Neznámí pachatelé zaútočili na nákupní centrum v Berlíně. Před policií se jim podařilo uniknout   
Pridal tk Sobota 01 srpen 2020 - 04:32:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čtyři neznámí pachatelé v Berlíně zaútočili na pobočku banky, která se nachází v nákupním centru Karstadt. Při incidentu bylo zraněno nejméně 12 lidí, prozradila tamní policie Sputniku. Členové záchranné služby uvedli, že čtyři lidé byli hospitalizováni, přičemž jeden z nich je ve vážném stavu. Pachatelé unikli.

„Početná zranění ve čtvrti Kreuzberg. Jsme v nákupním centru v Hasenheide na Hermannplatz,“ uvádí se v prohlášení záchranné služby německého hlavního města na Twitteru.

Podle policie byla stanice metra Hermannplatz a Karl-Marx-Straße uzavřena. Zločinci se dopustili útoku s cílem loupeže. Uvádí se, že se útočníkům podařilo z místa činu uniknout.

„Policejní operace v současnosti pokračuje. Mluvíme o útoku se záměrem loupeže. To, zda k tomu došlo přímo v nákupním centru nebo vedle něj, není dosud známo. (...) Rovněž není známo, zda se lupičům podařilo ukrást peníze," dodala tehdy policie.
Informace o tom, že útočníci použili slzný plyn, jak dříve uvedli záchranáři, zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Nejnovější údaje hovoří o tom, že k loupeži došlo během transportu peněz. Jak již bylo řečeno, lupiči nejspíše využili slzný plyn a všem se podařilo uniknout. Policie zatím neuvádí, jestli se pachatelům podařilo utéct i s finanční částkou. Není známo ani to, o jaké množství peněz se jednalo. Nicméně informaci o úniku pachatelů tato bezpečnostní složka potvrdila.
Na místě činu operovalo velké množství policistů.Jejich mluvčí ale odmítla uvést jakékoli podrobnosti k celé kauze.

Dle médií měl být přepaden vůz, který z bankovní pobočky v obchodním centru převážel peníze. Ani tyto zprávy však policie nechtěla potvrdit či vyvrátit.

Za zmínku stojí i to, že speciální jednotka policie důkladně prohledala celý obchodní dům, jelikož nebylo jasné, jestli se pachatelé nevmísili mezi nakupující či se v centru neukryli. Radio Berlin-Brandenburg později oznámilo, že měli čtyři pachatelé uniknout v jednom voze s falešnou poznávací značku.

Zajímavé je také to, že si tohoto činu nikdo z nakupujících v obchodním nevšiml, což tvrdí i lidé, kteří byli během přepadení v obchodech na druhé straně místa činu.

„Bylo to překvapivě tiché,“ uvedl zaměstnanec kiosku. Toho, že se něco děje, si lidé všimli až v momentě, kdy dorazila na místo policie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DjT9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29322
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0875 sec,0.0339 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,218kB