Dobývání Mali   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2013 - 06:00:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Návrh na mírový proces opět ignorován. 11.ledna se v Alžírsku uskutečnila schůze vůdců různých kmenů za účelem zabránit válce v Sahelu a zklidnit bojující kmeny v severním Mali, byl odsouhlasen plán pro budoucí vyjednávání a pro ukončení násilí a financování krize. Plán Vrchní Islámské rady je ale imperialisty ignorován.

Okolní státy začaly hlídat hranice. Alžírsko “nemělo jinou možnost” než pustit francouzské stíhačky přes své území. Francouzské letectvo také startuje přímo z Mali a z Čadu.

Rebelové/islamisté/Al-Kájda? Proti komu vlastně Francie bojuje? Začalo to jako vzpoura Tuaregů, z ničeho nic se z toho ale stala vzpoura radikálů.


Francii se nedaří “rebely” vytlačit. Město Gonna i přes leteckou převahu zatím nejde dobýt, protože Francie nečekala, že jsou “rebelové” mnohem lépe vyzbrojeni a organizováni. Oficiálně získali zbraně z Libye, které tam naházelo NATO. Takže kromě imperialistických zájmů zde jde také o zatajení opravdových zbrojmistrů – Kataru, Francie a USA.

Ofenzivu na město Diabaly vedl bývalý vězeň z Guantanáma. Šéf Al-Kájdy islámského Maghrebu pro Mali Abu Zeid byl už několikrát zabit a podle Francie teď vedl ofenzivu na město Diabaly. Ještě zajímavější fakt je, že byl propuštěn z Guantanáma, byl údajně v kontaktu v Bin Ládinem a účastnil se alžírské občanské války.

Francie provedla první pozemní útok. Země chystá celkem 2500 vojáků “dokud se situace nezlepší a teroristé neodejdou.” Do země by mělo dorazit 900 vojáků z Nigérie a další 2400 od zemí ECOWAS.

I přes slova Susan Riceové, že vojenská intervence v Mali je “blbost”, Spojené státy i přes “zpravodajskou pomoc” plánují vyslat bezpilotní letadla a vojáky do okolních států. Podporu také vyjádřila Kanada, Británie, Belgie, Německo a Dánsko. Nenechme se ale Američany zmást, protože ti byli v Mali už delší dobu, zvláště když loni v srpnu vyšlo najevo, že dva američtí vojáci sjeli a autem do řeky i s prostitutkami.

Al-Kájda je tentokrát na nepřátelské straně. V Sýrii s námi, v Mali proti nám.

Vyšlo: wertyzreport.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=66
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1047 sec,0.0484 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,037,888B