Britské ministerstvo zahraničí zareagovalo na Putinův článek o druhé světové válce   
Pridal tk Sobota 20 červen 2020 - 12:42:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dějiny by se neměly přepisovat kvůli zájmům té či oné země a vítězství nad nacistickým režimem se stalo možným díky statečnosti spojeneckých zemí a SSSR. V rozhovoru pro novináře to prohlásil mluvčí Ministerstva zahraničí Velké Británie. Tímto způsobem tak okomentoval článek ruského prezidenta Vladimira Putina o druhé světové válce.

„Naše společné dějiny se nesmějí využívat jako politický nástroj, a ani by se neměly přepisovat jednotlivými státy v jejich vlastních zájmech… Statečnost a obrovské oběti, které přinesly národy Velké Británie, Spojených států, SSSR a všech spojeneckých zemí, vedly k porážce nacistického režimu,“ řekl mluvčí britského resortu.
Připomeňme, že britské ministerstvo zahraničí pravidelně zveřejňuje dokumenty z Národního archivu, a to v souladu s platnými zákony.

Již dříve ruský prezident Vladimir Putin napsal článek o druhé světové válce, který nesl název Skutečné lekce 75. výročí druhé světové války. V něm představil vlastní názor na daný konflikt, jeho příčiny a postoj k němu v současném světě. Ruský lídr rovněž vyzval partnery, aby zachovávali historickou pravdu založenou na faktech, a posuzovali minulé události sebekriticky a nezaujatě. Podle jeho slov navíc Rusko bude vždy vděčné spojencům za pomoc při zásobování Rudé armády ve válečném období.

Mnichovská dohoda

Putin v článku obvinil řadu evropských politiků, konkrétně Poláky, z pokusů o utajení informací o Mnichovské dohodě o rozdělení Československa.

„V případě Mnichovské dohody, které se, kromě Hitlera a Mussoliniho, účastnili také britští a francouzští lídři, bylo Československo rozděleno za plného souhlasu Společnosti národů. Ve spojení s tím bych chtěl zmínit, že na rozdíl od mnohých jiných evropských lídrů té doby, Stalin se neúčastnil setkání s Hitlerem, který byl vítaným hostem v evropských hlavních městech,“ píše Putin ve článku pro americký magazín National Interest. Článek je přeložen z anglického jazyka.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CJJM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28844
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1123 sec,0.0561 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,232kB