Pondělí 02 leden 2017
Muslimský fanatik zbaběle a zákeřně zavraždil českou ženu, maminku malého syna   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 06:30:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení spoluobčané, milé dámy a pánové,

po léta, rok co rok píšu k novému roku texty, v nichž se pokouším vyjádřit nějaký dobrý pocit a sílu k nadcházejícímu novému roku.

Přiznám se, že většinou jsem ty naděje do lepších světlých zítřků opíral jen o touhu, abychom skutečně byli lepší, a naději, že když budeme chtít tak lepší život mít budeme. Nic se na tom nemění, jen tento nový rok přináší daleko silnější naději, že máme naději se mít lépe, ale dokonce, že vůbec přežijeme.

Ke šťastnému životu potřebujeme zdraví a život - život v míru. A může to znít, jako sebevětší klišé. A věřte mi, že od kubánské krize v šedesátých letech jsme nebyli tak blízko skutečné světové jaderné válce, jako v posledních několika letech a měsících.

Uplynulá léta byla ve znamení rostoucí válečné agresivity Spojených států a jejich vazalů v severoatlantické alianci. Obama bombardoval sedm suverénních zemí, podařilo se vyvolat několik občanských válek, a to i v Evropě na hranicích s Ruskem, podařilo se přivolat migrační vlnu muslimských a černošských kolonistů, kteří zaplavili Evropu. Vojska NATO postupně obklíčila Rusko a vlády USA a Evropské unie urputně stupňovaly agresivní politiku vůči Rusku a připravovali v dezinformačních kampaních evropské národy na válku s Ruskem.

A krize vyvrcholila, když člen NATO Turecko bezdůvodně sestřelil nad cizím územím ruské letadlo. Skutečně jen obrovská zdrženlivost ruské vlády nedovolila, aby vyšel válečný scénář. Ale dalo se čekat, že když nevyšla jedna provokace, přijde další až do trpkého konce.

Americké prezidentské volby udělaly nečekaný střih. Zvítězil nejméně čekaný kandidát – Donald Trump. Zvítězil člověk, kterého americká celostátní média před volbami názorově srovnávala s francouzskou Marine Le Pen a Okamurou z České republiky.

Jsem rád, že zvítězil člověk, kterého jsem od počátku veřejně podporoval, a který prohlásil, že nebude stěhovat do Evropy ani rakety, ani další tanky a bombardéry, ale že si s ruským prezidentem Putinem sedne, a za půl hodiny bude konec celé válečné éry.

Pro nás Evropany je to nejlepší zpráva desetiletí, protože naše sebelepší předsevzetí by nezvrátila válečnické choutky lidí, jako jsou Bushové, rodina Clintonových, nebo Barack Hussein Obama.

Pro nás v malé středoevropské zemi není správnou cestou konfrontace a zvyšování napětí, ale mír a vzájemně výhodná spolupráce se všemi národy. A my dnes na prahu nového roku máme ty nejlepší vyhlídky, že tento rok bude ve znamení míru.

Vážení spoluobčané - omluvte mne, že tak velký čas věnuji vzdálené cizině, ale sebevětší růst HDP nevzkřísí jediného zabitého člověka.

My už v jedné válce jsme, ve válce, kterou jmenovitě i České republice vyhlásili muslimové z takzvaného islámského státu Daeš.

Nemylme se tvrzením, že nás se to netýká. Nejen, že nám ta odporná islamistická havěť válku vyhlásila a podařilo se jim už zavraždit v Evropě prvního českého občana. Muslimský fanatik zbaběle a zákeřně zavraždil minulý měsíc českou ženu, maminku malého syna. Pamatujme přitom, že takové odporné jednání svaté muslimské texty nejen schvalují, ale přímo samozvaný prorok Mohamed je věřícím přikazuje.

Vážení spoluobčané, letos nás v České republice krom jiného čekají na podzim klíčové parlamentní volby. Nebudu tady žádat vaše hlasy, ale zcela bez ostychu vás vyzývám, nevolte ty, kteří byli vytrvale slepí a hluší k nebezpečí, které se k nám po desetiletí valí z muslimského světa.

Současný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek z ČSSD řekl, cituji: "Doufal jsem, že se český občan v Evropě nikdy nestane obětí teroristického útoku“. Konec citátu.

A já na to říkám - chápu, že v české nebo moravské hospodě by bylo takové naivní a hloupé vyjádření ministra vlády na pár facek, ale je to horší - to je na ústavní léčbu. Islám nerozlišuje mezi Francouzem nebo českým občanem - rozlišuje jen jedno: na ty, kdo slepě věří v Mohameda a jeho přikázání, a na zbytek, který je lovná zvěř určená k převýchově nebo vyhubení. Třetí cesty v islámu není.

