Zacharovová označila zdržení Rusů v Bělorusku za divadlo   
Pridal tk Středa 05 srpen 2020 - 03:59:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 5   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Situaci okolo zadržení Rusů v Bělorusku, kteří údajně měli organizovat nepořádky v průběhu předvolební kampaně, označilo ruské ministerstvo zahraničí za divadlo.

„Co se týká zadržených ruských občanů v Bělorusku, jejichž vina nebyla prokázána, a toho divadla, které okolo toho vytvořili, my je budeme bránit,“ prohlásila tisková mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Alexandr Lukašenko je zkušený politik, volbami neprochází poprvé. Má pravdu v tom, že bratrské vztahy našich národů stojí mimo jakýchkoli krátkodobých zájmů, včetně těch volebních,“ uvedla rovněž Zacharovová.

Mluvčí dodala, že pod vztahy mezi Moskvou a Minskem leží „spolehlivý základ historické blízkosti a společné pragmatické spolupráce“.

Minulý týden bylo informováno o zadržení 32 Rusů, podle verze běloruské strany se má jednat o ozbrojence ze soukromé vojenské společnosti. Byli zadrženi v hotelu u Minsku. Další muž byl zadržen na jihu země. Jsou vyšetřování pro podezření z přípravy teroristických činů a také jsou podezíráni z toho, že se chystali připravovat nepořádky během předvolební kampaně.

Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov podtrhl, že Moskva nemá žádné informace o jakýchkoli protiprávních činnostech mužů. Zadržení občanů Ruska bez reálných podkladů „nevchází do parametrů spojeneckých vztahů mezi zeměmi“.

Peskov prohlásil, že muži se chystali odletět do Istanbulu, skrze Minsk pouze projížděli. Měli letenky. Muži údajně pracují pro soukromou ochrannou společnost. Ruský prezident Vladimir Putin později projednával situaci v Minsku s radou bezpečnosti Ruska. Doufá, že zadržení budou co nejrychleji propuštění.

Ruská strana také prohlásila, že Bělorusko má k dispozici všechny nezbytné dokumenty, aby mohlo zjistit pravdu. Ministerstvo zahraničí také požaduje, aby Minsk okamžitě poskytl zaměstnancům ruského konzulátu přístup k zadržovaným občanům Ruska.

Prezidentské volby v Bělorusku

V Bělorusku letos proběhnou prezidentské volby, jsou naplánovány na 9. srpna. Favoritem je stávající prezident Alexandr Lukašenko.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Dngq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29366
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Zpětné odkazy
adreamoftrains best hosting
Komentáře - Info kuryr
From: adreamoftrains best hosting

cheap flights
Novinky / Komentáře / Zacharovová označila zdržení Rusů v Bělorusku za divadlo - Info kuryr
From: cheap flights

cheap flights
Komentáře - Info kuryr
From: cheap flights

cheap flights
Novinky / Komentáře / Zacharovová označila zdržení Rusů v Bělorusku za divadlo - Info kuryr
From: cheap flights

web hosting sites
Novinky / Komentáře / Zacharovová označila zdržení Rusů v Bělorusku za divadlo - Info kuryr
From: web hosting sites

Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1345 sec,0.0630 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,355kB