Ve Francii byl zadržen nezletilý chlapec v souvislosti s teroristickým útokem v Nice   
Pridal tk Čtvrtek 05 listopad 2020 - 03:27:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Sedmnáctiletý mladík byl vzat do vazby v rámci vyšetřování útoku v Nice, uvádí Agence France-Presse (AFP, Francouzská tisková agentura) s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování.

Nezletilý mladík, který byl zadržen bezpečnostními orgány v departementu Seine-Saint-Denis v pařížském regionu, je podezřelý z korespondence s pachatelem útoku v kostele v Nice.

Další čtyři lidé, kteří byli zadrženi v úterý, zůstávají ve vazbě. Zároveň byl propuštěn 29letý občan Tuniska, který byl zadržen v sobotu, uvádí agentura.

29. října zaútočil muž ozbrojený nožem na lidi v kostele Notre Dame ve francouzském městě Nice. Tři lidé byli zabiti. Útočník byl rychle zadržen. Během zatýkání byl vážně zraněn. Protiteroristická prokuratura zahájila vyšetřování. Šéf prokuratury potvrdil, že u pachatele byly nalezeny dokumenty na jméno muže z Tuniska, narozeného v roce 1999, který začátkem října dorazil do Francie přes italský ostrov Lampedusa.

Macron bude 9. listopadu ve Vídni jednat s Kurzem o boji proti terorismu

Francouzský prezident Emmanuel Macron přiletí 9. listopadu do Vídně, aby projednal s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem boj proti terorismu, uvádí rakouská Spolková kancelář.

Během jednání se rovněž bude hovořit o ochraně vnějších hranic Evropské unie a vztazích s Tureckem.

Le Drian vyzval Erdogana, aby přestal urážet Francii

Paříž očekává, že turecké vedení přestane s urážkami, pomluvami a vyhrožováním na adresu Francie, prohlásil v rámci svého projevu v Senátu francouzský ministr zahraničních věcí Jean-Yves Le Drian.

Ministr uvedl, že Francie má s Tureckem dlouhý seznam sporů, a upozornil na jednostranné kroky Ankary ve východním Středomoří, „agresivní politiku v Libyi“ a politiku Turecka v Náhorním Karabachu.

„Ale v posledních týdnech jsme přešli ve vztazích s Tureckem na nepřijatelnou pro spojence úroveň. Urážky, pomluvy, touha rozpoutat kampaň nenávisti proti Francii a Evropě ... Hrozby. Očekáváme, že turecký prezident a jeho vláda okamžitě ukončí takové chování,“ řekl Le Drian.

„Nebudeme tolerovat, aby na území Francie byly přenášeny nenávist a násilí, šířené malými skupinami, které nesmí mít právo být citovány. Chci také říci, že společná reakce evropských zemí ukazuje, že nejde o francouzsko-turecký spor, ale o útok na Evropu, její hodnoty, její model základních hodnot a právního státu,“ pokračoval francouzský ministr zahraničních věcí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EnaC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30606
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1487 sec,0.0664 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,395kB