Drazí spoluobčané, navzdory všemu co nám hrozí, věřím, že je v našich silách ubránit bezpečnou zemi pro nás a naše děti. Mír a bezpečí musí být naší absolutní prioritou. Musíme se postavit šíření nenávisti a náboženskému fašismu.

A jako vždy je to jen v našich rukou a dnes, kdy USA přestanou vyzbrojovat islamisty, máme naopak ty největší šance válku s Islámem vyhrát. Abychom ji vyhráli, musíme ovšem v prvé řadě pochopit, že v ní už dávno jsme.

Přeji vám i vašim blízkým v novém roce hodně zdraví, dobrou náladu a co největší dávku zdravého rozumu - naše země to potřebuje jako sůl.

Autor: Tomio Okamura

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



V Kyjevě zadrželi Rusa, po němž pátral Interpol   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 06:07:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský občan, který byl v databázi hledaných osob Interpolu kvůli své účasti na teroristické činnosti, byl zadržen na kyjevském letišti Boryspil. Oznámila to Státní pohraniční služba Ukrajiny.

Podle pohraniční služby pětatřicetiletý ruský občan byl zadržen minulý večer, když se snažil odbavit na let Istanbul-Kyjev.

„Občan Ruské federace byl v květnu 2015 zařazen na seznam mezinárodně hledaných osob Interpolu v souvislosti se zločiny, které jsou spojeny s účastí v teroristické skupině," stojí v prohlášení pohraniční služby. Zadržený muž byl předán policejním orgánům.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Jihokorejské vojenské letadlo omylem shodilo do moře rakety, torpéda a miny   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 06:05:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejské vojenské letadlo Lockheed P-3CK omylem shodilo protilodní rakety Harpuna, torpéda a hlubinné miny během letu nad Japonským mořem, informuje agentura Renhap s odkazem na vojenský zdroj.

„Jeden z členů posádky omylem stiskl tlačítko shození zbraní," sdělil oficiální mluvčí.

Rakety spadly, podle zprávy, do vody 30 km od východního pobřeží Jižní Koreje. Nablízku byl jeden rybářský člun, ale poškozen nebyl. Vojenské námořnictvo sdělilo, že zbraň nebyla nabita a riziko výbuchu neexistovalo.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Írán zablokoval mobilní hru Clash of Clans   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 06:01:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské ministerstvo spravedlnosti zablokovalo hru pro smartphony Clash of Clans (bitva klanů). Informoval o tom portál TechCrunch. Rozhodnutí bylo přijato na základě zprávy psychologů, ve které stojí, že hra propaguje násilí a provokuje „konflikty mezi klany".

Podle expertů hra má negativní dopad na dětské chování. Alespoň jednou si hru Clash of Clans zahrály dvě třetiny íránských hráčů. Mnozí z nich upadli do vážné závislosti.

V srpnu se Írán stal první zemí, kde byla zakázána hra PokemonGo. Íránské úřady se rozhodly zakázat herní aplikaci rozšířené reality kvůli bezpečnosti: hra měla zakomponovaný systém geolokace sledující pohyb mobilních uživatelů. Hra Clash of Clans byla vyvinuta společností Supercell. V íránské herní komunitě se domnívají, že úřady zablokují i další její herní produkt Clash Royale.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Z Washingtonu v neděli odletělo letadlo s ruskými diplomaty   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:58:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letadlo s ruskými diplomaty, kteří byli vypovězeni americkou administrativou, vyletělo z Washingtonu. Oznámila v neděli tisková služba ruského velvyslanectví.

„Letadlo vzlétlo, všichni odletěli," uvedli ve velvyslanectví. V tiskové službě dodali, že „před odletem kapitán letu oznámil, že všichni děti letící do Moskvy jsou pozvání do Kremlu na vánoční představení."

Administrativa Baracka Obamy zavedla dříve sankce vůči několika ruským úřadům, společnostem a fyzickým osobám. Na seznamu jsou mj. FSB a GRU. Kromě toho oznámil Bílý dům vypovězení ze země 35 diplomatů.



Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



IS plánuje nasazení chemických zbraní ve Velké Británii   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:55:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristická fronta Islámský stát plánuje teroristické útoky ve Velké Británii s nasazením chemických zbraní, řekl náměstek britského ministra vnitra Ben Wallace.

„Cílem IS jsou nepochybně útoky s velkým počtem obětí. Nemají morální zábrany, jež by nedaly nasadit chemické zbraně proti civilistům," prohlásil Wallace v interview pro list The Sunday Times.

