Užívejme si Babišovu vládu. Za rok už tady nemusí být   
Pridal tk Středa 05 srpen 2020 - 07:38:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Václav Moravec, který přeje Babišově vládě jen to nejhorší, opět ve svých nedělních OVM jásal, že máme propad HDP o 10 %. No máme - no a co? Pokud z dostupných čísel Eurostatu jsme úspěšnější než Německo (-11,7 %), Rakousko (-13,3 procent) či Belgie (-14,5), Itálie (-17, 3 %), Francie (-19 %) či dokonce Španělsko (-22, 14 % ), pak jsme v podstatě z hlediska západní části EU premianty.

A když k tomu připočteme, že stále máme nezaměstnanost 3,8 %, tak jsme vývojově současnou evropskou jedničkou.

Nejsem ekonom. Jen věci empiricky sleduji. Ovšem bylo jasné, že když se cpalo tolik peněz do ekonomiky a hlavně lidí, tak se to nějak muselo projevit.

Když už jsme v těch číslech, stojí za zmínku, že i naše „národní automobilka“ Škoda je na rozdíl od celého koncernu Volkswagen v plusu, byť s odřeným hřbetem, což je unikátní.

I to možná stojí za poznámku. Jak v OVM, tak i jinde se rozvádí teorie, jak vláda na rozdíl od ‚Německa nenapomáhá šrotovným a investicemi do infrastruktury elektromobility. Především platí, že jsou vedle jak tak jedle ti, kteří se domnívají, že lze něco koncernu poručit. Ukazuje se, že si Volkswagen dělá, co chce, někdy dobře, někdy špatně. Navíc je otázka, zda 100 % sázka na elektroauta by měla šanci. Zatím se ukazuje, že příliš netáhnou jiné výrobky této charakteristiky.

Tím se dostávám i k možnému zrušení superhrubé mzdy a jejím nahrazením 15% dani z příjmu. Zarazilo mě, že představitelé „levice“ tedy ČSSD a KSČM jsou proti. Zaměstnanci by měli být klíčovou sociální skupinou jejich zájmu. Konečně by si měli po třiceti letech nadechnout a konečně by mohli cítit společenskou rehabilitaci ve vztahu k podnikatelům a živnostníkům. A konečně by si mohli říci, že ten systém, který mnozí z nich na počátku prosazovali cinkotem klíčů, aby se měli jako na Západě, je konečně trochu i jejich. Vždyť pro většinu společenského bohatství jsou oni tím rozhodujícím zdrojem. Za léta pravicových či středopravicových vlád by si to zasloužili, zejména když…

Zejména když nevíme, zda po příštích volbách opět vznikne tak příhodná středolevicová koalice tvořená ANO,ČSSD a KSČM jako nyní. Obě levicové strany jsou trvale jednou nohou mimo Sněmovnu a nedostanou – li se tam, nastoupí pravicová koalice ANO – a třebas i ODS.

Ale může být ještě hůř. Pokud by se zrealizovaly záměry vytvoření dvou pravicových koalic z dnešní opozice tj. např. ODS-TOP 09-KDU-ČSL a dále Piráti + STAN, zřejmě pošupajdí ANO do opozice.

Hrajme tedy dokončení tohoto volebního období do poslední minuty, jako by to mohl být konec příznivé politiky pro všechny sociální skupiny Česka, nejen pro vyvolené.

A co se prosadí, to se počítá.

Jiří Vyvadil
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29371
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1096 sec,0.0394 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,345kB