Půjde to bez krve? Těžko…II.   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:06:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Putin jen varuje před nepokoji. Oznámení o vítězství Bidena ignoruje…

Svou prvou glosou minulý týden s názvem Půjde to bez krve? Těžko… jsem vyslovil tézi, že je naprosto vzdálené předpokládané budoucnosti, že proběhlé americké volby skončí něčím tak banálním, jako že jeden republikán uzná svou porážku a stane se prezidentem demokrat. Nuže myslím si, že naše redakce je natolik silná, že si může dovolit korektně disidentský hlas.

To banální a trochu nudné střídání je vyloučeno především proto, že Donald Trump rozhodně nebyl republikánem, protože odmítal všechna ustálená pravidla této strany. Proto mohl být například podporován i mnou bývalým socialistou, kterého s ním spojoval odpor k agresivním válkám, které USA, demokraté či republikáni organizovali společně a nerozdílně a které přivodily milióny obětí i zhroucených států. Proto mně s ním spojoval odpor k NATO, která bylo nástrojem tohoto agresivního imperialismu a ze kterého málem při první možnosti vystoupil. Proto mně s ním spojovala potřeba spolupráce s Ruskem, která by ve druhém období už zcela jistě nastala…

I proto si myslím, že co se v USA děje, je, možná i v důsledku bouří proti vlastní historii, kdy Biden sebemrskačsky se postavil do čela hnutí Black Lives Matter a progresivistických liberálů v té či oné podobě bude hledat opověď na výzvy občanské války, která fakticky vytvořila dnešní USA a rozpory jen narostly.

V každém případě, to co se teprve bude odvíjet v USA bude znamenat, zda imperiální dominance západního světa se vrátí v rámci jakési restaurace do vysnívané minulosti z roku 1990, kdy Západ byl vším a vše ostatní bylo poražené a určené k poslušné nápodobě a nebo bude vývoj pokračovat.

Už v jednom se zcela určitě vracet nebude. Zatímco Jelcin a jeho liberálové zcela naskočili na prozápadní příběh, který přivedl největší rozvrat Ruska po roce 1990, Putin se k tomu nemá.

A tak zatímco progresivně liberální svět západních politiků se dostává do euforie a všichni se předbíhají, jak dát najevo svou podřízenost USA a doslova se stopkami v rukách sledovali, aby jakýmkoliv způsobem uznali vítězství Bidena a odpor proto Trumpovi, Putin mlčí a jen upozorňuje, a důvodně, na hrozbu nepokojů.

Nuže Joe Biden jako zásadní osu své zahraniční politiky označil Rusko jako zhoubnou zemi a největšího nepřítele. Osobně se mi takové přirovnání jeví komické, ale vlastně zračí to, co v onom bidenovském světě je podstatné. Rusko se odvážilo neskákat, jak Obama a Biden pískali. Putin měl být sražen na kolena. Obama o něm prohlásil, že Rusko je v úplné izolaci, kvůli tomu, že po ukrajinském euromajdanu chránili - a efektivně - ruské obranné zájmy. Podle jejich představ už se Putin měl jen plazit na kolenou. Obama označoval Rusku za maximálně regionální velmoc, s maximálně regionálními zájmy.

Už to, že Biden pomalu stylem Reagana označil Rusko za jakousi „největší říši zla“ a jiné země nejmenoval, ukazuje, do jaké strategické omezenosti se dostala politika Demokratické strany.

To ovšem zároveň znamená, že USA se postaví do čela agresivní protiruské politiky západního společenství, vedeného zejména sousedním Německem, které bez jakéhokoliv důkazu si vymyslela, že Putin nechal otrávit Navalného ve zřejmé snaze zamaskovat prohru EU ve státním převratu v Bělorusku.

Ano, nesporně Biden se postaví do čela boje proti Rusku, aby dokončil to, co se mu nepovedlo před čtyřmi roky.

V lepším případě to budou jen další sankce, v horším, proč to neříct, i nějaký ten hybridní ozbrojený útok na Sýrii a pod.

Jenomže i Biden v nějaké fázi pozná, že jeho svět už také pominul. A zatímco budou narůstat nepokoje, protože ten opovrhovaný Trump získal legální cestou přímého hlasování o 7 miliónů hlasů navíc oproti roku 2016 a jeho stoupenci se nevzdají, zejména, když nařídí Biden násilné vyklizení Trumpa z Bílého domu, jak sliboval a jak obnoveně slibuje…

A mimochodem, turecký prezident Erdogan, jehož význam, za doby nepřítomnosti Bidena v centtrální politice USA mohutně vzrostl a společně s Ruskem s vyloučením Západu kontrolují Blízký východ i část Středomoří prohlásil, že pokud se mu Biden neomluví za útoky proti němu, s cílem jeho svržení, je prostě pro něj minulostí.

A turecké sdělovací prostředky jaksi mnohovýznamně prohlásili, že v okamžiku, kdy americká média ohlašovala vítězství Bidena, měl Erdogan významný telefonní rozhovor s prezidentem Putinem.

Zdá se, že Biden neztrácí čas, aby krev tekla.

Jak říká Putin, roste nebezpečí nepokojů v USA.

A já bych dodal i mimo ně.

Jiří Vyvadil
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30667
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4104 sec,0.0992 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,460kB