„Vůbec si neuvědomují možné následky.“ Ruské MZV promluvilo o dalším nátlaku ze strany Západu kvůli případu Navalného   
Pridal tk Čtvrtek 18 únor 2021 - 07:24:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Požadavek Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) na okamžité propuštění ruského opozičníka a bloggera Alexeje Navalného je prvkem nátlaku na Rusko a zasahováním do vnitřních záležitostí země. Ve vysílání televizní stanice Rusko 24 to prohlásila oficiální mluvčí tamního ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Podle mezinárodního práva se jedná o takovou salvu, jejíž důsledky, podle mého názoru, ESLP jednoduše nemůže srovnávat. Ničí mezinárodní právní rámec, který sami nevytvořili. Na základě a fundamentech, z z nichž vycházejí moderní mezinárodní vztahy,“ uvedla.

V souvislosti s tím diplomatka zdůraznila, že za touto kampaní stojí ten „stejný kolektivní Západ“, který si neuvědomuje všechny důsledky, „i pro své vlastní země“.

Zacharovová poukázala na to, že se ESLP ve svém rozhodnutí neodkazuje na normy a zákony, a právníci jsou překvapeni tím, co Evropský soud „dělá s mezinárodním právem“.
Podle mluvčí ministerstva zahraničí by rozhodnutí mělo být posouzeno z hlediska důsledků pro mezinárodní právní systém.

Připomeňme, že ve středu 17. února, ESLP použila pravidlo 39 svého jednacího řádu a vyzvala ruské orgány, aby propustily Navalného jakožto dočasné opatření, které „okamžitě nabývá účinnosti“. Jak médiím vysvětlila právnička odsouzeného Olga Michajlová, taková opatření se uplatňují v případě, že má soud za to, že je navrhovatel v nebezpečí.

Tamní ministr spravedlnosti Konstantin Čujčenko v komentáři k situaci uvedl, že je tento požadavek zjevně nesplnitelný, protože pro to v ruských právních předpisech neexistují žádné důvody.

Dne 2. února Simonovský okresní soud Moskva 2 zrušil Navalnému podmínečný trest v případu Yves Rocher a nahradil jej skutečným. Na tom trvala Federální vězeňská služba (FSIN). Podle ministerstva odsouzený porušil podmínky zkušební doby, zhruba 60krát se nedostavil na inspekci ve stanovené lhůtě, a dostal také řadu správních trestů.

Zadržení Navalného

Navalnyj byl zadržen 17. ledna na letišti Šeremetěvo po návratu z Německa, kde se léčil po incidentu s údajnou otravou. Odvezli ho na oddělení policie v Chimkách, kde se o den později Chimkinský městský soud v průběhu zasedání mimo soudní budovu usnesl, že má být vzat do vazby na 30 dní.

Následně Generální prokuratura RF prohlásila, že podporuje požadavek federální služby pro výkon trestů (FSIN) o nahrazení Navalného podmíněného trestu za reálný a považuje tuto žádost za zákonnou a odůvodněnou.

Představitel FSIN na soudním zasedání požádal, aby byla Navalnému kromě toho uložena pokuta v částce v částce 500 tisíc rublů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FvNg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=31999
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1404 sec,0.0986 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,085kB