Čínský globální navigační satelitní systém Beidou-3 bude prospívat lidstvu   
Pridal tk Sobota 01 srpen 2020 - 04:17:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Včera dopoledne byl oficiálně spuštěn čínský globální navigační satelitní systém Beidou-3. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin (Wang Wen-pin) ve stejný den uvedl, že Číňané byli velmi hrdí a nadšení, a otevřeli novou kapitolu systému Beidou ve prospěch lidstva.

Wang Wenbin na tiskové konferenci řekl, že dnes se v Pekingu konal slavnostní ceremoniál u příležitosti dokončení a spuštění navigačního satelitního systému Beidou-3. Ceremonie se zúčastnil čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching).

„Beidou není jen čínský Beidou, ale také světový Beidou. Slouží nejen Číně, ale také světu. Po dokončení systému Beidou poskytne globálním uživatelům základní navigaci, globální komunikaci krátkými zprávami a mezinárodní pátrací a záchranné služby. V současné době pokrývá služba systému Beidou více než 200 zemí a regionů s více než 100 miliony uživatelů a 200 miliony denních služeb. Více než polovina zemí světa začala používat systém Beidou.“

Wang Wenbin uvedl, že vesmírná agentura OSN pro kosmický prostor nedávno zaslala blahopřejné video, aby ocenila pozitivní roli systému Beidou při podpoře globálního hospodářského a sociálního rozvoje, současně ocenila velký přínos systému Beidou při mírovém využívání vesmíru a účasti v mezinárodní spolupráci v kosmických aktivitách OSN. Čína je ochotna pokračovat v posilování výměny a spolupráce v oblasti vesmíru s ostatními zeměmi.

„Čínská vesmírná věc je důležitou součástí úsilí lidstva o mírové zkoumání a využití vesmíru, které bude sloužit výhradně pro mírové účely. Rozsáhlý vesmír umožňuje všem zemím zkoumat a spolupracovat. Na základě vzájemného respektu, otevřenosti, rovnosti a vzájemného prospěchu je Čína ochotna pokračovat v posilování výměny a spolupráce s různými státy v oblasti vesmíru, sdílet výsledky úspěchu v rozvoji vesmíru a pozitivně přispívat k podpoře lidské civilizace a sociálního pokroku, a budování společenství osudu lidstva.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29321
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1828 sec,0.1283 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,218kB