Dav pravoslavných věřících zablokoval na Velikonoce centrum Teplic   
Pridal tk Pondělí 28 duben 2014 - 09:44:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Pravoslavní věřící v Teplicích slavili v tomto roce poprvé Velikonoční svátky v modlitebně Všech svatých země české ve Wolkerově ulici v Teplicích, kterou mají v užívání po vyhnání z kostela na Zámeckém náměstí, od Církve Husitské Jana Žižky z Trocnova. Kostel se v 90 letech dostal do majetku města a primátor J. Kubera a suita kmotrovských šmejdů z ODS za pomoci kontroverzního zastupitele Tomáše Jarolíma, za politický sliz Věci veřejné dnes však dva měsíce za hnutí ANO (kam dokázal rychle přeskočit), tento svatostánek pronajali ruskojazyčnému mafiánovi Miroslavovi Vachatovi z Krupky, původem z Ukrajiny. Tento člověk se prezentuje jako pravoslavný kněz a v pronajatém kostele si otevřel prodejnu s potravinami a po hrstce svých přisluhovačů chce, aby chodili poslušně na jeho bohoslužby, které jsou samozřejmě neplatné. Vachata proslul mezi věřícími mafiánským chováním a rád půjčuje peníze na vysoké úvěry a pak je nestandardně vymáhá za pomoci výhružek a fyzického násilý, taktéž provozoval a údajně provozuje herny. Opravdu zajímavý lžikněz, který rád navštěvuje za doprovodu homosexuálních prostitutů sauny a podobná zařízení.
V pravoslavné církvi totiž došlo minulý rok k převratu a skupina bývalých protestantů, kteří nalezli do pravoslavné církve pod vedením drogově narušeného člověka z Litoměřic jistého Martina Marka Krupici ovládla celou pravoslavnou církev a její finanční toky. Věrné duchovní pravoslaví okamžitě propustili z pracovního poměru a za pomoci novinářského hnusu, jako je jistý teplický novinář Artur Janoušek z Babišovo MfDnes ,je skandalizovali lživými obviněními a články.
Mezinárodní pravoslavné společenství pod vedením patriarchy Bartoloměje však tyto lidi neuznalo a naopak, po právním prozkoumání, všechna jejich rozhodnutí, jako nejvyšší představitel celosvětového pravoslaví patriarcha zrušil.
Dneska jen na některých místech se slouží platná pravoslavná liturgie a podle návštěvnosti to také bylo v Teplicích vidět. Do modlitebny na Velikonoční svátky se dostavilo více jak dvě stovky věřících. Modlitebna však má kapacitu jen 80 až 100 míst k sezení a stání, takže další více jak stovka věřících čekala venku a zablokovala dopravu v ulici. Nakonec však i čekající na ulici se dočkali posvěcení svých darů, které si právě pravoslavní věřící nosí na Velikonoce, kdy pro ně končí postní doba.
Právě zde se ukazuje a potvrzuje, že sám Boží lid ví, kdo jsou jeho správní a věrní pastýři. Bohoslužebné shromáždění vedl a sv. liturgii sloužil otec igumen Evžen z Teplic, který je mezi věřícími velice populární a je věrný jako jeden z mála svatému pravoslaví.

Zdroj:
http://www.teplickykuryr.cz/e107_files/downloads/kveten2014.pdf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=4517
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1134 sec,0.0432 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,188kB