Proč Čína nezapomněla na válku proti japonské agresi   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:08:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Válka odporu čínského lidu proti japonské agresi, která trvala od roku 1931 do roku 1945, navždy změnila Čínu a vztahy mezi Čínou a Japonskem.

Čína si to stále pamatuje, 75 let od konce války.

Dříve ve čtvrtek (3. září) čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching), také generální tajemník ústředního výboru Komunistické strany Číny a předseda Ústřední vojenské komise (CMC), navštívil Muzeum na předměstí Pekingu, aby si připomenul výročí.

Po minutě ticha za padlé hrdiny položil Xi spolu s dalšími vůdci Ústředního výboru KSČ věnce pro mučedníky.

Během projevu na sympóziu později během dne za přítomnosti veteránů, kteří přežili válku, Xi ocenil velkého ducha čínského národa a zdůraznil vlastenectví a hrdinství ve snaze dosáhnout čínského národního obrození.

Řekl, že čínský národ jako celek bojoval a vyhrál válku s velkým duchem vlastenectví a hrdinství, což je dnes neocenitelné a může to motivovat čínský lid k překonání všech obtíží a překážek a ve snaze dosáhnout národního omlazení.

Pandemie COVID-19 poslala již napjaté vztahy mezi Čínou a USA na rychlou spirálu.

Přes rychlou a účinnou kontrolu epidemie v Číně USA neustále útočily na Čínu kvůli manipulaci s koronavirem. V posledních měsících americká vláda také eskalovala útoky na KSČ a považovala ji za „globální hrozbu a nepřítele“.

Pod vedením KSČ Číňané nejen vyhráli válku proti japonskému fašismu, ale od té doby dosáhli pozoruhodných úspěchů v ekonomickém a sociálním rozvoji, zdůraznil Xi na sympoziu.

Čínská reforma a otevírání zcela přepracovaly její ekonomiku, urbanizovaly její společnost a zlepšily její životní úroveň. Čína je nyní druhou největší světovou ekonomikou po USA a do konce roku 2020 vyvede všechny lidi z chudoby.

K dosažení čínského národního omlazení Xi uvedl, že země se musí držet vedení KSČ, cesty socialismu s čínskými charakteristikami, přístupu zaměřeného na lidi a mírového rozvoje.

„Čínský lid nikdy nebude souhlasit s žádnou silou, která by se pokoušela pokřivit historii KSČ a stigmatizovala povahu KSČ,“ řekl Xi.

„Čínský lid nikdy nebude souhlasit s nikým nebo s jakoukoli silou, která by se pokusila narušit a odklonit od cesty socialismu s čínskými charakteristikami a pokusit se popřít a stigmatizovat velký úspěch dosažený na této cestě. Čínský lid nikdy nebude souhlasit s nikým ani s jakoukoli silou, která se pokusí o rozdělení KSČ a čínského lidu.“

Odmítl také pokusy o šikanu a vnucování své vůle Číně, stejně jako bránění komunikaci Číňanů s lidmi v jiných zemích.

Málo známá fakta o rozsahu války v Číně

Je důležité pamatovat na utrpení a ztráty v druhé světové válce, ale nesmíme zapomenout na válku v Číně v rozsahu, důsledcích a odkazu.

Lidé z celé země se ocitli v čínské lidové válce odporu proti japonské agresi (1931-1945).

Čína byla hlavním bojištěm proti japonskému fašismu. Před válkou v Pacifiku (1941–1943) nasadilo Japonsko v Číně asi 80–94 procent svých vojáků a po roce 1941 Japonsko stále mělo přes 50 procent svých vojáků v Číně.

Když se Japonsko vzdalo, bylo v Číně rozmístěno celkem 1,86 milionu japonských vojáků, což představovalo téměř 52 procent z celkového počtu bojovníků vyslaných do zahraničí.

Během války zemřelo v Číně více než 1,5 milionu japonských vojáků, zatímco během války zemřelo více než 35 milionů čínských vojáků a civilistů, což v roce 1928 představovalo téměř 8 procent z celkového počtu obyvatel Číny.

Čína tvrdí, že utrpěla přímé ekonomické ztráty v hodnotě přes 100 miliard amerických dolarů a nepřímé ekonomické ztráty v hodnotě 500 miliard amerických dolarů (na ceny v roce 1937).

Příležitost k reflexi

V minulých desetiletích prošly vztahy Číny s Japonskem vzestupy a pády.

Během zasedání v Ósace v červnu loňského června dosáhli vedoucí představitelé obou zemí 10bodové shody o společné podpoře zdravého rozvoje dvoustranných vztahů. Xi také v principu souhlasil se státní návštěvou Japonska, která byla narušena epidemií COVID-19, což otevřelo novou stránku vztahů mezi oběma zeměmi.

Čína a Japonsko jsou blízcí sousedé a dlouhodobé mírové vztahy přináší výhody lidem z obou zemí i pro stabilitu Asie a světa, řekl Xi při úvahách o válce.

Správná reflexe japonského fašismu a jeho agrese a invaze do Číny je důležitým politickým základem pro navázání a růst čínsko-japonských vztahů, uvedl Xi.

Měli bychom využít této příležitosti a připomenout si historii, abychom si vážili míru a přátelství mezi oběma zeměmi, řekl.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29746
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0650 sec,0.0284 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,042,112B