Francie zpřísňuje zákaz vycházení a vláda se omlouvá za neúspěšný start očkování proti koronaviru   
Pridal tk Sobota 02 leden 2021 - 05:45:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
V pátek francouzská vláda oznámila, že posunuje noční zákaz vycházení v 15 regionech o dvě hodiny dříve, aby pomohla v boji proti koronaviru, protože míra nákazy zůstává vysoká.

Patnáct ze 101 francouzských departementů, kterých se týká zákaz vycházení od 18:00 místo 20:00, zahrnuje Les Alpes-Maritimes, kde se nachází středomořské město Nice.

Ostatní regiony jsou soustředěny na východě země a na Paříž dosud nebyla uvalena žádná další omezení.

„Virus se nadále šíří ve Francii ... ale s rozdíly mezi regiony,“ prohlásil mluvčí vlády Gabriel Attal, když informoval o svém opatření.

„Pokud se situace v určitých oblastech dále zhorší, přijmeme nezbytná rozhodnutí,“ uvedl pro televizní stanici TF1.

Vláda trvala na tom, že opatření přijmou starostové, které stále více znepokojuje, že jejich místní zdravotní systémy jsou přetíženy přílivem nových případů.

Attal také potvrdil, že divadla, kina a koncertní sály nebudou otevřeny od 7. ledna, posledního minimálního data stanoveného pro jejich uzavření.

Attal současně hájil tempo francouzské vakcinační kampaně proti covidu-19, která podle TF1 přilákala pouze 332 lidí, ve srovnání s více než 130 000 naočkovanými v Německu, od jejího zahájení minulý víkend.
Situaci komplikuje nedůvěra většiny Francouzů k vakcíně. Údaje z průzkumu Ipsos Global Advisor svědčí o tom, že pouze 40 % Francouzů je ochotno nechat se očkovat proti koronaviru.

Tvrdí, že Francie se zaměřuje na svou kampaň v domovech pro seniory, která vyžaduje více času.

„Nebudeme soudit očkovací kampaň, která potrvá šest měsíců, pouze za pár dní,“ řekl.

Podle nejnovějších údajů WHO počet nakažených koronavirem ve Francii překročil dva a půl milionu, zemřelo 64 tisíc lidí.

Připomeňme, že od 30. října byla ve Francii zavedena opakovaná karanténa proti druhé vlně epidemie koronaviru. Od 15. prosince byla v zemi karanténa nahrazena zákazem vycházení od 20:00 do 06:00.

Ve Francii objevili nový kmen koronaviru dovezený z Jihoafrické republiky

Ve Francii byl zaznamenán první případ nákazy novým - infekčnějším - kmenem koronaviru z Jižní Afriky. Informoval o tom televizní kanál BFM s odkazem na místní ministerstvo zdravotnictví.

Virus přivezl z Jihoafrické republiky zpět do Francie muž, který žije v provincii Horní Rýn nedaleko hranic se Švýcarskem. Když se muž vrátil z Jihoafrické republiky, měl příznaky covidu-19. Absolvoval ve Švýcarsku PCR test, který dal pozitivní výsledek. Lékaři sekvenovali virus a zjistili, že se jedná o nový kmen identifikovaný v Jižní Africe, který nyní způsobuje většinu onemocnění v zemi.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že muž, který se vrátil z Afriky, se okamžitě izoloval a nikoho nekontaktoval. Už se uzdravil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ERbm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31375
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0991 sec,0.0460 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,087kB