Americká posila dorazila: Prvních sedm vojenských lékařů z USA je tady   
Pridal tk Pondělí 02 listopad 2020 - 04:22:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americké velvyslanectví v České republice na sociální síti informovalo o tom, že do Česka dnes dorazilo prvních sedm amerických vojenských zdravotníků.

Tým, který bude pomáhat se zvládáním koronavirové epidemie, má naplánované první konzultace s českými kolegy na pondělí.

​Publikace ČTK připomíná, že celkem má z USA dorazit 28 zdravotníků texaské a nebraské Národní gardy, kteří mají zkušenosti s bojem proti nákaze.

Podotýká se, že zahraniční vojáci budou v případě nasazení působit beze zbraní a vždy ve spolupráci s českým zdravotním personálem.

Momentálně s využitím zdravotníků z USA počítá Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Formát jejich dalšího působení bude řešit ministerstvo zdravotnictví.

Jak již bylo dříve informováno, parlament tento týden schválil pobyt až 300 vojenských zdravotníků ze zemí Evropské unie a NATO na českém území. Maximální délka jejich působení nemůže překročit 90 dnů.

Předtím v souvislosti se zhoršením epidemiologické situace v zemi Česká republika požádala spojence v Severoatlantické alianci o vyslání vojenských lékařů. Chtěla takovým způsobem i kompenzovat možný nedostatek zdravotnického personálu.

Kromě lékařské posily Česku přišla již pomoc v podobě plicních ventilátorů. Tyto přístroje zabezpečily Německo, Rakousko, Maďarsko.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EjVW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30568
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1217 sec,0.0425 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,460kB