Američané byli usvědčeni ze špionáže proti Dánsku a Švédsku   
Pridal tk Pondělí 16 listopad 2020 - 11:05:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rádio Danmarks se dozvědělo, že americká národní bezpečnostní agentura monitoruje obranný průmysl ve Švédsku a Dánsku, píše Pledge Times. Předpokládá se, že špionáž byla spojena s nákupem nových vojenských letadel Dánskem, ve kterém byla jednou z možností považována švédská stíhačka Gripen.

Pledge Times: Američané byli usvědčeni ze špionáže proti Dánsku a Švédsku. Americká národní bezpečnostní agentura prováděla špionáž proti podnikům švédského a dánského obranného průmyslu, píše Pledge Times s odvoláním na místní média.

Podle informací, které obdržela společnost Danmarks Radio ze zdrojů dánské vojenské zpravodajské služby, byl dohled prováděn u švédské společnosti SAAB a dánské Termy. Kromě toho zdroje označují jako cíle špionáže ministerstvo financí a ministerstvo zahraničních věcí Dánska.

Zdroje tvrdí, že americká agentura získala přístup k informačním sítím a datovému centru na dánském území, což jí umožnilo sledovat provoz Nizozemska, Norska, Německa, Dánska, dánských politických institucí a švédských vojenských zařízení.

Předpokládá se, že dohled byl prováděn v souvislosti s plány Dánska na nákup nových vojenských letadel. Navzdory skutečnosti, že volba nakonec padla na americké stíhačky F-35, byly za možného kandidáta považovány víceúčelové stíhače Gripen čtvrté generace SAAB. Neexistují však žádné důkazy o tom, že odposlechy přímo souvisely s nákupem.

Podle Pledge Times se jeden z dánských vojenských zpravodajských důstojníků, jehož jméno nebo funkce nebyla zveřejněna, neúspěšně pokusil upozornit vedení služby na špionáž americké agentury prostřednictvím dánsko-americké spolupráce. Výsledkem bylo, že se vše provalilo až poté, co v roce 2015 podal žádost parlamentnímu výboru o dohled nad zpravodajskými službami, který dohlíží na činnost zpravodajských služeb.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30764
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1524 sec,0.0732 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,467kB