Si Ťin-pching slíbil Putinovi, že bude bránit výsledky druhé světové války   
Pridal tk Pátek 04 září 2020 - 04:06:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čína bude společně s Ruskem hájit výsledky druhé světové války, uvádí zpravodajská agentura Sin-chua na základě gratulačního telegramu, který prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching zaslal Vladimiru Putinovi u příležitosti 75. výročí konce války.

Si Ťin-pching vyjádřil připravenost „spolupracovat s ruským kolegou na spojení úsilí s cílem rozhodně bránit vítězství ve druhé světové válce, a také na mezinárodní spravedlnosti“.

V úterý 1. září ruský prezident Vladimir Putin během veřejné video hodiny prohlásil, že nesmí být pochyb o tom, kdo byl agresorem během Velké vlastenecké války a kdo „zlomil hřbet nacistické válečné mašině“. Prezident prohlásil, že osvobození zemí východní a střední Evropy je velkou zásluhou Rudé armády. Uvedl také, že je možné polemizovat o tom, co následovalo, jaké režimy byly vytvořeny v osvobozených státech a jaký vztah k těmto režimům mělo obyvatelstvo.

Dne 2. září 1945 podepsali japonští představitelé na palubě americké letadlové lodi Missouri kapitulaci, která znamenala konec druhé světové války, která trvala šest let a vyžádala si nejméně 55 milionů životů.

Dokument je podepsán zástupci USA, Číny, Velké Británie, SSSR, Austrálie, Kanady, Francie, Nizozemska a Nového Zélandu. Slavnostního ceremoniálu se za Sovětský svaz zúčastnil generálporučík Kuzma Děrevjanko.

Nezapomínejme, kdo na koho zaútočil

Putin dne 1. září rovněž uvedl, že mnozí zapomínají na to, že Německo v roce 1941 napadlo Sovětský svaz, a nikoli naopak.

„Leckdo zapomíná na to, že právě fašistické Německo napadlo Sovětský svaz časně zrána 22. června 1941, a nikoli naopak; že přes 80 % techniky a živé síly nepřítele zničila Rudá armáda právě na Východní frontě; leckdo zapomíná na to, kdo dobyl útokem Berlín. Byla to sovětská vojska. A my na to nikdy nesmíme zapomenout, a nikdy nezapomeneme. A nikomu nedovolíme na to zapomenout,“ prohlásil Putin na veřejné lekci věnované 75. výročí vítězství ve 2. světové válce. Prezident se jí účastnil v on-line formátu.

Ruský prezident podotkl, že v současném světě probíhají pokusy o revizi dějin 2. světové války. Lidé, kteří souhlasí s revizí dějin, se dají podle názoru ruského prezidenta označit za kolaboranty. Podle jeho slov je zachování památky úkolem státního významu, i když není třeba lpět na minulosti, jen opírajíce se na ni můžeme jistě postupovat vpřed do budoucna.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D7uT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29737
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0669 sec,0.0383 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:971,456B