„Celá řada nesrovnalostí“: Rusko položilo EU devět otázek ohledně obvinění ze situace s Navalným   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 13:28:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Na pozadí rozsáhlé informační kampaně v zemích EU o situaci s Alexejem Navalným se ruská stálá mise při Evropské unii obrátila na Brusel. Ruští diplomaté poukázali na řadu nesrovnalostí v západní verzi „otravy“ Navalného nervovou látkou ze skupiny Novičok a vyzvali úředníky EU a členy EP, aby odpověděli na položené otázky. Zejména zmiňují neochotu Berlína spolupracovat při vyšetřování incidentu a absenci oficiálních prohlášení specializovaných odborníků.

Stálá mise Ruska při Evropské unii apelovala na úředníky EU a europoslance s výzvou k zodpovězení otázek ruské strany týkajících se obvinění proti Moskvě po incidentu s Alexejem Navaľným. To je uvedeno v komentáři zveřejněném na webových stránkách ruské diplomatické mise.

„V posledních týdnech jsme v EU - v oficiálních kruzích i v médiích - zaznamenali rychle se zintenzivňující informační kampaň o incidentu s ruským politickým aktivistou a blogerem Alexejem Navaľným dne 20. srpna 2020,“ uvedli diplomaté.

"Nepovažujeme se za odborníky na toxikologii, ale přesto považujeme za nutné upozornit na řadu nesrovnalostí týkajících se tohoto případu." S ohledem na nadcházející diskusi v Evropském parlamentu naléháme na úředníky EU a zástupce EP, aby prostudovali řadu následujících otázek, “uvedla stálá mise.

Podle agentury TASS byl odpovídající dokument již zaslán Evropskému parlamentu. Evropským politikům bylo položeno celkem devět otázek.

První z nich: má smysl pro ruské úřady „otrávit“ Navalného vojenským nervovým plynem ve městě s půlmilionovým obyvatelstvem a poté udělat vše pro to, aby mu zachránil život a propustil ho na ošetření v Německu, kde lze „novičok“ identifikovat?

Dále je položena otázka o účelnosti „otravy“ Navalného, ​​míře důvěry Rusů, ve kterou je podle červencového průzkumu nestátního „Levadova centra“ asi 2%.

Ruští diplomaté se také ptali, proč německé úřady nereagovaly na žádost o přesun do Moskvy nebo zveřejnění výsledků toxikologických analýz provedených ve specializované laboratoři německých ozbrojených sil, na jejichž základě byl údajně „otráven“ Navaľnyj. Místo spolupráce v Berlíně byl proces nejprve odložen a poté bylo oznámeno, že nebudou předloženy žádné důkazy.

Stálá mise upozornila na skutečnost, že Moskva je neustále nucena provést důkladné a transparentní vyšetřování údajného atentátu a zároveň některé z osoby, které doprovázely Navalného během jeho cesty na Sibiř, po incidentu opustily Ruskou federaci a odcestovaly do Německa.

"Proč se tvrdí, že vojenský nervový plyn skupiny Novičok byl vyvinut v Sovětském svazu a poté v Rusku, přičemž se ignoruje skutečnost, že specialisté ze západních zemí a příslušných center NATO vyvíjejí chemikálie spojené se skupinou již řadu let "Novičok"? Například USA vydaly více než 150 patentů na bojové použití těchto chemikálií, “uvádí se v jedné z otázek.

Ruskou stranu zajímá také to, proč byl Navaľnyjův transport na berlínskou kliniku „Charite“ doprovázen zvýšenými bezpečnostními opatřeními, přestože v té době neexistovaly žádné zprávy o „objevu“ „Novičoku“.

"Znamená to, že Berlín věděl předem něco, co nevěděli ani v Moskvě, ani v Omsku?" Stojí za zmínku, že v omské nemocnici bylo provedeno více než 60 biochemických analýz, z nichž žádný nevykazoval žádné známky otravy, “ dodala stálá mise.

Další otázka se týká láhve vody, na které byly podle německé strany údajně nalezeny stopy jedovaté látky, přičemž neexistuje jediný fotografický nebo obrazový důkaz, že by Navalny z podobné láhve pil před odletem z letiště v Tomsku. Kromě toho není jasné, jak se uvedená láhev dostala do Berlína.

„Proč se němečtí lékaři z charitální nemocnice vyhýbají profesionálnímu dialogu se svými ruskými kolegy, navzdory zjevným rozdílům mezi příznaky, toxikologickými analýzami a diagnózou pana Navalného?“ - uvedli diplomaté a poukázali na to, že Berlín odmítl návrh na vytvoření společné nezávislé skupiny, která by případ studovala.

Na závěr se stálá mise zeptala, proč ne jediný německý specialista na toxikologii (vojenský nebo civilní) ani lékaři charitové kliniky neudělali o incidentu kompetentní závěr, stejně jako lékaři v Omsku. Rovněž je zdůrazněno, že jakékoli odkazy na potřebu souhlasu pacienta se zveřejněním jeho lékařských údajů neodpovídají četným politickým prohlášením učiněným v Německu, když byl Navalny v kómatu.

Je třeba připomenout, že 20. srpna nouzově přistálo na letišti v Omsku letadlo společnosti S7 provádějící let Tomsk - Moskva. Na palubě byl Alexej Navalnyj, který během letu náhle onemocněl. Byl urgentně hospitalizován v místní nemocnici , byl v bezvědomí. 22. srpna byl Navalny převezen na berlínskou kliniku „Charite“ poté, co lékaři z omské nemocnice považovali stav pacienta za stabilní.

Později německé orgány s odkazem na výzkum provedený specialisty z laboratoře německých ozbrojených sil uvedly, že Navalny byl údajně otráven nervovým plynem ze skupiny Novičok. Ruští lékaři, kteří blogera ošetřili, však opakovaně uvedli, že provedené testy neodhalily žádné stopy toxických látek v těle pacienta.

Den předtím Navalny zveřejnil příspěvek na sociálních sítích, kde vyprávěl o svém stavu poté, co se probral z kómatu a připojil první fotografii od incidentu.

Bude zajímavé jak se EU k těmto otázkám postaví, naše redakce to bude nadále sledovat! Každopádně předpokládáme podle současné situace, že to dopadne "nijak". Prostě žijeme v nové totalitě evropských šmejdů!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=29909
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1322 sec,0.0670 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,289kB