Náměstek ministra poznamenal, že nemá na mysli konkrétní plán IS, ale jeho eventuální ambice. „Viděli jsme zprávy o použití chemických zbraní v Iráku a Sýrii. Viděli jsme, že to chtějí udělat také v Evropě," řekl.

Jako důkaz uvedl zatčení členů buňky IS v Maroku, kterým byly zabaveny toxické chemické a biologické látky. List také sdělil s odkazem na britskou rozvědku, že bojovníci IS dokáží samostatně vyrobit yperit a konali pokusy s biologickými zbraněmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



V Kolíně nad Rýnem bala policií zadržena stovky mužů afrického původu   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:53:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie Kolína nad Rýnem v noci na 1. leden zadržela několik stovek lidí, pravděpodobně afrického původu, během operace, jež měla předejít násilí a krádežím. Informovala o tom agentura Associated Press.

Podle agentury AP k policejní operaci došlo na dvou hlavních městských nádražích. Policie prováděla výslechy a kontrolovala průkazy totožnosti zadržených osob.

Úřady se rozhodly nasadit 1500 policistů pro zajištění veřejného pořádku během silvestrovských oslav. Jedná se o reakci na ostrou kritiku z minulého roku, kdy během loňských oslav došlo k řadě sexuálních útoků a krádeží, ze kterých byli obviňováni přistěhovalci z Afriky.

AP rovněž dodává, že mnozí uživatelé sociálních sítí kritizovali postup policistů za to, že zadržovali lidi pouze kvůli jejich vzhledu. Podle AP k nedělnímu ránu policie v Kolíně obdržela dvě zprávy o útocích sexuálního charakteru proti ženám. Jeden muž již byl zatčen.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Agrese ze strany Běloruska se není třeba obávat, vzkazuje veřejnosti Lukašenko   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:50:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve svém novoročním blahopřání slíbil svým sousedům, že ze strany Bělorusku se žádné agrese obávat nemusejí.

„V různých částech planety propukají ozbrojené konflikty, jsou páchány teroristické činy, vyhrocují se mezinárodnostní a mezikonfesní války. Zachovat Bělorusko jako ostrůvek stability a klidu nebylo snadné, nám se to ale podařilo," řekl Lukašenko ve svém prohlášení adresovaném obyvatelům Běloruska.

„Naši sousedé, přátelé, naše bratrské národy si musí být vědomi toho, že ze strany Běloruska jim nikdy nebude hrozit agrese ani jiné nebezpečí," prohlásil Lukašenko. „Současně ale my, lidé s epoletami, víme: prach musí být vždycky suchý. Obrana vlasti je naší svatou povinností," dodal běloruský prezident.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Lotyšsko zakázalo nosit na veřejnosti oblečení zakrývající obličej   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:48:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Lotyšsku vstoupil od 1. ledna v platnost zákaz nošení na všech veřejných místech oblečené zakrývajícího obličej.

Podle slov ministra spravedlnosti Dzintarse Rasnačse „je tento zákaz nezbytný nejen v zájmu zajištění veřejného pořádku, ale i kvůli ochraně kulturních hodnot Lotyšska".

Posuzovaly se dvě varianty zákazu. Částečný — spočívající v zákazu nošení oblečení zakrývajícího tvář ve státních a vzdělávacích institucích, a úplný — zákaz nošení burky všude na veřejnosti. Na ministerstvu spravedlnosti podpořili druhou variantu.

Dříve už v estonské televizi oznámili, že ministerstvo spravedlnosti Estonska připravuje návrh zákona zakazující nošení na veřejnosti hidžábu (tradiční pokrývka hlavy muslimské ženy) a nikábu (burky, což je pokrývka hlavy muslimské ženy s otvory pro oči).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Doněcká lidová republika odhalila ukrajinské dělostřelectvo u linie dotyku   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:46:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozvědka nepřiznané Doněcké lidové republiky odhalila přítomnost ukrajinského dělostřelectva v blízkosti linie dotyku, oznámil novinářům zástupce velitele operativního velení DLR Eduard Basurin.

„V Elizovětovce — 14 km od linie dotyku — byl zaznamenán příjezd reaktivního dělostřelectva Uragan. V Starohnativce — 4 km od linie dotyku — byl zaznamenán příjezd dvou samohybných děl Akacija s kalibrem 152 mm. Údaje o porušení minských dohod byly předány představitelům SCKK (Speciálního centra pro kontrolu a koordinaci) a mise OBSE," uvedl Basurin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Přejít na stranu  1 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1326 sec,0.0424 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,651kB