Doufejme, že Wilsonova socha zůstane stát aspoň u nás, když už je v Americe tabu   
Pridal tk Pondělí 29 červen 2020 - 12:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Máme štěstí, že momentálně nežijeme v Americe. Tendence „odrasističtění“ tam přesahují už všechny rozumné i nerozumné meze.

Doufejme, že nic takového k nám v plné síle nepřijde, že Brusel se nezblázní a nevydá závazné směrnice, jak z historie vztahů k neevropským národům a rasám vyvodit patřičné poučení a učinit praktické korekce našeho chování k nim.

Značně multikulturní a rasově pestrá západní Evropa by ovšem podle mnohých měla být k menšinám mnohem vstřícnější, nezraňovat je vnucováním našeho způsobu života a nedávat na odiv naše bílé modly s kontroverzními vlastnostmi.
Někteří rodilí Evropané se s minulostí už vyrovnávají. Londýnský útok na Churchillův pomník, stejně jako jeho „replika“ počmáráním státníkovy sochy v Praze proto nevěští nic dobrého.

Pokud by se z Ameriky měla k nám přenést aktuálně prosazovaná myšlenka, že i matematika je rasistická, protože například Pythagorova věta navozuje dojem, že matematika byla vyvinuta Řeky a dalšími Evropany a nikoli Afričany, mohlo by to vyvolat masový odpor vůči matematice u našich žáků a studentů a mohli by vedle pátečních eko-protestů konat ještě čtvrteční anti-matické pochody.

Aplikace americké praxe, jak dál už neurážet národnostní cítění menšin v gastronomii tím, že specifické pokrmy národních kuchyní připravuje univerzální běloch a nikoli „národní“ kuchař, byla by pro naše restauratéry likvidační. Málokterý provozovatel u nás si může dovolit to, co americký majitel už musí. Mít specialistu na pokrmy v geografickém smyslu, že Španělské ptáčky by připravoval Španěl, vídeňské řízky aspoň Rakušan, když už ne Vídeňák, čínské pokrmy Číňan (ale z ČLR), anglický biftek rodilý Brit atd.

Doufejme, že až se z karantény navrátí vedení Prahy, že nepřijde s ozdravným nápadem po vzoru Američanů, kteří strhli na univerzitě z názvu budovy jméno prezidenta Wilsona. Toho, kterému vděčíme za vznik republiky. S velkou slávou se před léty jeho pomník vracel před hlavní nádraží, kde léta stával. Také to nádraží neslo kdysi jméno po něm - lidově Wilsoňák.

Ještěže nedostalo původní název. Kdyby se americká infekce v plné síle dostala k nám, jistě by Wilsonovo jméno z nádraží opět zmizelo. A kdo ví, jak by to dopadlo s Letištěm Václava Havla. Prezident rád pil whisku Black & White, čímž ovšem arogantně dával najevo, že černá mu není dost dobrá a musí ji míchat s bílou. No nebylo to urážlivé?

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753721
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28943
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1521 sec,0.0816 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,233kB