Jiří Vyvadil: EU selhala…   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 15:11:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Každý z nás má na EU a její činnost rozdílné představy. Nejsem ekonom, ale eurozóna z hlediska překování důsledků pandemie, si vede z celé EU rozhodně nejhůře. Ještě hůře to dopadá při vytváření atmosféry důvěry a spolupráce jak dovnitř EU, tak i mimo.

Trvalá šikana Maďarska či Polska kvůli údajnému porušování principů právního státu je až komická, když mnohem závažnější pochybení lidských práv při potlačování hnutí Žlutých vest představovalo policejní násilí ve Francie, a zřejmě ještě závažnější pochybení při uložení mnohaletých žalářů politickým vůdcům Katalánska, kteří se jen domáhali práva na sebeurčení, které jim – jen tak mimochodem - odmítlo přiznat i španělská Frankova diktatura. A to nemluvím o sankcích proti Rusku jako na běžícím páse. A to nemluvím o zjevných neúspěších, jako debaklum při podpoře puče proti prezidentovi Madurovi ve Venezuele. kterému odňala uznání jeho prezidentského úřadu, ovšem on si vládne ať se Západ, a tím i EU staví na hlavu, jak chce. Podobný výsledek přinesla barevná revoluce, čili pokus o odstranění prezidenta Lukašenka V Bělorusku, do kterého EU tolik investovala a kde Vladimír Putin, jehož rozhodující vliv se prokazuje i v předchozích případech bez známky zvýšené námahy prostě Lukašenka udržel a Západ opět pohořel a mohl bych pokračovat.

No ukazuje se, že jak v politické i ekonomické sféře zrovna EU pšenka nekvete.

Horší je, že EU touží po často nebezpečné centralizaci i tam, kde jí to nepřísluší a navíc to dopadá šeredně.

EU si vzala za své objednávku, zajištění a distribuci vakcín proti koronaviru.

Zatímco posílá do jednotlivých členských zemích v podstatě nepatrné množství vakcín po tisících, Izrael plánuje očkovat takové množství, že na konci ledna už by měly být naočkovány dva milióny a na konci března čtyři milióny Izraelců. Stejně tak ve Velké Británii bylo již naočkováno 600 000 osob a obdobně je tomu například v Rusku.

Jde samozřejmě o boj s časem. Britští odborníci zjistili, že pokud by se Velká Británie měla vyvarovat 3. vlně, musel by se počet očkování pohybovat kolem 2 miliónů za týden. Při stávajícím tempu, které jak vidíme je velmi slušné a pro nás téměř nepředstavitelné, Britové očekávají, že vakcinace celé Velké Británie bude trvat dva roky.

A o to jde. Tempo, které vinou Evropské unie nasadily členské země EU je smrtelně pomalé a zjevně covid 19 se bude stále dramaticky šířit, včetně stálého nárůstu úmrtí a totálního zahlcení zdravotních zařízení.

Neřešme ty, kteří očkování odmítnou, to je jejich problém a protože zároveň neuznávají covid 19 jako onemocnění, vždyť je to jen chřipečka, stát by měl stanovit, že náhrady lékařské péče půjdou k tíži těchto popíračů. To je spravedlivé.

Ale co s tou Evropskou unií? Proč už V4 nevyzvalo k mobilizaci, aby byla svolána mimořádná Rada, aby Komise přestala řešit blbinky a soustředila na maximální zvýšení dodávek.

To je hlavní výzva pro EU. Zatím tragicky selhává.

Jiří Vyvadil
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31400
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0776 sec,0.0482 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:970,336B