Novinky - Info kuryr
Sobota 18 srpen 2018
Politická korektnost by vůbec do demokracie patřit neměla   
Pridal tk Sobota 18 srpen 2018 - 08:27:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co je to politická korektnost? Prý je to jakási politická správnost nebo nezávadnost. A tak si myslím, že pro něco takového by v demokracii nemělo být místo. Něco takového podle mne patří pouze do diktatury.

V poslední době se o politické korektnosti mluví hlavně ze strany sluníčkářů a pražskokavárečníků. A tak jsem se podíval na internet, co že to ta "politická korektnost" vlastně je. A na wikipedii https://cs.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%A1_korektnost, jsem se dozvěděl, že je to v překladu jakási politická nezávadnost nebo správnost. Cože? Politická správnost či nezávadnost? A to v demokracii?

Kdyby to bylo v diktatuře, neřeknu. Když si vzpomenu na minulý komunistický režim, tak co v něm bylo tenkrát politicky nezávadné? Především nekritizovat socialistické zřízení, nekritizovat Komunistickou stranu Československa a její politiky, nedělat si legraci ze Sovětské svazu, a tak bych mohl pokračovat dál.

A co se nám většinou vybaví dnes, když se řekne "politická korektnost"? Až překvapivě dost věcí. Například: nekritizovat uprchlíky, nekritizovat islám, nekritizovat LGBT, nekritizovat menšiny, sluníčkáře a pražskokavárníky. A opět bych mohl pokračovat dál.

Ale pokud by ale něco takového mělo platit, pak už přece nemůžeme být v demokracii! Tam by žádná politická nezávadnost neměla existovat. Demokracie je přeci svobodná soutěž názorů. Tam by přeci nikomu nikdo neměl přikazovat, co si má a nemá myslet. Tam by přeci měl naopak vždy platit legendární citát "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."

To znamená, že pokud si někdo myslí, že například nějaká cizácká nábožensko-politická ideologie založená na své nadřazenosti nad jinými vírami a na touze svého vítězství nad světem, je jen jakási jiná cesta k Bohu, tak na to má právo. I když já s tím jeho názorem zásadně nesouhlasím. Ale pak by i ti dotyční naopak měli respektovat názor můj, že něco, co má ve své ideologii náboženskou nadřazenost nad věřícími jiných náboženství a touhu po vítězství své ideologie nad světem, je z mého hlediska naprosto nepřijatelné. A že tak doufám, že takovéto jejich názory zůstanou jen nějakou tou marginální menšinou ve společnosti a že si nebudou hrát na to, že jen oni mají ten správný patent na rozum.

Máme zkrátka a dobře demokracii a svobodnou volbu. Tam by žádná politická nezávadnost ani patent na rozum neměly co pohledávat.

Související články:

Chraňme naše děti před multikulturní výchovou
Víš, ty rádoby elito, jak je to s tím ohrožením svobody?
Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?
Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře


Autor: Libor Čermák |

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=675271
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 2225 2226 2227
PST! Posrpnoví kolaboranti tk @ (17 srp : 03:51) (Z domova)
Prohraná válka v Afghánistánu tk @ (17 srp : 03:42) (Z domova)
USA vyhrožují Turecku novými sankcemi tk @ (17 srp : 03:17) (Ze světa)
Putin se setkal s Yangem Jiechi tk @ (17 srp : 03:13) (Ze světa)
Pán Miloslav Dědek a afinabul tk @ (17 srp : 03:10) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:4.8369 sec,4.7673 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,274kB