Dav pravoslavných věřících zablokoval na Velikonoce centrum Teplic   
Pridal tk Pondělí 28 duben 2014 - 09:44:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Pravoslavní věřící v Teplicích slavili v tomto roce poprvé Velikonoční svátky v modlitebně Všech svatých země české ve Wolkerově ulici v Teplicích, kterou mají v užívání po vyhnání z kostela na Zámeckém náměstí, od Církve Husitské Jana Žižky z Trocnova. Kostel se v 90 letech dostal do majetku města a primátor J. Kubera a suita kmotrovských šmejdů z ODS za pomoci kontroverzního zastupitele Tomáše Jarolíma, za politický sliz Věci veřejné dnes však dva měsíce za hnutí ANO (kam dokázal rychle přeskočit), tento svatostánek pronajali ruskojazyčnému mafiánovi Miroslavovi Vachatovi z Krupky, původem z Ukrajiny. Tento člověk se prezentuje jako pravoslavný kněz a v pronajatém kostele si otevřel prodejnu s potravinami a po hrstce svých přisluhovačů chce, aby chodili poslušně na jeho bohoslužby, které jsou samozřejmě neplatné. Vachata proslul mezi věřícími mafiánským chováním a rád půjčuje peníze na vysoké úvěry a pak je nestandardně vymáhá za pomoci výhružek a fyzického násilý, taktéž provozoval a údajně provozuje herny. Opravdu zajímavý lžikněz, který rád navštěvuje za doprovodu homosexuálních prostitutů sauny a podobná zařízení.
V pravoslavné církvi totiž došlo minulý rok k převratu a skupina bývalých protestantů, kteří nalezli do pravoslavné církve pod vedením drogově narušeného člověka z Litoměřic jistého Martina Marka Krupici ovládla celou pravoslavnou církev a její finanční toky. Věrné duchovní pravoslaví okamžitě propustili z pracovního poměru a za pomoci novinářského hnusu, jako je jistý teplický novinář Artur Janoušek z Babišovo MfDnes ,je skandalizovali lživými obviněními a články.
Mezinárodní pravoslavné společenství pod vedením patriarchy Bartoloměje však tyto lidi neuznalo a naopak, po právním prozkoumání, všechna jejich rozhodnutí, jako nejvyšší představitel celosvětového pravoslaví patriarcha zrušil.
Dneska jen na některých místech se slouží platná pravoslavná liturgie a podle návštěvnosti to také bylo v Teplicích vidět. Do modlitebny na Velikonoční svátky se dostavilo více jak dvě stovky věřících. Modlitebna však má kapacitu jen 80 až 100 míst k sezení a stání, takže další více jak stovka věřících čekala venku a zablokovala dopravu v ulici. Nakonec však i čekající na ulici se dočkali posvěcení svých darů, které si právě pravoslavní věřící nosí na Velikonoce, kdy pro ně končí postní doba.
Právě zde se ukazuje a potvrzuje, že sám Boží lid ví, kdo jsou jeho správní a věrní pastýři. Bohoslužebné shromáždění vedl a sv. liturgii sloužil otec igumen Evžen z Teplic, který je mezi věřícími velice populární a je věrný jako jeden z mála svatému pravoslaví.

Zdroj:
http://www.teplickykuryr.cz/e107_files/downloads/kveten2014.pdf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=4517
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0691 sec,0.0279 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,040,808B