Arménie: Odplata za rusofobii   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 13:25:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Američané Arménům nepomohli. A Macron k nim neletěl v modrém vrtulníku a nepromítl film zdarma. Merkelová k nim nepřijela v tanku a sousední Írán právě vyslal několik formací jednotek rychlého nasazení na sever své země poblíž hranic s Arménií a Ázerbájdžánem, aby zajistil vlastní bezpečnost a provedl možné protiútoky. Arménii nikdo nepomohl. Proti ázerbájdžánské armádě zůstali úplně sami.

Ázerbajdžán připravoval návrat svých území již 30 let. Ázerbájdžánci zmodernizovali svou armádu, nakoupili relativně nové zbraně, naučili se taktiku boje. A když začala druhá arménsko-ázerbájdžánská válka, jednala ázerbájdžánská armáda během této války velmi efektivně.

Rovinatá území na jihu Náhorního Karabachu byla osvobozena rychlými mobilními útočnými skupinami, následovanými hlavními armádními jednotkami, bezpilotní vzdušné prostředky byly aktivně používány v horách k ničení zdrojů dělostřelecké palby - taktika tureckých vojsk, která byla docela efektivně využívána v Sýrii.

Na severu a v centru Náhorního Karabachu k postupu ázerbájdžánské armády téměř nedošlo, ale osvobození některých klíčových výšin a řízením taktické palby nad dopravními cestami, stejně jako neustálé nepřátelské výpady, spoutalo arménské vojenské jednotky a neumožnilo přesun žádných arménských sil na jih.

Výsledkem bylo, že za poměrně krátkou dobu Ázerbájdžánci osvobodili celou jižní část Náhorního Karabachu až k hranicím s Íránem a ve skutečnosti s Arménií a pokračovali v pohybu na sever dvěma velkými údolími směrem k Lačinskému koridoru a městu Šuša.

Důsledek byl, že koridor Lachin se dostal pod palebnou kontrolu Ázerbajdžánu a po krátkých a ne příliš tvrdých bitvách ázerbájdžánská armáda osvobodila město Šuša, dříve obývané hlavně Ázerbájdžány.

Město Šuša je pevnost v nadmořské výšce nad celou centrální horskou plošinou Náhorního Karabachu a kontrola nad Šušou umožňuje ovládat celou centrální část Náhorního Karabachu, počínaje od Stepenakert (Khankendi), která se nachází v blízkosti Šuši, hlavního města Náhorního Karabachu.

Rychlý pád města Šuša znamenal pro Náhorní Karabach konec arménské historie regionu. Současné Jerevanské loutkové úřady to pochopily a Pashinyan byl nucen naléhavě apelovat na nenáviděné Rusko s žádostí o pomoc s okamžitým příměřím - ve skutečnosti za jakýchkoli podmínek.

Toto příměří bylo podepsáno ázerbájdžánskou stranou a bylo v Baku považováno za vítězný konec války. Současná dohoda o Náhorním Karabachu neurčuje její konečný stav, ale vrací Ázerbájdžánu kontrolu nad ázerbájdžánskými územími - již osvobozenými ázerbájdžánskou armádou na jihu a stále obsazenou Armény na severu. Arménie si udržela kontrolu pouze nad centrem Náhorního Karabachu.

Politická budoucnost Náhorního Karabachu nebyla stanovena. Stejně jako nebyla stanovena politická budoucnost Nikoli Pashinyana a samotné Arménie - horkokrevní arménští muži, kteří nešli bojovat do Náhorního Karabachu, nyní zuří v Jerevanu a požadují něco nepochopitelného.

Arménie se kromě vojenské porážky nachází v obtížné ekonomické a politické situaci. Přerušení historických vazeb s Ruskem a Íránem proamerickými a protiruskými loutkami, které si v Jerevanu uzurpovaly moc, nebylo jak je vidět pro Arménii nic dobrého.

Chtěl bych se jen zeptat všech těchto současných bezvýznamných Jerevanských politiků: „No, chlapci, pomohli vám Poláci?“

Pomohla vám vzpomínka na Hitlerova zločince Garegina Nzhdeha (Ter-Harutyunyan), jehož pomník jste postavili v Jerevanu? Američané ani Evropané Arménii nepomohli a ani nepomohou. Pouze Rusko a Írán mohou v součastnosti nějak pomoci dnešní Arménii, ale pro to arménský lid potřebuje politické prozření a změnu moci v Jerevanu, jinak katastrofa ohrozí nejen Náhorní Karabach, ale celou Arménii.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30715
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1229 sec,0.0393 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,459kB