„Naprosto skandální poznámky.“ Čína tvrdě zareagovala na prohlášení kardinála Duky o původu covidu-19   
Pridal tk Čtvrtek 18 únor 2021 - 07:19:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Nedávná slova pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky, které pronesl na začátku února během kázání, vzbudila ohlasy ve společnosti. Nyní se k jeho prohlášení, že „koronavirus je únik biologické zbraně“, vyjádřilo také čínské velvyslanectví v České republice pomocí svého mluvčího.

Připomeňme, že Duka v jednom ze svém kázání narazil na téma koronaviru a nechal se slyšet, že za pandemií podle něj stojí únik biologické zbraně.

„Jsou o tom přesvědčeni všichni vojenští specialisté na celém světě, kteří se to buď bojí říci, nebo to nesmí říci,“ prohlásil, ale nic a nikoho nekonkretizoval.

Nicméně, Armáda ČR se od jeho slov distancovala a vůči jeho výrokům se ohradili také čeští imunologové Václav Hořejší nebo Zdeněk Hel. Podle nich je to, co Duka řekl, naprosto skandální a prý se stává šiřitelem falešných zpráv.

Naopak se za něj postavilo Arcibiskupství pražské: „Pan kardinál se s tímto názorem setkal jak v zahraničím tisku, tak mezi vybranými představiteli naší armády. Považuje ho za pouhou hypotézu. Podstata jeho kázání byla úplně o něčem jiném.“

Reakce čínského velvyslanectví

Pár dnů poté se však ozvalo také čínské velvyslanectví v České republice, a to prostřednictvím svého mluvčího. Stalo se tak v jednom z rozhovorů, když přišla řeč na Dukovy poznámky o covidu-19.

Své vyjádření dané velvyslanectví zveřejnilo jak na svém webu, tak na Facebooku.

„Čínská strana si všimla příslušné zprávy a vyjadřujeme nad tím silnou nespokojenost a s poznámkami kardinála Duky rozhodně nesouhlasíme,“ zaznělo hned úvodem.

Podle nich je nutno poukázat hlavně na to, že hledání původu koronaviru je složitý vědecký problém a nepodložená podezření a úmyslná překrucování reality nemůžou nahradit vědecký výzkum.

„Odborníci ze Světové zdravotnické organizace opakovaně zdůraznili, že je „extrémně nepravděpodobné“, aby byl původem koronaviru laboratorní únik. Poznámky kardinála Duky tedy ignorují názory vědců a nestojí na žádném skutečném základu. Jsou tak neuctivé vůči vědě a neopodstatněně pomlouvají Čínu,“ dodává se.

Ve vyjádření čínské strany je také zmínka o tom, co si o slovech Duky myslí přední český vědec nebo české ministerstvo obrany.

„Čínská strana se pevně staví proti komukoli, kdo politizuje epidemii a stigmatizuje Čínu. Čínské velvyslanectví v České republice naléhá na kardinála Duku, aby okamžitě napravil svá chybná tvrzení a účinně tak eliminoval špatný vliv,“ vyzvalo dotyčného.

V závěru pak velvyslanectví klade důraz na to, že „jedině jednota a spolupráce jsou nejmocnější zbraní mezinárodního společenství v boji proti epidemii koronaviru“.

„Upřímně doufáme v to, že lidé ze všech zemí budou přistupovat spravedlivě, objektivně a zodpovědně k nynější situaci a pozitivně tak přispějí k mezinárodní protiepidemické spolupráci a rychlému vítězství nad epidemií pomocí konkrétními kroky,“ uzavřel úřad dané téma.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FvDb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31998
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0681 sec,0.0270 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,087kB