Novinky - Info kuryr
Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo počet vojáků v Donbasu   
Pridal tk Čtvrtek 23 únor 2017 - 06:25:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Ministr obrany Ukrajiny Stěpan Poltorak oznámil, že na linii střetu v Donbasu je 37 tisíc ukrajinských vojáků.

„On (pozn. ministr obrany) poznamenal, že na linii střetu je a chrání Ukrajinu 37 tisíc členů ozbrojených sil. Zbytek vojáků je v bojové pohotovosti, ve vzdělávacích centrech, na střelnicích a v učebnách, kde zkoumají zkušenosti, které získali a dělají závěry," informuje ve středu tisková služba ministerstva obrany s odvoláním na ministra.

Ministr oznámil, že ukrajinští vojáci dokáží ochránit Ukrajinu a splnit všechny úkoly, které před nimi stojí.

Domobranci a ukrajinští vojáci na konci ledna oznámili zhoršení situace v Donbasu. Strany konfliktu se navzájem obviňují ze zvýšení intenzity ostřelování a v pokusech o útok na linii střetu v oblasti Doněcku. Orgány Ukrajiny vyhlásily mimořádný stav ve vojáky kontrolované Avdějevce, která leží nedaleko Doněcku, obyvatelé skoro týden byli bez proudu, dodávky vody a tepla byly nepravidelné.

Podle mise OBSE je těžká situace také v kontrolované domobranci obci Jasinovata ležící nedaleko Doněcku. V samozvané DLR oznámili, že Doněck je poprvé za skoro dva roky masivně ostřelován raketomety „Grad" a „Uragan".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNebyla to moje vláda, kdo vyplatil teroristovi milion liber, prohlásil Blair   
Pridal tk Čtvrtek 23 únor 2017 - 06:22:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Bývalý britský premiér Tony Blair prohlásil, že jeho vláda nevyplatila odškodnění sebevražednému útočníkovi, jenž spáchal teroristický útok v blízkosti města Mosul na pokyn teroristické skupiny Islámský stát.

Dříve se uvádělo, že padesátiletý Jamal al-Harith, jenž v pondělí vyhodil do vzduchu auto naložené výbušninami před základnou iráckých vojáků v Mosulu, v roce 2004 opustil vězení v Guantánamo a vrátil se zpět do vlasti. Poté se mu od britské vlády podařilo získat odškodnění v hodnotě milionu liber kvůli útrapám, které musel snášet ve vězení.

„Nebyla to má vláda, kdo mu (Jamalovi al-Harithovi) vyplatil odškodnění. Odškodnění bylo schváleno v roce 2010 konzervativní vládou," napsal Blair na svůj Twitter. Politik zdůraznil, že většinou nekomentuje podobné situace, ke kterým došlo během jeho úřadování. Tento případ je však podle něj výjimečný kvůli svému „naprostému pokrytectví."

Podle Blaira útočník byl vskutku osvobozen na základě žádosti Velké Británie. Nicméně v roce 2004 konzervativci kritizovali jeho vládu nikoliv za osvobození atentátníka, ale kvůli tomu, že celý proces trval příliš dlouho. Blair rovněž dodává, že k osvobození došlo kvůli „rozsáhlé kampani v médiích a parlamentu," do které byl zapojen i list Daily Mail. Ten však teď aktivně kritizuje Blaira za údajné odškodnění.

Al-Harith, který byl rovněž znám pod pseudonymem Abu Zakariya al-Britani, se dostal do Sýrie přes Turecko v roce 2014, aby vstoupil do řad Islámského státu. Podle některých údajů, peníze, které dostal od britských úřadů, al-Harith předal teroristům.

Al-Harith, který se před tím, než konvertoval na islám, jmenoval Ronald Fiddler, byl zadržen v roce 2001 v Pákistánu americkou armádou. O rok později byl převeden do vězení na základně Guantánamo.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVoják budoucnosti   
Pridal tk Čtvrtek 23 únor 2017 - 06:15:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Voják budoucnosti bude představovat složitý systém s člověkem uvnitř, právě takový přístup je vyvíjen v rámci projektu „Ochránce budoucnosti“ Fondu perspektivních výzkumů, řekl ředitel projektu Arkadij Petrosov.

„Voják budoucnosti bude složitý systém, jehož centrem bude člověk, ve kterém budou elementy konstrukčně a funkčně spojené celkovým úkolem vyvést člověka mimo palbu a zesílit jeho bojovou sílu a zabezpečit přežití," řekl Petrosov v rozhovoru v předvečer Dne obránce vlasti.

Podle něj vývoj v rámci projektu „Ochránce budoucnosti" běží ve všech směrech práce fondu a spojuje fyzikálně-technické a informační výzkumy, chemicko-biologické a medicínské výzkumy, perspektivní vývoj v oblasti robotiky.

Jak upřesnil Petrosov, výbava nebude od vojáka vyžadovat nové kompetence a bude pomáhat vojákovi jakékoliv úrovně přípravy, přiblíží jeho efektivnost úrovni odstřelovače a zároveň zvýší vytrvalost a další fyzické ukazatele.

„Výbava ochránce budoucnosti bude mít jednoduché ovládání, ale bude efektivní díky využívání inteligentních prostředků zásahu," dodal partner agentury.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 5810 5811 5812
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
 
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1346
unikátních: 598

Celkem na této stránce ...
celkem: 5232643
unikátních: 2015981

Stránka ...
celkem: 5476523
unikátních: 2009831
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3456 sec,0.1070 z toho dotazů.Dotazů v DB:25. Použitá paměť:1,633kB