Tichanovská hrozí možným bojkotem mistrovství světa v hokeji   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 04:27:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Lídryně běloruské opozice a bývalá kandidátka na post běloruského prezidenta Světlana Tichanovská předpokládá, že mnoho národních týmů bude bojkotovat Mistrovství světa v ledním hokeji 2021, pokud turnaj nebude z Minsku přesunut na jiné místo.

Rozhodnutí, kde se bude konat turnaj, přijímá Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). Koncem prosince v roce 2020 se vysoký funkcionář federace v rozhovoru pro Sputnik zmínil, že rozhodnutí o místě konání mistrovství světa 2021 federace přijme do konce ledna, datum jednání však zatím není stanoveno. Šéf IIHF René Fasel v rozhovoru pro Sputnik vyjádřil naději, že se situace kolem Minsku uklidní, a mistrovství se bude konat v Minsku a Rize, jak bylo dříve naplánováno.

„Pokud se mistrovství nepřesune z Minsku, mnoho národních týmů ho bude bojkotovat,“ citovala v neděli slova Tichanovské její tisková služba na telegramovém kanálu.

Ve zprávě stojí, že mnohé evropské státy „aktivně posuzují bojkot nebo přesun Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 z Minsku“. Tisková služba také uvedla, že Tichanovská již dříve vyzdvihovala otázku bojkotu mistrovství na rokováních s šéfy ministerstev zahraničních věcí Švédska, Česka, Dánska, Norska, Kanady, Slovenska. „Perspektivy přesunu mistrovství z Minsku prodiskutovala“ také s představiteli Švýcarska i lotyšským ministrem zahraničí.

Tichanovská tvrdí, že iniciativu přesunu turnaje nebo jeho bojkotu podpořila finská premiérka Sanna Marinová, šéf Dánské hokejové ligy Ulrik Larsen, viceprezident Mezinárodní hokejové federace Kalervo Kummola, poslanci Spolkového sněmu a také Kongresu USA.

Dříve švýcarský časopis Watson informoval, že IIHF je rozhodnuta přesunout turnaj z Minsku a aktivně hledá za Bělorusko náhradu. Běloruská hokejová federace oznámila, že neobdržela oficiální oznámení od IIHF. Zdroje Sputniku uvádějí, že o místě konání Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 by se mělo rozhodnout do konce ledna.

Po běloruských prezidentských volbách, které se konaly 9. srpna, již pošesté zvítězil Lukašenko. Podle údajů Ústřední volební komise získal 80 procent voličských hlasů. Poté se v zemi začaly konat masové protesty opozice, která se domnívá, že ve volbách zvítězila Tichanovská.

Na základě iniciativ Tichanovské byla v Bělorusku vytvořena Koordinační rada, která byla vytvořena pro hladké předání moci. Tichanovská a členové předsednictva Koordinační rady jsou v zemi figuranty několika trestních oznámení. Například čelí obvinění z vytvoření extremistického hnutí za účelem zmocnění se státní moci. Řada opozičních politiků i samotná Tichanovská pokračují ve své činnosti ze zahraničí. Tichanovská byla zařazena na mezistátní seznam hledaných osob v Bělorusku a Rusku. V současnosti se Tichanovská i s dětmi nachází v Litvě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EVFb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31501
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1297 sec,0.0895 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:970,320B