Úterý 02 březen 2021
„Účinkují také proti kmenům, které děsí každého v Evropě“: Putin oznámil účinnost ruských vakcín proti COVID-19   
Pridal tk Úterý 02 březen 2021 - 08:16:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimir Putin uvedl, že ruské vakcíny proti koronavirům jsou schopné zvládnout nové kmeny této choroby, včetně těch, které „děsí“ populaci Evropy. Hlava státu o tom hovořila během setkání s šéfkou FMBA Veronikou Skvortsovou, ta poznamenala účinnost testovacích systémů dostupných v Rusku, které jsou schopné detekovat jakýkoli kmen koronaviru. Skvortsová také řekla prezidentovi o práci na léku pro léčbu COVID-19.

Vladimir Putin vyjádřil důvěru v to, že ruské vakcíny proti koronavirům jsou schopné zvládnout nové kmeny této choroby. Hlava státu o tom hovořila během setkání s šéfkou Federální lékařské a biologické agentury (FMBA) Veronikou Skvortsovou.

"Jak mi bylo řečeno, vakcíny, které dnes máme, účinně působí proti těmto kmenům, které dnes děsí každého v Evropě, nejen v Evropě," řekl prezident.

Dodal, že studie s těmito léky, které interferují s virem, ukazují, že vakcíny jsou účinné proti těmto kmenům.

Skvortsová zase vyjádřila důvěru v to, že testovací systémy dostupné v Rusku fungují s jakýmkoli kmenem koronaviru.

"Zkontrolovali jsme všechny naše systémy, včetně případu, že by se v S-proteinu objevily nějaké změny nebo mutace. Je třeba říci, že promotory, aktivní součást našich testovacích systémů, jsou vybrány tak správně, že se do nich mutace ve skutečnosti nedostane, takže fungují s jakýmkoli napětím,“ řekla.

Rovněž uvedla, že u Rusů již bylo identifikováno celkem 3,5 tisíce mutací koronaviru. Podle ní mluvíme o mutacích, které nezáleží na průběhu koronavirové infekce. Současně podle ní existuje sedm mutací, jejichž prevalence v ruské populaci přesahuje 5%.

"Z toho čtyři jsou v S-proteinu v páteři, ale žádný z nich není v receptorové doméně." A v tomto ohledu se receptorová doména v naší populaci nezměnila a všechny naše vakcíny - jak Sputnik, tak vakcína produkovaná společností Vector - fungují dobře, protože protilátky se na toto místo obvykle vážou beze změn,“ zdůraznila ...

Lék "Mir-19"

Skvortsová také uvedla, že FMBA plánuje dokončit první fázi klinických studií léčiva proti koronaviru s názvem Mir-19 do poloviny března. Poznamenala, že mluvíme o jedinečném léku založeném na použití mikroRNA, které blokují určitá místa viru RNA.

Podle ní je microRNA pro člověka absolutně bezpečná, neovlivňuje lidský genom ani imunitu, ale zároveň účinně cílí na virus.

"Kromě toho předchází nejzávažnějším formám infekce koronaviry, včetně prevence pneumonitidy, syndromů akutní dechové tísně na pozadí infekce koronaviry," dodala Skvortsová.

Vysvětlila, že klinické zkoušky začaly po novém roce, ale jejich první fáze probíhá „obzvláště opatrně, protože musíte prokázat bezpečnost.“ Podle Skvortsové první fáze skončí do poloviny března, poté budou zahájeny práce s pacienty.

Poptávka po ruských vakcínách v zahraničí

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že existuje mnoho žádostí o dodávku vakcín proti koronaviru, ale ruské výrobní závody zatím nejsou schopny vyhovět všem požadavkům.

Média dříve informovala o žádosti českého prezidenta Miloše Zemana o zahájení dodávky vakcíny Sputnik-V do republiky.

Peskov poznamenal, že ruská strana „je na takové výzvy velmi citlivá“.

"Ruská strana zaujímá odpovědné postavení, pokud jde o zajištění toho, aby bylo dodáno co nejvíce vakcín do různých zemí světa, které budou mít s vakcínou problémy. Existuje tolik aplikací, že zatímco výrobní kapacita ve skutečnosti neumožňuje uspokojit všechny z nich, ale obrat výroby roste každý týden,“ zdůraznil.

Mluvčí hlavy státu dodal, že Ruský fond přímých investic (RDIF) podporuje vakcíny a technologickou spokojenost všech těchto aplikací.

Nejnovější údaje o incidenci

Za poslední den bylo v Rusku zjištěno 11 571 nových případů koronaviru. Ve stejné době se uzdravilo 11 277 lidí, 333 lidí zemřelo na komplikace, které se vyvinuly na pozadí COVID-19 a doprovodných nemocí.

Od začátku pandemie bylo v zemi zaznamenáno 4 257 650 případů COVID-19. Za celé sledované období se uzdravilo 3 823 074 lidí, bylo zaznamenáno 86 455 úmrtí.

V Moskvě bylo denně zjištěno 2097 nových případů koronaviru, v Petrohradě - 943, v Moskevské oblasti - 629.

Podle moskevského ústředí se v hlavním městě zotavilo 1541 lidí denně. Dalších 714 lidí bylo hospitalizováno, 42 pacientů zemřelo.

Podle společnosti Rospotrebnadzor bylo za celé období provedeno více než 111,3 milionu laboratorních testů na koronaviry, z toho 314 tisíc v poslední den. 560 186 lidí zůstává pod lékařským dohledem.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 3201 3202 3203
Máte co jste chtěli: Covidový fašismus tk @ (02 bře : 07:33) (Z domova)
Firmy musí testovat na „covid“ tk @ (02 bře : 03:56) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:15.5520 sec,15.5189 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,105kB