Rakouská policie zatkla afghánského migranta, který brutálně zbil 76letou jeptišku   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 11:13:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rakouská policie zatkla afghánského migranta, který brutálně zbil 76letou katolickou jeptišku v multikulturním městě Graz. Útok je pouze posledním množstvím barbarských protikřesťanských útoků, ke kterým došlo v západní Evropě za poslední měsíc.

Devatenáctiletý migrant, který byl úřadům znám pro předchozí trestné činy související s drogami a útoky, zasáhl starší jeptišku do obličeje a srazil ji na zem, když v sobotu odpoledne cestovala v autobuse s další řeholní sestrou. Krátce poté pachatel z místa činu uprchl.

Po přezkoumání zachycených videozáznamů z autobusu Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu okamžitě identifikoval útočníka narozeného v Afghánistánu a zatkl ho. Krátce po svém zatčení se afghánský migrant po výslechu policie k činu přiznal. Podle policie je motiv útoku stále nejasný.

Jen za poslední týden bylo rakouské hlavní město svědkem tří samostatných incidentů, do nichž byli zapojeni islamističtí pachatelé, přičemž jeden z nich měl za následek mnoho úmrtí.

Minulý čtvrtek vtrhl dav 30 až 50 tureckých islamistů do farního kostela sv. Antona ve Vídni-Favoritenu, kde v kostele demoloval lavice a kostelní nábytek a před útěkem z místa křičeli „Alláhu Akbar“. Drzý a rasový útok rychle odsoudila Vídeňská arcidiecéze, která požadovala důrazné tresty pro protikřesťanské pachatele.

O dva dny později byl zatčen 25letý afghánský migrant poté, co vtrhl do vídeňské katedrály svatého Štěpána a křičel „islamistická hesla“, když se farnost připravovala na nedělní oslavu Všech svatých. Případ v současné době vyšetřuje Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu.

Oba incidenty se odehrály jen několik dní předtím, než dvacetiletý Kujitim Fejzulai, sympatizant Islámského státu a duální státní příslušník Severní Makedonie a Rakouska, zavraždil v pondělí v rakouské metropoli čtyři lidi a 22 dalších zranil pomocí AK-47.

Poté, co ho bezpečnostní síly zastřelily, se později ukázalo, že Fejzulai byl v dubnu 2019 odsouzen na 22 měsíců vězení za pokus o cestu do Sýrie, aby se připojil k Islámskému státu. Následně, co si odpykal pouhých devět měsíců svého trestu odnětí svobody, byl úřady Fejzulaie propuštěn podle zákona o mladistvých na svobodu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30656
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1625 sec,0.0823 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,455kB