Kamarád Lučanského odpálil bombu: Dozorci dříve Milana zbili a museli ho odvézt do nemocnice, mohl čelit vydírání   
Pridal tk Pátek 01 leden 2021 - 05:34:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Slovenský bezpečnostní analytik Milan Žitný promluvil o tom, co se ve skutečnosti mohlo odehrát v nemocnici v Prešově. Podle jeho slov se Milan Lučanský před třemi týdny dostal do konfliktu s dozorci, v důsledku čehož byl generál převezen do nemocnice. Dotyčný přitom nevylučuje, že by se slovenský generál mohl stát objektem vydírání a zastrašování.

Oficiální verze Ministerstva spravedlnosti SR o tom, že se bývalý policejní prezident Milan Lučanský dne 9. prosince zranil při cvičení v oblasti oka, podle analytika Milana Žitného neodpovídá skutečnosti. Žitný, jenž se osobně znal s generálem Lučanským, ve svém rozhovoru pro slovenský deník Pravda vyjádřil přesvědčení, že se tehdy jednalo o fyzický konflikt mezi dozorci a bývalým policejním šéfem. Nemá sebemenší pochyby ani o tom, že ministryně spravedlnosti SR Mária Kolíková, stejně jako řada dalších členů vlády, celou dobu lhali o tom, co se dělo s Milanem Lučasnkým.

„Ať už je každému jasné, že lže ministryně spravedlnosti Kolíková, stejně jako každý, kdo tvrdil, že si Lučanský zranil oko při cvičení. Pravda je taková, že došlo ke slovní potyčce s dozorci, strkání a ti Lučanského zbili a dokopali tak silně, že ho museli převézt do nemocnice,“ uvedl Žitný.

To ale nebylo všechno, s čím se mohl bývalý ředitel slovenské policie potýkat ve vazbě v Prešově. Podle Žitného totiž mohl být slovenský generál dokonce vydírán a zastrašován.

Jednání členů současné vlády, a sice ministryně spravedlnosti Kolíkové, považuje Žitný za zcela nepřijatelné. Slovenský analytik rovněž obvinil ze lži i ministra vnitra Romana Mikulce. Podle jeho názoru tito politici lhali veřejnosti již od začátku a nyní by měli nést politickou odpovědnost za své kroky. Tragický incident s Milanem Lučanským je důsledkem selhání veškerých státních orgánů, tvrdí Žitný.

Fico předpověděl dalekosáhlé politické následky

Tragická smrt Lučanského tak bezpochyby bude mít dalekosáhlý dopad na politické dění v republice a na postoj společnosti vůči současné vládě, myslí si lídr Směru-SD Robert Fico. Expremiér rovněž netajil své zklamání z toho, že řada vysoce postavených úředníků doposud neudělala nic, aby byla zjištěna skutečná podstata toho, co se s generálem Lučanským stalo.

Velkou tragédií je podle Fica také to, že nikdo z politiků, policistů a prokurátorů nenese žádnou odpovědnost za tento incident. A Fico se zmínil i o dvojím metru ze strany Evropské unie.

„Kdyby se to, co se stalo generálovi Lučanskému, stalo jakémukoliv Romovi, černochovi anebo novináři bez jakýchkoliv zásluh, celé Slovensko a EU by byly vzhůru nohama a Sorosovi otroci by volali do zbraně,“ podotkl opoziční politik.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EQAe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31364
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1253 sec,0.0818 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,032,144B