Merkelová uvedla jediný možný způsob, jak vyřešit konflikt v Náhorním Karabachu   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:07:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Evropská unie vystupuje za obnovení příměří v Náhorním Karabachu. Podle německé kancléřky Angely Merkelové se mírové řešení konfliktu nedá dosáhnout vojenskými prostředky.

„My prosazujeme obnovení příměří v regionu. To je jediná možnost zahájit mírová jednání s tím, abychom vyřešili tento těžký konflikt. Udělat to vojenskými způsobem se nedá,“ prohlásila kancléřka SRN Angela Merkelová na páteční závěrečné tiskové konferenci na summitu lídrů EU v Bruselu.

Erdogan podporuje ofenzívu Ázerbájdžánu

Turecký prezident Tayyip Erdogan prohlásil, že by Baku mělo i nadále pokračovat ve své ofenzívní operaci v Náhorním Karabachu.

„Ázerbájdžán již osvobodil velké území. Doufám, že bude pokračovat ve svém boji, dokud neosvobodí všechny své země v Karabachu,“ řekl během svého vystoupení v Konye. Vysílání probíhalo na jeho Twitteru.

Turecký prezident upozornil, že ázerbájdžánská armáda v posledních dnech osvobodila od arménské okupace velké množství okupovaných území.

„Arménská armáda opakovaně páchala provokace vůči Ázerbájdžánu. Po poslední provokaci však následovala pro Arménii neočekávaná odpověď. Turecko bylo a bude na straně přátelského Ázerbájdžánu,“ zdůraznil.

Arménský premiér Nikol Pašiňan přitom poznamenal, že Jerevan trvá na zastavení střelby v regionu. Dodal také, že se Arménie nachází v neustálém kontaktu s ruskou stranou.

„Vláda je ve stálém kontaktu s Ruskem a chování Turecka vytváří problémy celému mezinárodnímu společenství,“ prohlásil Pašiňan v rozhovoru pro The Globe and Mail, jak uvádí tisková služba arménské vlády.

Rovněž uvedl, že vítá prohlášení vedení Minské skupiny OBSE spolupředsedajících zemí – Ruska, USA a Francie, a rovněž odsuzuje turecké odmítnutí výzvy k míru.

Konflikt v Náhorním Karabachu

Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu dne 27. září prohlásilo, že Ozbrojené síly Arménie ostřelovaly obce na linii dotyku v Karabachu a že došlo k obětem na životech mezi civilisty a vojáky. Podle prohlášení Ministerstva obrany Arménie byl Náhorní Karabach „vystaven leteckým a raketovým útokům“. V Jerevanu prohlásili, že Baku „zahájilo ofenzívu“ v karabašském směru. V neuznané Republice Arcach oznámili, že byly z děl ostřelovány obce v Náhorním Karabachu, mj. i metropole Stěpanakert. Úřady místní obyvatele vyzvaly, aby se ukryli, a později v Náhorním Karabachu vyhlásily stanné právo a mobilizaci.

Stanné právo a všeobecnou mobilizaci vyhlásila také Arménie. Bývalý náměstek ministra spravedlnosti Arménie a bývalý ombudsman Náhorního Karabachu Ruben Melikjan v rozhovoru pro Sputnik prohlásil, že všeobecná mobilizace byla v Arménii vyhlášena poprvé. Prezident Ázerbájdžánu schválil vyhlášení stanného práva v řadě měst a regionů země, a zákaz vycházení v zemi, vyhlásil také částečnou mobilizaci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRx7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30157
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1513 sec,0.0636 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,353kB