MMF: Čínský růst je „pozitivním impulzem“ pro světovou ekonomiku   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:23:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Silný čínský ekonomický růst uprostřed pandemie COVID-19 je pozitivním impulsem pro světovou ekonomiku a mohl by prospět zejména vývozcům komodit a zemím, které jsou s čínskou ekonomikou propojeny prostřednictvím globálních hodnotových řetězců. Uvedla to ve čtvrtek generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgieva.

Nejnovější prognóza MMF pro čínskou ekonomiku je založena na „rozhodných“ opatřeních země k omezení pandemie a jejím „silném stimulu“ pro její ekonomiku. Uvedla to Georgieva na virtuální tiskové konferenci během výročního zasedání skupiny Světové banky a MMF.

MMF ve své nejnovější zprávě Světový ekonomický výhled zveřejněné v úterý předpokládá, že se globální ekonomika letos prudce sníží o 4,4 procenta. Současně předpokládá, že čínská ekonomika letos poroste o 1,9 procenta, což je o 0,9 procentního bodu více než jeho červnová prognóza.

„Když se podíváme na více údajů z našich členských zemí, výrobnímu sektoru se daří lépe, zatímco služby, zejména kontaktní služby, jsou stále více omezovány,“ uvedla šéfka MMF.

Kristalina Georgieva se vyslovila v tom smyslu, že navzdory tomu je silný čínský ekonomický růst „pozitivním impulsem pro světovou ekonomiku,“ a poznamenala, že je zvláště důležitý pro země, které vyvážejí kovy a další komodity, protože poptávka Číny je „velmi potřebnou úlevou“, když jdou ceny komodit nahoru. „Růst čínské ekonomiky je také důležitý pro země, které jsou s čínskou ekonomikou propojeny prostřednictvím globálních hodnotových řetězců, protože tam je motorem růstu poptávka z Číny,“ uvedla Georgieva.

Čína se navíc připojila k mezinárodnímu úsilí o vývoj vakcín, které buduje globální důvěru v překonání pandemie. „Nemohu dostatečně zdůraznit, jak důležité je posílení důvěry, že se společně dokážeme z této krize dostat,“ uvedla generální ředitelka MMF.

V rozhovoru pro agenturu Nová Čína začátkem tohoto týdne hlavní ekonomka MMF Gita Gopinath uvedla, že „důležitost multilateralismu nikdy nebyla větší.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30352
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0883 sec,0.0472 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,068kB