Scénář masivního nástupu radikální levice se nenaplnil. Václav Klaus promluvil o tom, co názorně ukázaly volby v USA   
Pridal tk Pátek 06 listopad 2020 - 07:21:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Bývalý prezident ČR Václav Klaus varoval před politickou krizí a nestabilitou po vyhlášení výsledků voleb. Nepochybuje ani o tom, že budou mít dopad nejen na USA, ale i na celý svět. Už teď můžeme dospět k řadě důležitých závěrů, jako je například to, že je americká společnost velmi rozdělená a její značná část odmítá přijmout zásady progresivismu.

Současné prezidentské volby v USA odhalily rozpory a narůstající krizi v americké společnosti. Václav Klaus je přesvědčen, že bez ohledu na jejich konečný výsledek budou mít letošní volby zásadní význam pro celý svět, a to včetně České republiky. Jedním z klíčových témat je antagonismus mezi zastánci tradičních hodnot a těmi, kdo prosazují principy levicového pokrokářství.

„V USA mizí konsensus ohledně dalšího směřování země a světa. Velká část americké společnosti odmítá připustit destrukci západních pilířů svobodné západní společnosti, na nichž tradiční Amerika stojí, a kterou naopak prosazuje radikální levice,“ tvrdí Klaus.

Nehledě na to, že mainstreamová média předpovídala masivní nástup americké radikální levice, tak se tento jev ukázal být výrazně menší, než se původně zdálo. Naopak volby odhalily, že v americké společnosti existuje značný odpor vůči progresivismu a sociálnímu inženýrství.

Dalším problémovým bodem je možné snížení demokratické legitimity samotných voleb, a to kvůli zásadními vlivu korespondenčního hlasování na průběh a výsledek voleb. V souvislosti s tím Václav Klaus v nadcházející době vidí velká rizika politické destabilizace.

Protesty po volbách

V úterý se ve Spojených státech konaly prezidentské volby. Výsledky hlasování v řadě států jsou zatím neznámé. Podle výpočtů předních amerických televizních kanálů je v čele demokratický kandidát Joe Biden, ke konečnému vítězství potřebuje získat hlasy šesti volitelů. Nicméně současný prezident Donald Trump ve středu oznámil vítězství a obvinil demokraty ze snahy „ukrást volby“. Jeho předvolební štáb se chystá požadovat přepočet hlasů.

Místní noviny Star Tribune uvádějí, že ve středu večer byly zadrženy stovky demonstrantů ve městě Minneapolis ve státě Minnesota, a to krátce poté, co se vydali na federální dálnici č. 94. Demonstranti kromě jiného protestovali proti prezidentství Donalda Trumpa a jeho hrozbám odvolat se proti výsledkům voleb.

Kromě toho bylo oznámeno, že v Portlandu (stát Oregon) protesty přerostly v nepokoje. Podle Fox News demonstranti házeli Molotovovy koktejly a skleněné láhve. Jeden z nich měl dokonce zbraň. Policie označila nepokoje za vzpouru, bylo zadrženo více než deset lidí. Státní orgány se rozhodly použít Národní gardu k udržení veřejného pořádku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EnJe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30622
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1548 sec,0.0533 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,455kB