V Rusku našli koňské maso v rakouských párcích   
Pridal tk Pátek 01 březen 2013 - 06:26:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rusko tvrdí, že našlo koňské maso ve vepřových párcích.

„Zkoušky zásilky frankfurtských párků nalezly DNA koní, kuřat, skotu a sóji,“ řekl ve středu v prohlášení ruský Rosselkhoznadzor, uvedla agentura AFP. Párky byly označeny jako vepřové s tukem a dalšími ingrediencemi, ale bez zmínky o koňském a kuřecím mase.

Klobásy „dorazily před dvěma dny z Rakouska,“ uvedl mluvčí Rosselkhoznadzoru Alexej Alexeyenko.

„Zásilka má přes 20 tun,“ řekl a dodal, že společnost, která dodává maso, byla vyškrtnuta ze seznamu schválených dodavatelů do Ruska, Kazachstánu a Běloruska.

„Jde o dovoz padělků, stejná věc se děje v Evropské unii,“ řekl Alexeyenko. „Zdroj masa není znám,“ poznamenal a dodal, že mohlo být použito maso starých nebo nemocných zvířat.

Koňské maso bylo poprvé nalezeno ve zmrazených jídlech a hamburgerech v Británii a Irsku minulý měsíc, od té doby byly nalezeny stopy koňského masa po celé Evropě.

9. února francouzský ministr spotřebitelství Benoit Hamon uvedl, že koňské maso pochází z Rumunska, ačkoliv existuje spojení s firmami z Francie, Nizozemí a Kypru a s továrnou v Lucembursku.

Rumunsko obvinění popřelo a ministr zemědělství Daniel Constantin znovu ve středu trval, že „všechno koňské maso poskytnuté rumunským společnostem, které je uváděno na trh v EU, bylo správně označeno.“

Skandál vyvolává otázky ohledně složitosti zásobovacích řetězců potravinářského průmyslu v EU, mnoho supermarketů stáhlo potraviny se zmrazeným hovězím masem ze svých regálů.
Zdroj:FreePub
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=737
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0897 sec,0.0279 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,181kB