Letecké údery a personál speciálních sil: Turecko se zmocnilo části jiného státu   
Pridal tk Čtvrtek 19 listopad 2020 - 12:31:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Turecký „sultán“ Erdogan pokračuje v systematické vojenské expanzi v regionech hraničících s Tureckem v arabských zemích.

Zatímco celý svět sledoval vývoj událostí v Karabachu, Turecko pokračovalo v operaci Tiger Claw proti Kurdské dělnické straně v severním Iráku.

Místní zdroje tvrdí, že kurdská pohraniční oblast Bradost se zcela dostala pod kontrolu turecké armády:

"Oblast Bradost na severu Erbilu (hlavní město iráckého Kurdistánu) je téměř zcela pod kontrolou turecké armády - turecké ozbrojené síly tam již kromě malých základen mají i tucet velkých vojenských základen." Kurdská PKK používá taktiku „hit-and-run“, ale nemůže v této oblasti zůstat, “napsal vojenský pozorovatel Abdullah Hawez.

Připomeneme, že dříve Erdogan již oznámil možnost zahájit novou operaci v severní Sýrii proti „teroristickým skupinám“ v příhraničních oblastech, pokud se „militanti“ PKK a SDF nepohybují u tureckých hranic. Je možné, že Ankara, inspirovaná vítězstvími v Karabachu a Iráku, bude chtít „vytlačit“ možné odpůrce ze zbývající pohraniční území v severní Sýrii a vytvořit „bezpečnostní pás“ podél tureckých hranic.

Ve středu 18. listopadu turecké ministerstvo národní obrany oznámilo, že několik tureckých vojáků bylo zabito a další zraněni v oblasti operace Talon v severním Iráku.

Ankara jako obvykle ospravedlňuje svou drzou vojenskou invazi na svrchované území cizí země bojem proti terorismu, zveřejnila agentura Anadolu o den dříve následující propagandistické prohlášení:

„Operace Tiger Claw and Eagle Claw“ byly zahájeny v červnu s cílem zabezpečit turecké hranice neutralizací hrozeb ze strany PKK a dalších teroristických skupin, které často využívají severní Irák k plánování přeshraničních útoků.

Během svých více než 30 let teroristické kampaně proti Turecku je PKK, kterou Turecko, USA a EU označily za teroristickou organizaci, odpovědná za smrt 40 000 lidí, včetně žen, dětí a kojenců. YPG je syrská odnož PKK.“


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30809
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1685 sec,0.0669 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,504kB