Soumrak nad kostelem Povýšení svatého Kříže?   
Pridal tk Čtvrtek 24 říjen 2013 - 11:00:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Teplice – Zítra, jest 25.10. 2013 má být předán kostel Povýšení sv. Kříže klášterem pravoslavné církve pravoslavné církvi. Že tomu čtenář nerozumí? Inu, tomu kromě radních města Teplice, kteří toto nařídili, jelikož kostel se nachází v majetku města, nerozumí asi nikdo. Takže teď v neděli bude v tomto kostele sloužit mši kněz pan Miroslav Vachata. Nahlédněme trochu do zákulisí této kauzy.
V Pravoslavné církvi se dnes dějí celkem zajímavé věci hraničící s rozkladem této instituce. Správce pražské eparchie ThDr. Marek Krupica, vůdce tažení proti duchovnímu správci Teplic ThDr. Eugenovi Freimanovi, byl předsedou posvátného synodu arcibiskupem Simeonem odvolán a dokonce degradován do laického stavu za hrubé porušení pravidel úcty vůči biskupovi a chování které nepřísluší duchovnímu stavu.
„Hlavou církve je pouze Ježíš Kristus a arcibiskup Simeon není můj představený,“ říká naší redakci ThDr. Marek Krupica. V době odvolání doktora Krupici, který si z rozhodnutí arcibiskupa dělal „dobrý den“, nerespektoval ho a dále zastával úřad, který mu již nepříslušel, podle Kánonu Pravoslavné církve všichni kněží, kteří s odvolaným knězem slouží mše jsou rovněž suspendováni. A tím se dostáváme k Mgr. Miroslavu Vachatovi, který má převzít štafetu po Eugenovi Freimanovi. Tento kněz je suspendován. Jak tedy může vykonávat duchovní činnost, je naší redakci záhadou. Jak naší redakci potvrdil ředitel eparchiálního úřadu Pravoslavné církve, tak posvátný synod jehož členem je též arcibiskup Michalovsko- Košický Juraj, který byl obviněn z homosexuální prostituce a který je dalším členem této trojky, rozhodnutí arcibiskupa Simeona zrušil, aby ThDr. Marek Krupica mohl nadále zastávat úřad správce Pražské eparchie, jak nám do telefonu řekl ThDr. Jaroslav Šuvarský.
Krupica, Vachata, Juraj. Velká trojka. Krupica, neuctivý vůči představeným, nedodržující Kánon, Vachata, o němž běží nepodložené zkazky o jeho lichvářské činnosti, Juraj ač kněz a arcibiskup tak obviněn ze styku s homosexuálními prostituty. A tito lidé nám mají kázat o morálce, o víře a o lásce. Tito lidé mají udělovat rozhřešení, odpouštět hříchy a mají zprostředkovávat styk s Bohem.

(Text, foto: Siegfried Neumaier)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=3217
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0780 sec,0.0442 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,038,352B