Ruce pryč od českého premiéra…   
Pridal tk Sobota 20 červen 2020 - 13:09:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Snad nejhorším a nejdražším politickým útvarem Evropské unie je Evropský parlament. To co vytváří je vždy na hraně všeobecného politického rozumu a je takřka synonymem politické masáže, jednostrannosti a totálního odtržení od reality života i spravedlivé historie.

V Česku otevřeně řečeno existuje převažující nedůvěra k bruselským institucím, která je dokonce mnohem větší než nedůvěra k samotné EU. V zásadě platí, že čeští voliči řadí i význam voleb do EP jen nepatrně lépe než do Senátu, kterou většina z nás pokládá za výlupek extrémní opozice oproti vládě.

Není na tom ovšem nic divného. Češi svého času měli zásadní nedůvěru k rakouské Říšské radě a po 17 let praktikovali zásadu pasivní rezistence a odmítali účastnit se jejího jednání. Z principu nemáme rádi, když nám někdo z cizího centra diktuje, co máme dělat, či ještě hůře s pomocí domácích posluhovačů nám škodí.

A nešlo jenom o vrcholné politiky. Česká reprezentace uměla decentně komorně odstranit ze svých řad i vlastizrádce uprostřed v podstatě policejního státu, jen proto, že měli v té době ještě neprokázané indicie o donášení jinak slavného libretisty Prodané nevěsty Karla Sabiny policii do Vídně.

Andreje Babiše nemusíme mít rádi, jistě dělá chyby, ale je předsedou vlády s trvalou v historii nebývalou podporou stálých +-30% voličů.

Naši europoslanci Pexa, Zdechovský, Kolaja, Vreciónová udávají v Bruselu a svou neschopnost na domácím hřišti porazit ANO ještě doprovází údivem, že je většina národa právem pokládá za vlastizrádce.

Dnes celý evropský parlament s jedinou výjimkou frakce Identity podpoří mnohačetnou rezoluci k odstranění Andreje Babiše z funkce předsedy české vlády.

Jen tak dál a větší kapky.

O EU tady fakt moc nikdo nestojí a my Češi se nenecháme dál urážet.

Kdo bude, či nebude českým premiérem si rozhodneme my sami. Nejde o Andreje Babiše, jde o úctu a důstojnost slušných Čechů, kterých je většina…

Odolávali jsme Vídni, odolávali jsme Moskvě a určitě odoláme i Bruselu.

Ale ať sem pro jistotu už europoslanci nejezdí…

Jiří Vyvadil
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28850
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0979 sec,0.0358 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,177kB