V EU se dohodli na rozšíření sankcí proti Rusům   
Pridal tk Úterý 23 únor 2021 - 07:28:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ministři zahraničí zemí Evropské unie se na summitu v Bruselu v zásadě dohodli na rozšíření personálních sankcí proti Rusům kvůli situaci s Alexejem Navalným. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na diplomatické zdroje.

„Ministři zahraničních věcí se dohodli na personálních sankcích ve vztahu k Rusku za Navalného. Ministři zahraničí ale v pondělí jména neprojednávali,“ uvádí agentura.

Kromě toho se zdůrazňuje, že sankční seznam „na sebe nenechá čekat“. Podle zdrojů publikace se v něm může objevit předseda Vyšetřovacího výboru, šéf Ruské gardy či generální prokurátor Ruska a šéf FSIN.

Zasedání ministrů se koná dva týdny poté, co navštívil vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční věci Josep Borrell Moskvu. V důsledku toho Borrell anoncoval sankce, plány potvrdil mluvčí šéfa evropské diplomacie Peter Stano a německý ministr zahraničí Heiko Maas uvedl, že sankce podpoří.

Zmiňme, že Borrell dal již jasně najevo, kdy Brusel připraví nové sankce proti Rusům ohledně situace kolem Alexeje Navalného.

„Pokud jde o situaci s Navalným, dospěli jsme k politické dohodě o zavedení omezujících opatření vůči osobám podílejícím se na jeho zatčení, trestu a trestním stíhání. Za tímto účelem vůbec poprvé hodláme uplatnit nový režim sankcí za porušení lidských práv,“ řekl Borrell na tiskové konferenci.

Zdroje agentury Bloomberg tvrdily, že sankce se nedotknou velkých ruských podnikatelů, jak požadují někteří europoslanci. Půjde jen o osoby, které jsou podle EU přímo zapojeny do zatčení Navalného. Schválení nového seznamu se zároveň očekává na summitu EU ve dnech 25. – 26. března.

Opravdu zajímavé, jak jsou bruselští šmejdi falešní! Pročpak stejně nepostupují proti Španělku, které vězní opravdového politického blogera Pablo Haséla a kde již šestý den probíhají masové demonstrace o kterých nesmíme vědět na jeho podporu!

Zdroj: https://sptnkne.ws/FypE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://ww12.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=32067
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0673 sec,0.0304 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,045,952B