Přesný čas, kdy pavouci napadají naše domovy   
Pridal tk Čtvrtek 01 říjen 2020 - 08:45:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Třesete se při pohledu na pavouka? Univerzitní studie určila, v kolik hodin byste raději neměli být doma ... Malá osminohá zvířata napadají naše domovy každý den ve stejnou dobu.

Adam Hart, entomolog na univerzitě v Gloucesteru, shromáždil údaje z 250 míst v Británii a kdy studoval den a čas výskytu asi 10 000 pavouků. Jeho studie, publikovaná v roce 2018, určila přesný čas, kdy malá zvířata vycházejí ze svých úkrytů, aby napadly naše domovy.

19:35

Profesor zjistil existenci významného vrcholu v této denní době. Jejich druhý výlet je pak následně mezi 6 a 8 hodinou ráno. Také během prvního říjnového týdne je počet viditelných pavouků nejvyšší.

Způsob života

Jak vysvětlit tento jev? Část jevu lze podle Adama Harta vysvětlit skutečností, že v tuto hodinu je doma velké množství lidí, a proto mohou pozorněji sledovat možnou přítomnost pavoukovců. Během studie však byl pozorován výskyt pavouka v 19:35 v různých místnostech domu. Nejen v obývacích pokojích a jídelnách. "Musí to tedy být také způsob života pavouků," uzavírá profesor.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30128
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1477 sec,0.0643 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,351kB