Rusko zavedlo odvetné sankce proti Britům v souvislosti s „případem Magnitského“   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:20:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rusko v reakci na londýnské sankce kvůli „případu Magnitského“ zakázalo vstup 25 zástupcům Velké Británie, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Připomněla, že v červenci britské úřady zavedly pod vymyšlenými a absurdními záminkami národní sankce proti řadě ruských úředníků.

„Ke všem tématům souvisejícím se smrtí Magnitského jsme opakovaně poskytovali vyčerpávající komentáře a vysvětlení, kterým v Londýně zřejmě nechtějí věnovat pozornost. Není jasné, na jakém základě se tam rozhodli ‚určit‘ viníky a vyměřit jim ‚trest‘,“ říká Zacharovová ve svém komentáři.

Nelze to nazvat jinak než pokusem Velké Británie zasahovat do vnitřních záležitostí jiného státu a vyvíjet nátlak na ruský soudní systém, uvedla.

V reakci na tyto „nevlídné akce“ a na základě principu vzájemnosti ruská strana uvalila osobní sankce na 25 Britů, řekla na závěr.

Moskva v souvislosti s odvetnými opatřeními vůči sankcím Velké Británie, spojeným s „případem Magnitského“, vyzývá Londýn, aby upustil od absolutně neopodstatněné konfrontační linie vůči Ruské federaci, prohlásila v sobotu oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

„Znovu vyzýváme britské vedení, aby upustilo od absolutně neopodstatněné konfrontační linie vůči naší zemi. Jakékoli nepřátelské kroky nezůstanou bez nevyhnutelné přiměřené reakce,“ uvedla Zacharovová v komentáři k ruskému seznamu občanů Spojeného království, kterým je uzavřen vstup do Ruské federace. Její slova jsou uvedena na webových stránkách ruského ministerstva zahraničních věcí.

Zákon „O sankcích a opatřeních v boji proti praní špinavých peněz“ s „dodatkem týkajícím se Magnitského“ vstoupil v platnost ve Velké Británii v roce 2018, ale Londýn jej mohl použít až po odchodu z Evropské unie. Černá listina Rusů, na něž se vztahují sankce, obsahuje 25 osob. Mezi nimi je předseda vyšetřovacího výboru Alexandr Bastrykin, bývalý náměstek ministra vnitra Alexej Aničin, soudci Alexej Krivoručko a Světlana Uchnalevová. Všichni mají zakázán vstup do Velké Británie a jejich aktiva, pokud taková jsou, jsou zmrazena na jejím území.

Sergej Magnitskij, zaměstnanec velkého investičního fondu Hermitage Capital Management, který byl ruskými orgány činnými v trestním řízení obviněn z daňových podvodů, zemřel v listopadu 2009 ve vazební věznici Matrosskaja tišina, kde se nacházel téměř rok ve vazbě. Jeho smrt způsobila široké pobouření veřejnosti jak v Rusku, tak i v zahraničí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EywhSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=30845
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1290 sec,0.0584 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,397kB