Jiří Kobza: Sleduji jednání o dvou chystaných „liberálních“ volebních koalicích...   
Pridal tk Úterý 16 únor 2021 - 03:26:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Sleduji jednání o dvou chystaných „liberálních“ volebních koalicích a mám dojem, že se konečně zúčastněné strany odkopaly a toto jejich spojenectví nese jasné poselství voličům: Spojení Pirátů a STAN, společně s prohlášením, že zde vzniká nová česká levice, je alarmující z několika důvodů. Předně se nejedná o tradiční demokratickou levici (která by měla upřímný zájem o sociální práva zaměstnanců, seniorů apod.), ale o nedemokratickou ultralevici, která neuznává svobodnou politickou soutěž, kde rozhoduje většina za respektování menšinových práv, ale preferuje autoritářské uspořádání společnosti s ohromnou mocí nevolených struktur a omezováním základních občanských práv.

O ultralevici, která má za sebou Antifu, podporuje masovou migraci, usiluje o legalizaci drog či o postupné rozpouštění našeho státu v Evropské unii a o jeho konečnou přeměnu na bezprávný euroregion, poníženě čekající na evropské dotace.

Podobně s sebou nese vražedný multikulturalismus a homosexualizaci společnosti, rozvrat tradičních rodinných, společenských i demokratických hodnot.

Zástupci hnutí STAN jsou zřejmě přesvědčení, že obětováním českého státu a národa si vykoupí teplá místečka v parlamentu a ve vládě – a že díky své kandidatuře v pirátské koalici a účinkům volebního zákona obdrží násobně více mandátů, než při samostatné kandidatuře.

A hlavně mnohem více mandátů než přísluší velikosti jejich podpory ve společnosti a než obdrží strany, jejichž společenská podpora je stejná (či dokonce vyšší), ale kandidují poctivě samostatně.

A tím vlastně přiznávají svoji prodejnost.

Spojení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zase nese jednoznačné poselství, že se jedná o jednu levicovou eurofilní stranu, rozdělenou do více subjektů ke zmatení voličů.

Toto spojení zároveň obsahuje i přiznání samotných představitelů těchto stran, že hlavním motivem jejich jednání je účelovost, nikoli programové záležitosti. A že pro volby se sice ad hoc spojí do jednoho kandidujícího subjektu – což má být klíčem k více poslaneckým mandátům, klubům, státním příspěvkům a pozicím ve vládě, ale po nich se opět ve Sněmovně formálně rozdělí, aby mohly čerpat více státních požitků, hlavně fiannčních.

Je to v podstatě výsměch voličům, jelikož se jedná o uskupení, kde se v klidu objímají politici, z nichž někteří verbálně navenek odmítají společnou evropskou měnu euro, zatímco jiní jí požadují – a spolu s ní i konec české státní samostatnosti a suverenity. Už jen na tomto příkladu lze vidět, že jde o nečistou hru.

Jde v podstatě o deklaraci toho, že se stále jedná o jednu a tu samou partu, která se opět chystá ošidit voliče.

Navíc je zde značný překryv programů s českou ultralevicí (Piráti + STAN), zejména ve vztahu k Evropské unii, ke zmíněnému euru, k migraci či liberalizaci společnosti (čti rozvrat tradičních hodnot).

Jde o stejný podfuk jako byl kdysi ten s mrtvými maďarskými sponzory a různými privatizačními kausami.

O to víc vyčnívá v této souvislosti z politické scény jako jediný subjekt s jasně definovaným národním, konzervativním a sociálním směřováním a programem hnutí SPD, tolik nenáviděné zmíněnými levičáckými stranami.

Hnutí ANO, které v podstatě žádný program nemá (zřejmě proto,
aby si nechalo prostor pro koaliční jednání se všemi dalšími stranami), politicky lavíruje pod tlakem různých lobby a snaží se z covidové krize vybruslit co nejlépe.

Jiří Kobza , SPD


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31975
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0713 sec,0.0275 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,087kB