zóny, neexistují tam masivní rasistická hnutí. Neexistuje tam islamismus. Demonstrace tohoto typu s rasovým a náboženským laděním jsou nemyslitelné.

Právem Putin může říci, že stojí na straně černochů. On by samozřejmě naprosto důsledně jakékoliv nepokoje i vandalismus rázně utnul, ale rasoovou odlišnost by respektoval a chránil.

Ale tak jako Ruská říše přebírá odpovědnost, ale i vedení celé společnosti včetně všech neruských národů i ras, tuto povinnost mají i USA.

Nikdo je nenutil před staletími deportovat z Afriky desetitisíce černochů. Bylo to šílené a bylo to nehumánní. A je totální neschopností americké moci se s touto záležitostí vypořádat.

Naši Hřibové, Novotní, Kolářové vidí v Rusku despotický režim. A stále volají po cestě na Západ. Tam je ta pravá demokracie a svoboda… Kde? V USA? Ve Velké Británii? Ve Francii? V Nizozemsku? Kolonialismus a otrokářství to byla „ta původní lidská práva“ Západu

Ta Putinova kritika byla zcela přiléhavá a na místě.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28806
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1628 sec,0.1024 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,244kB