Sobota 21 červenec 2018
V rozvědce se ztratil „soudruh Mlíkař“   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 04:13:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vždycky když se někdo nebo něco záhadně ztratí, tak si vzpomenu na Hrabalovu knihu Skřivánky na niti. Také tam se ztratil, po zásahu Státní bezpečnosti, soudruh Mlíkař, poté, co vedl řeči, které STB mohla považovat za protistátní. A soudruh Mlíkař, jak B. Hrabal časem ukázal v knize, se následně objevil v dolech a nebyl sám.

Při kontrole hospodaření české civilní rozvědky (ÚZSI) vyplouvají na povrch smutné věci. Vyšetřování nařídil před půl rokem, jako šéf resortu vnitra, tehdejší ministr vnitra Lubomír Metnar, který je nyní v druhé Babišově vládě ministrem obrany. Nejprve do konce června a nyni v novém termínu do poloviny července má být podána poslanecké sněmovně (Stálé komisi pro kontrolu ÚZSI) zpráva o tom, kam se ztratily odposlouchávací mobilní přístroje Agáta, za něž ÚZSI před nedávnem zaplatila 90 mil. Kč.

Podle zákulisních informací šest z těchto Agát mělo být darováno do Egypta tamním rozvědkám, což pochopitelně z jejich šéfů v Egyptě dodatečně už těžko někdo potvrdí. A další jedna až tři Agáty se „potulují“ po České republice. Řekněme si otevřeně, že to není právě příjemná zpráva. Protože se jedná o Agáty, které jsou v nejnovějším a vylepšeném typu vybaveny počítačem se speciálním softwarem. Tato zařízení umožňují zachytit signál všech telefonních hovorů v širokém okolí včetně čtení zpráv, odposlechů anebo dekódování šifrovaných obsahů telefonních hovorů a SMS zpráv.

Dále se v zákulisí hovoří o tom, že se jaksi stále dohledávají desítky milionu korun, které měly být předány a existují jisté pochybnosti, zda předány byly únoscům, coby výkupné za unesené české občany v zahraničí. Nechci celou věc už dále příliš rozebírat, ale zdá se, že se rýsuje skandál opravdu monumentálních rozměrů, ve kterém jde jednak o bývalé vedení ÚZSI a jeho činnost, která může být posuzována z hlediska trestně právní odpovědnosti, ale jde také o politickou odpovědnost…

A ministrem vnitra, v letech 2015 – 2017, kdy byly zjištěny v civilní rozvědce zmíněné nedostatky, byl první místopředseda ČSSD Milan Chovanec. Být na místě Chovance, věděl bych co je má povinnost. Ale třeba se ještě celá věc nějakým věrohodným způsobem vysvětlí. Pokud ne, přistoupí Stálá komise pro kontrolu ÚZSI ke zmasakrování bývalého vedení ÚZSI a také k vymezení politické odpovědnosti za celou kauzu, která je jasná.
Ještě chci podotknout, že současný premiér A. Babiš, možná trpící jistou obsesí, se domnívá, že tzv. Šuman, který umožňoval veřejnosti, aby se seznamovala s Babišovými intimními rozhovory, nebyl nikdo jiný nežli pracovníci civilní rozvědky. To už by ale bylo nejen porušení zákona, ale také porušení ústavy. Protože civilní rozvědka na území České republiky prostě operovat nesmí. Ale třeba se celá věc nějakým věrohodným způsobem vysvětlí a premiér Babiš se přesvědčí, že měl halucinace.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 2203 2204 2205
Jsme rasisti (podle ČT) tk @ (21 čec : 04:09) (Z domova)
Proč některé neziskovky stojí nad zákonem? tk @ (21 čec : 04:02) (Z domova)
Hudební skladatel a pohotový muzikant tk @ (20 čec : 17:40) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:4.9110 sec,4.8585 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,249kB