Plné znění prohlášení ministrů zahraničních věcí Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie k situaci v Náhorním Karabachu   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 07:48:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Strany konfliktu v Náhorním Karabachu se dohodly, že 10. října od 12:00 vyhlásí příměří pro humanitární účely. To je uvedeno v prohlášení zveřejněném po výsledcích třístranných jednání ministrů zahraničí Ruské federace, Ázerbájdžánu a Arménie, která se konala v Moskvě. Bylo rozhodnuto o výměně válečných zajatců a dalších zadržených, jakož i těl mrtvých, prostřednictvím zprostředkování Mezinárodního výboru Červeného kříže. Strany rovněž potvrdily neměnnost formátu procesu vyjednávání. IK zveřejňuje prohlášení ministrů zahraničí.

V reakci na výzvu prezidenta Ruské federace V.V. Putin a v souladu s dohodami prezidenta Ruské federace V.V. Putina, prezident Ázerbájdžánské republiky I.G. Alijeva a předseda vlády Arménské republiky N.V. Pashinyana se strany dohodly na následujících krocích:

1. Příměří je pro humanitární účely pro výměnu válečných zajatců a jiných zadržovaných osob a těl mrtvých vyhlášeno od 10. října 12:00, zprostředkováno a v souladu s kritérii Mezinárodního výboru Červeného kříže.

2. Specifické parametry režimu příměří budou dohodnuty dodatečně.

3. Ázerbájdžánská republika a Arménská republika zahájí prostřednictvím spolupředsedů Minské skupiny OBSE na základě základních principů urovnání věcná jednání s cílem dosáhnout co nejdříve mírového urovnání.

4. Strany potvrzují neměnnost formátu procesu vyjednávání.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30259
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0991 sec,0.0566 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,078kB