Půjde to bez krve? Těžko…   
Pridal tk Sobota 07 listopad 2020 - 06:24:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Amerika je unikátní zemí světa a nepochybně i nejdůležitější zemí Západu. Unikátní jak v tom dobrém, tak ještě více ve zlém. Začalo to nezbytně agresivním postupem kolonistů při vymanění se z vlivu domovské Británie, který se bez rozhodujících střetů neobešel. Kolonisté po krvavých bojích zvítězili. Později následovala krutá občanská válka v podstatě mezi svými, mezi liberálnějším Severem a otrokářským Jihem, válka, která v podstatě dodnes určuje kontury moderních USA.

Poutavé slogany o demokracii a boje za svobodu, se prolínala s krví vyvražďovaných původních obyvatel Indiánů a později zotročených černochů, kteří za cenu mnoha úmrtí za nelidských podmínek byli zneužíváni jako nucená pracovní síla. Co bychom si namlouvali, i při příjezdu Pattonovy armády do Československa, existovaly oddělené tábory pro bílé vojáky a pro černé.

A když už jsme u toho násilí, USA bez nadsázky vedou v historii válek na cizím území k zajištění svých imperialistických zájmů. Proto zbraně a násilí spojované se slovy o svobodě a demokracii je Američanům tak blízké…

I proto násilné bouře a nepokoje jsou víceméně pravidelnou součástí protestů, jak společenských, tak zejména politických. A to, že je velice často někdo zastřelen je prostě běžné.

Právě probíhající volby, které zřejmě skončí až definitivním přiklepnutím soudcovského kladívka předsedy Nejvyššího soudu byly zřejmě nejdrsnější v historii USA, protože odpor proti zvolenému prezidentu Donaldu Trumpovi vedenému opozičními demokraty započal ihned po jeho zvolení a při zapojení veškerých silně progresivistických médií byla celou dobu hnětena atmosféra konfrontace až do nepříčetnosti..

V okamžiku, kdy píši tyto řádky, ještě není definitivně dopočítáno (6.11.2020 v 9:02 SEČ), ale i kdyby bylo, není to z hlediska mé úvahy zas tak důležité.

Než tyto volby včetně konsekvencí totiž skončí nějakým ustáleným výsledkem se zřejmě, téměř zákonitě uděje mnohé a vzpomeneme-li si na násilí v ulicích Black Lives Matter v posledním půlroce i faktu ozbrojování bílých mužů ze středozápadu, krev může téci. Jde vlastně jen o to, aby jí bylo méně než více.

Projde-li jako vítěz včetně soudního projednání u Nejvyššího soudu Trump, vzbouří se silná liberální část obyvatelstva.

Naopak, bude-li jako vítěz potvrzen Biden, zcela jistě to odmítne Trump a jeho stoupenci.

Zkrátka a dobře bez krve si to nedovedu představit. A jak říkám: V USA je od vznešených slůvek ke zbrani velice blízko.

Jiří Vyvadil
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30640
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1297 sec,0.0484 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,453kB