Pondělí 02 leden 2017
Írán zablokoval mobilní hru Clash of Clans   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 06:01:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské ministerstvo spravedlnosti zablokovalo hru pro smartphony Clash of Clans (bitva klanů). Informoval o tom portál TechCrunch. Rozhodnutí bylo přijato na základě zprávy psychologů, ve které stojí, že hra propaguje násilí a provokuje „konflikty mezi klany".

Podle expertů hra má negativní dopad na dětské chování. Alespoň jednou si hru Clash of Clans zahrály dvě třetiny íránských hráčů. Mnozí z nich upadli do vážné závislosti.

V srpnu se Írán stal první zemí, kde byla zakázána hra PokemonGo. Íránské úřady se rozhodly zakázat herní aplikaci rozšířené reality kvůli bezpečnosti: hra měla zakomponovaný systém geolokace sledující pohyb mobilních uživatelů. Hra Clash of Clans byla vyvinuta společností Supercell. V íránské herní komunitě se domnívají, že úřady zablokují i další její herní produkt Clash Royale.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZ Washingtonu v neděli odletělo letadlo s ruskými diplomaty   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:58:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letadlo s ruskými diplomaty, kteří byli vypovězeni americkou administrativou, vyletělo z Washingtonu. Oznámila v neděli tisková služba ruského velvyslanectví.

„Letadlo vzlétlo, všichni odletěli," uvedli ve velvyslanectví. V tiskové službě dodali, že „před odletem kapitán letu oznámil, že všichni děti letící do Moskvy jsou pozvání do Kremlu na vánoční představení."

Administrativa Baracka Obamy zavedla dříve sankce vůči několika ruským úřadům, společnostem a fyzickým osobám. Na seznamu jsou mj. FSB a GRU. Kromě toho oznámil Bílý dům vypovězení ze země 35 diplomatů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIS plánuje nasazení chemických zbraní ve Velké Británii   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:55:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristická fronta Islámský stát plánuje teroristické útoky ve Velké Británii s nasazením chemických zbraní, řekl náměstek britského ministra vnitra Ben Wallace.

„Cílem IS jsou nepochybně útoky s velkým počtem obětí. Nemají morální zábrany, jež by nedaly nasadit chemické zbraně proti civilistům," prohlásil Wallace v interview pro list The Sunday Times.

Náměstek ministra poznamenal, že nemá na mysli konkrétní plán IS, ale jeho eventuální ambice. „Viděli jsme zprávy o použití chemických zbraní v Iráku a Sýrii. Viděli jsme, že to chtějí udělat také v Evropě," řekl.

Jako důkaz uvedl zatčení členů buňky IS v Maroku, kterým byly zabaveny toxické chemické a biologické látky. List také sdělil s odkazem na britskou rozvědku, že bojovníci IS dokáží samostatně vyrobit yperit a konali pokusy s biologickými zbraněmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kolíně nad Rýnem bala policií zadržena stovky mužů afrického původu   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:53:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie Kolína nad Rýnem v noci na 1. leden zadržela několik stovek lidí, pravděpodobně afrického původu, během operace, jež měla předejít násilí a krádežím. Informovala o tom agentura Associated Press.

Podle agentury AP k policejní operaci došlo na dvou hlavních městských nádražích. Policie prováděla výslechy a kontrolovala průkazy totožnosti zadržených osob.

Úřady se rozhodly nasadit 1500 policistů pro zajištění veřejného pořádku během silvestrovských oslav. Jedná se o reakci na ostrou kritiku z minulého roku, kdy během loňských oslav došlo k řadě sexuálních útoků a krádeží, ze kterých byli obviňováni přistěhovalci z Afriky.

AP rovněž dodává, že mnozí uživatelé sociálních sítí kritizovali postup policistů za to, že zadržovali lidi pouze kvůli jejich vzhledu. Podle AP k nedělnímu ránu policie v Kolíně obdržela dvě zprávy o útocích sexuálního charakteru proti ženám. Jeden muž již byl zatčen.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAgrese ze strany Běloruska se není třeba obávat, vzkazuje veřejnosti Lukašenko   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:50:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve svém novoročním blahopřání slíbil svým sousedům, že ze strany Bělorusku se žádné agrese obávat nemusejí.

„V různých částech planety propukají ozbrojené konflikty, jsou páchány teroristické činy, vyhrocují se mezinárodnostní a mezikonfesní války. Zachovat Bělorusko jako ostrůvek stability a klidu nebylo snadné, nám se to ale podařilo," řekl Lukašenko ve svém prohlášení adresovaném obyvatelům Běloruska.

„Naši sousedé, přátelé, naše bratrské národy si musí být vědomi toho, že ze strany Běloruska jim nikdy nebude hrozit agrese ani jiné nebezpečí," prohlásil Lukašenko. „Současně ale my, lidé s epoletami, víme: prach musí být vždycky suchý. Obrana vlasti je naší svatou povinností," dodal běloruský prezident.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLotyšsko zakázalo nosit na veřejnosti oblečení zakrývající obličej   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:48:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Lotyšsku vstoupil od 1. ledna v platnost zákaz nošení na všech veřejných místech oblečené zakrývajícího obličej.

Podle slov ministra spravedlnosti Dzintarse Rasnačse „je tento zákaz nezbytný nejen v zájmu zajištění veřejného pořádku, ale i kvůli ochraně kulturních hodnot Lotyšska".

Posuzovaly se dvě varianty zákazu. Částečný — spočívající v zákazu nošení oblečení zakrývajícího tvář ve státních a vzdělávacích institucích, a úplný — zákaz nošení burky všude na veřejnosti. Na ministerstvu spravedlnosti podpořili druhou variantu.

Dříve už v estonské televizi oznámili, že ministerstvo spravedlnosti Estonska připravuje návrh zákona zakazující nošení na veřejnosti hidžábu (tradiční pokrývka hlavy muslimské ženy) a nikábu (burky, což je pokrývka hlavy muslimské ženy s otvory pro oči).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDoněcká lidová republika odhalila ukrajinské dělostřelectvo u linie dotyku   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:46:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozvědka nepřiznané Doněcké lidové republiky odhalila přítomnost ukrajinského dělostřelectva v blízkosti linie dotyku, oznámil novinářům zástupce velitele operativního velení DLR Eduard Basurin.

„V Elizovětovce — 14 km od linie dotyku — byl zaznamenán příjezd reaktivního dělostřelectva Uragan. V Starohnativce — 4 km od linie dotyku — byl zaznamenán příjezd dvou samohybných děl Akacija s kalibrem 152 mm. Údaje o porušení minských dohod byly předány představitelům SCKK (Speciálního centra pro kontrolu a koordinaci) a mise OBSE," uvedl Basurin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2034 sec,0.0791 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,636kB