Červené linie zůstávají při jednáních s EU beze změny   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 05:56:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Červené linie zůstávají při jednáních s EU beze změny: vysoký úředník Spojeného království

Britský hlavní vyjednavač David Frost v neděli na Twitteru uvedl, že jedinou možnou dohodou je dohoda, která je kompatibilní s „naší suverenitou a získá zpět kontrolu nad našimi zákony, naším obchodem a našimi vodami“.

„To byla naše důsledná pozice od samého začátku a já ji nebudu měnit,“ poznamenal po příjezdu do Bruselu na další kolo jednání s EU.


LONDÝN 16. listopadu - Vysoký britský úředník v pondělí uvedl, že červené linie země se v budoucích jednáních o vztazích s Evropskou unií (EU) nezmění, protože obě strany tento týden pokračovaly v jednáních v Bruselu.

„Naše červené čáry se nezměnily a připravujeme se na jakýkoli výsledek,“ řekl v pondělí britský ministr zdravotnictví Matt Hancock pro Sky News.

„Samozřejmě naší preferencí je uzavřít dohodu, a to je otevřené Evropanům, pokud se rozhodnou dosáhnout pokroku, který je nezbytný,“ řekl.

Hancock, mluvčí britského premiéra Borise Johnsona, v pondělí vyzval k větší realitě ze strany EU.

„Přestože v posledních dnech došlo k určitému pokroku, je třeba udělat ještě hodně práce a čas je velmi krátký,“ citovala ho agentura Reuters.

„Pokud tedy máme v příštích dnech dosáhnout dalšího pokroku, musíme od EU vidět více realismu ohledně toho, co pro Spojené království znamená být nezávislým státem,“ uvedl mluvčí.

Britský hlavní vyjednavač David Frost v neděli na Twitteru uvedl, že jedinou možnou dohodou je dohoda, která je kompatibilní s „naší suverenitou a získá zpět kontrolu nad našimi zákony, naším obchodem a našimi vodami“.

„To byla naše důsledná pozice od samého začátku a já ji nebudu měnit,“ poznamenal po příjezdu do Bruselu na další kolo jednání s EU.

„V posledních dnech došlo k určitému pokroku pozitivním směrem. Budeme pracovat na tom, abychom na něm stavěli a abychom dosáhli celkové dohody, pokud to bude možné,“ dodal.

Video summit vedoucích představitelů EU, který se má konat 19. listopadu, aby diskutoval o nejnovějším vývoji pandemie koronaviru, je nyní podle Bruselu považován za konečný termín pro návrh dohody o brexitu.

Británie a EU zahájily své zdlouhavé a hrbolaté rozhovory po brexitu v březnu poté, co Británie 31. ledna ukončila své členství v EU a pokouší se zajistit budoucí obchodní dohodu před vypršením přechodného období brexitu. Po jednáních zůstávají závažné rozdíly v rovných podmínkách, ve správě věcí veřejných a v rybolovu.

Britský premiér Boris Johnson a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen na začátku listopadu uvedli, že obě strany po telefonickém rozhovoru „zdvojnásobí“ své úsilí.

Kvůli pandemii COVID-19 měli tito dva vůdci několik telefonních rozhovorů namísto osobních rozhovorů. Británie, stejně jako země jako Čína, Německo, Rusko a Spojené státy, závodí s časem, aby vyvinula a otestovala vakcíny proti koronaviru.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30781
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1070 sec,0.0728 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,033,872B