Polský premiér Morawiecki: „Mechanismus právního státu by mohl vést k rozpadu EU“   
Pridal tk Čtvrtek 19 listopad 2020 - 12:13:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Polsko a Maďarsko vedou vzpouru proti tomu, co mnozí považují za zjevnou moc Evropské unie

Polský premiér Mateusz Morawiecki ve středu v polskému parlamentu řekl, že proti kterémukoli jinému členskému státu, by mohl být v budoucnu použit nový mechanismus vázající vládu zákonem na evropské fondy, který je zaměřen na Polsko a Maďarsko.

Morawiecki řekl poslancům, že EU by se nakonec mohla „rozpadnout“, pokud přijme mechanismus, který by umožňoval byrokratům v Bruselu trestat na základě jejich vlastní interpretace nových pravidel, uvádí polský zpravodaj Tysol .

V tvrdém projevu Morawiecki řekl: „Pokud naši partneři nerozumí tomu, že nesouhlasíme s nerovným zacházením se státy, s holí, která bude vždy použita proti nám, jen proto, že někdo nemá rád naši vládu, pak budeme nakonec toto veto skutečně použito.“

Dodal: „Nejedná se o rozdělení mezi praváky a levice, jedná se o rozdělení mezi ty, kteří chtějí, aby polský národ rozhodoval sám, a těmi, kteří chtějí, aby o naší budoucnosti rozhodovalo několik úředníků v Bruselu.“

Morawieckiho poznámky přicházejí poté, co se Maďarsko a Polsko rozhodli vetovat víceletý rozpočet Evropské unie a fond EU pro obnovu poté, co Evropská rada a Evropský parlament schválily nový potenciální sankční mechanismus, který je obecně považován za nástroj, který by mohl být použit k vynucení změn v Maďarsku a Polsku v jejich konzervativním postoji k migraci, křesťanským hodnotám, reformě soudnictví, multikulturalismus a řada dalších otázek.

Mateusz Morawiecki, polský premiér:Právní stát v EU se stal propagandistickou holí, s níž lze porazit ostatní.

Polský premiér tvrdil, že veto není „atomovou zbraní“, ale zásadní součástí udržování Evropy pohromadě, jako unie suverénních států, v níž nikdo nemůže proti své vůli vnucovat dalším své názory. Bez kompromisů a veta by byla EU ztracena, řekl.

Morawiecki pokračoval slovy, že „právní stát v EU se stal propagandistickou holí, kterou lze porazit ostatní“ a zdroj pokryteckého používání dvojích standardů, kdy v jednom státě nikdo nezpochybňoval, že ministr spravedlnosti může rozhodnout, kdo se stane soudce a v jiném to bylo považováno za porušení právního státu.

Polský premiér uvedl, že Polsko nepřistoupilo k EU, která by byla postavena jako oligarchie, v níž silnější členové šikanují slabší státy. Rovněž prohlásil, že za účelem ochrany právního státu musí EU dodržovat své vlastní smlouvy.

Premiér dospěl k závěru, že Polsko se nenechá vydírat. Připomněl ekonomické úspěchy a to, jak rozzlobily některé západní partnery. Polsko bylo za vstup do EU, ale proti tomu, aby mu bylo nadáváno jako dítěti.

Maďarsko a Slovinsko rovněž podporují veto, přičemž maďarský premiér Viktor Orbán v pondělí v dopise uvedl, proč Maďarsko vetuje rozpočet EU.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30808
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2932 sec,0.1906 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,469kB