Ze světa - Info kuryr
V Kolíně nad Rýnem bala policií zadržena stovky mužů afrického původu   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:53:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Policie Kolína nad Rýnem v noci na 1. leden zadržela několik stovek lidí, pravděpodobně afrického původu, během operace, jež měla předejít násilí a krádežím. Informovala o tom agentura Associated Press.

Podle agentury AP k policejní operaci došlo na dvou hlavních městských nádražích. Policie prováděla výslechy a kontrolovala průkazy totožnosti zadržených osob.

Úřady se rozhodly nasadit 1500 policistů pro zajištění veřejného pořádku během silvestrovských oslav. Jedná se o reakci na ostrou kritiku z minulého roku, kdy během loňských oslav došlo k řadě sexuálních útoků a krádeží, ze kterých byli obviňováni přistěhovalci z Afriky.

AP rovněž dodává, že mnozí uživatelé sociálních sítí kritizovali postup policistů za to, že zadržovali lidi pouze kvůli jejich vzhledu. Podle AP k nedělnímu ránu policie v Kolíně obdržela dvě zprávy o útocích sexuálního charakteru proti ženám. Jeden muž již byl zatčen.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Agrese ze strany Běloruska se není třeba obávat, vzkazuje veřejnosti Lukašenko   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:50:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve svém novoročním blahopřání slíbil svým sousedům, že ze strany Bělorusku se žádné agrese obávat nemusejí.

„V různých částech planety propukají ozbrojené konflikty, jsou páchány teroristické činy, vyhrocují se mezinárodnostní a mezikonfesní války. Zachovat Bělorusko jako ostrůvek stability a klidu nebylo snadné, nám se to ale podařilo," řekl Lukašenko ve svém prohlášení adresovaném obyvatelům Běloruska.

„Naši sousedé, přátelé, naše bratrské národy si musí být vědomi toho, že ze strany Běloruska jim nikdy nebude hrozit agrese ani jiné nebezpečí," prohlásil Lukašenko. „Současně ale my, lidé s epoletami, víme: prach musí být vždycky suchý. Obrana vlasti je naší svatou povinností," dodal běloruský prezident.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Lotyšsko zakázalo nosit na veřejnosti oblečení zakrývající obličej   
Pridal tk Pondělí 02 leden 2017 - 05:48:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
V Lotyšsku vstoupil od 1. ledna v platnost zákaz nošení na všech veřejných místech oblečené zakrývajícího obličej.

Podle slov ministra spravedlnosti Dzintarse Rasnačse „je tento zákaz nezbytný nejen v zájmu zajištění veřejného pořádku, ale i kvůli ochraně kulturních hodnot Lotyšska".

Posuzovaly se dvě varianty zákazu. Částečný — spočívající v zákazu nošení oblečení zakrývajícího tvář ve státních a vzdělávacích institucích, a úplný — zákaz nošení burky všude na veřejnosti. Na ministerstvu spravedlnosti podpořili druhou variantu.

Dříve už v estonské televizi oznámili, že ministerstvo spravedlnosti Estonska připravuje návrh zákona zakazující nošení na veřejnosti hidžábu (tradiční pokrývka hlavy muslimské ženy) a nikábu (burky, což je pokrývka hlavy muslimské ženy s otvory pro oči).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:




Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1919
unikátních: 762

Celkem na této stránce ...
celkem: 5246689
unikátních: 2022547

Stránka ...
celkem: 5491615
unikátních: 2016459
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2004 sec,0.0334 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,668kB