Stovky zemí kritizovaly americkou otázku lidských práv   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 03:58:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Během 210minutového setkání se sešlo více než 110 zemí, včetně spojenců USA, aby položily otázky týkající se stavu lidských práv ve Spojených státech, a vznesly kritiku a návrhy - toto byla scéna, ke které došlo nedávno, když Rada OSN pro lidská práva přezkoumávala záznam o lidských právech v USA. Ve stejný den kumulativní počet potvrzených případů COVID-19 ve Spojených státech překročil 10 milionů a počet obětí se blížil 240.000.

Data tragické epidemie spojená s kolektivními stížnostmi z celého světa ukazují, že situace v oblasti lidských práv v rodině „obránců lidských práv“ je opravdu hrozná! Zejména epidemie COVID-19 v roce 2020 je jako zvětšovací sklo, které odkrývá skutečnou situaci lidských práv ve Spojených státech.

Američtí politici vždy ukazují prstem na lidská práva jiných zemí, ale jak vysvětlí to, že jako země s nejsilnější ekonomickou a technologickou silou a nejhojnějšími zdravotnickými zdroji na světě mají USA největší počet potvrzených případů a úmrtí na světě? Jak je možné pošlapávat nejzákladnější lidská práva amerického lidu, právo na přežití a rozvoj?

Jediným vysvětlením je, že se jedná o nevyhnutelný výsledek volebních politik a kapitálových zájmů amerických politiků, které staví nad životy lidí. Ignorují vědecká varování a zdržují reakci na epidemii; opakovaně politizovali epidemii, často „přenášeli vinu“ a hledali „obětní beránky“; odmítali rady odborníků a opakovaně uvolňovali preventivní opatření proti epidemii pro ekonomické výhody. Washington Post to popsal jako „státem schválené zabíjení“.

Starší lidé a etnické menšiny jsou největšími oběťmi této lidské tragédie. Podle statistik „New York Times“ činila úmrtnost v domovech s pečovatelskou službou ve Spojených státech jednu třetinu z celkového počtu úmrtí ve Spojených státech. Tento podíl je děsivý. Starší lidé byli nemilosrdně opuštěni a dům s pečovatelskou službou se stal márnicí. Některé takzvané elity ve Spojených státech to však zamítly. Zástupce guvernéra Texasu Dan Patrick chladnokrevně prohlásil, že podporuje „restartování americké ekonomiky za cenu života starších lidí“.

Test života a smrti v době epidemie zároveň dále prohloubil rasové rozdíly ve Spojených státech. Podle nejnovějších statistik Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA je mezi 30 až 39letými lidmi úmrtnost na COVID-19 mezi Hispánci a Afroameričany 38,4 %, respektive 27,9 %, což je mnohem více než 20,2 % u bílých. Americká organizace pro výzkum veřejné politiky Century Foundation nedávno vydala článek, podle kterého každý týden umírá na COVID-19 nesčetné množství lidí různých ras. Pokud by tito pacienti mohli být léčeni dříve, bylo by možné zabránit mnoha úmrtím.

„Smrt, které lze zabránit,“ zdůrazňuje nejen strukturální rasovou diskriminaci ve Spojených státech, ale také nedostatky amerického politického systému. Lidé nemohou jinak, než si povzdechnout, kolik lidí různých barev pleti touží po „americkém snu“, který se změnil na „americkou noční můru“.

V této zemi existuje mnoho problémů v oblasti lidských práv a američtí politici rozšířili své černé ruce na celý svět a opakovaně způsobili humanitární katastrofy. V Íránu je kvůli sankcím USA nedostatek injekcí inzulínu pro diabetiky a epidemie COVID-19 zhoršila životy lidí. V reakci na to američtí politici nejen nepodali pomocnou ruku, ale místo toho využili epidemii ke zvýšení sankcí. Tváří v tvář kritice z celého světa americký ministr zahraničí Pompeo bez ostychu řekl: „Nejen diskutujeme o lidských právech, ale také je chráníme a hájíme.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30707
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1341 sec,0.0489 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,459kB