Neděle 19 květen 2019
Zbořil narovinu o ekologických demonstracích: Lidé zabývající se klimatem by měli začít u americké ambasády v Praze   
Pridal tk Neděle 19 květen 2019 - 06:34:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česko v posledních dnech nezažívá příliš moc klidu, jelikož čelí politickým a ekologickým demonstracím. I pondělní akce v Praze se zúčastnilo přes 20 000 lidí. K celé věci se v rozhovoru pro portál prvnizpravy.cz vyjádřil politolog Zdeněk Zbořil.

Dne 13. května na pražském Staroměstském náměstí lidé už potřetí protestovali proti nově zvolené ministryni spravedlnosti Marii Benešové (ANO) a za jmenování nezávislého ministra. Politolog Zdeněk Zbořil však danou akci považuje za velmi zvláštní. A vysvětlil proč.

„Ta demonstrace je proti paní Benešové kuriózní, protože je proti tomu, co by se mohlo stát, kdyby byla jmenovaná ministryní spravedlnosti, aniž si někdo uvědomil a spočítal, co ona jako ministryně může ovlivnit,“ dodal Zbořil k aktuálním protestům za nezávislost justice.

Rovněž připomněl, že Benešovou avizovaná změna čtyřstupňové soustavy státních zastupitelství se zde projednává již 20 let a nikoho to ještě nepřivedlo na náměstí. „Ta demonstrace je vlastně proti panu prezidentovi a panu premiérovi,“ myslí si politolog.

Na začátku května se zhruba dva tisíce mladých lidí sešly v centru Prahy. Důvodem byl protest za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. Páteční protestní akce navázala na podobnou akci z března, pomocí které se studenti připojili k celosvětové iniciativě Fridays for Future. A od té doby už po celém Česku demonstrují za ochranu klimatu nejen studenti, ale také dospělí. Ti například minulý týden demonstrovali v Brně. I k těmto demonstracím se Zdeněk Zbořil vyjádřil.

„Navíc se mi zdá, že ty demonstrace mají infantilní charakter, a to nemluvím o té vlně, jak někdo vtipně nazval ‚pedofilního ekologismu‘, kdy šestnáctiletá dívka jezdí po světě, je přijímána papežem, mluví v OSN, aby se napravila politika vlád a států vzhledem k ekologii,“ říká Zdeněk Zbořil.

Poukazuje však na to, že se na demonstracích neobjevil ani hlas proti tomu, že Arktická rada, jež měla v plánu vydat zásadní prohlášení k rozpouštění ledovců na severním pólu, se nakonec neshodla na společném prohlášení. To totiž zablokovaly Spojené státy, které debatu o klimatu odmítají.

„Lidé, kteří by zde chtěli téma o klimatu zvednout, by měli začít u americké ambasády v Praze a ptát se, jak to, že kromě Číny jsou Spojené státy druhý největší prvek, který ovlivňuje a působí na poškozování životního prostředí,“ uzavřel celou věc Zbořil s tím, že konkrétní věci z demonstrací úplně vymizely.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m2QY

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 2463 2464 2465
Zrůdné stvoření tk @ (19 kvě : 06:30) (Ze světa)
A dost! Tohle už je hodně přes hranu tk @ (19 kvě : 06:02) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:6.6102 sec,6.5571 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,129kB