Z domova - Info kuryr
Česká televize – velký případ pro cenzurní útvar   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 15:07:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Pokud je nový cenzurní útvar „pro boj s dezinformacemi“ při ministerstvu vnitra co k čemu, měl by okamžitě zasáhnout a „uvést na pravou míru“ obsah Zpráviček pro děti na České televizi.

Tendence křivit historii za každou cenu v neprospěch Ruska coby nástupnické zemi SSSR nejsou ničím novým, ale jsou čím dál agresivnější a hlavně: plíživě i otevřeně míří na ty nejbezbrannější.

V pořadu Zprávičky kanálu pro děti ČT Déčko z neděle 1. ledna 2017, zčásti věnovanému umělému svátku „Dne obnovy samostatného českého státu“, se děti dozvěděly řadu informací patřících do povinné výbavy každého člena stáda – něco jako zvonec na krku, ten je halasnější než klíče v rukou.

Třeba to, že „dlouhá léta v Československu vládla tvrdou rukou komunistická strana, která musela poslouchat příkazy sovětských komunistů z Moskvy“. Anebo že „když se podařilo komunisty svrhnout, Slováci zatoužili po vlastním státě“.

Anebo to, že v druhé světové válce nás „osvobodily sovětská a americká armáda“. Problém však je obrazová informace, která doprovází tu zvukovou a celé pasáži o válce jednoznačně dominuje: představuje vystrašenou rodinu a u ní osvoboditelský tank s mávajícím a usmívajícím se vojákem – a americkou vlajkou zavěšenou pod hlavní kanonu.

Aby toho nebylo málo, záběr na tentýž obrázek s americkým tankem je v pasáži rovnou dvakrát, s celkovou stopáží přesahující šest sekund. To je na průnik do dětské hlavičky až až – všichni víme, jak si děti, i ty malé, rychle „zapisují“ vizuální informace a ukládají je do paměti.

Odkaz na pořad je zde (kliknout na 1. 1. 2017):

http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky , inkriminovaná pasáž začíná v čase 2:10.

A je tady ještě jeden důvod, proč by měl cenzurní útvar neprodleně zasáhnout. ČT se tímto sama postarala o „ruskou propagandu“. Protože pokud byli mezi diváky i ti méně bezbranní, pak si i ten zbytek dospělého publika stále věřící České televizi musel přinejmenším říct, že tady něco není v pořádku. Znejistěl. A to je přece kýžený výsledek „ruské propagandy“.

Zdroj: Geo, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDaně - hratelná karta proti Babišovi?   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 14:46:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Zcela nepochybně ano, ale ne v tom pojetí, jak to zatím rozvíjí vedoucí představitelé ČSSD. Mluvit o tom, že se ještě sníží zdanění nízkopříjmových plátců daně, už hraničí s nerealismem. Nízké daně už lze jen obtížně ještě dále viditelně snižovat. A stejně tak, pokud jde o daňovou progresi – je to naprosto spravedlivý požadavek. Ale...

Cestou daňové progrese jde celá vyspělejší část Evropy, ale kterýkoli volič bude jen těžko nadšen z toho, že někdo jiný s vyššími příjmy nebo velké nadnárodní korporace budou platit vyšší daně nežli platí on. To sice jistě málokoho zarmoutí, ale nové pluky voličů ČSSD to nevytvoří.

Co však může být dobré téma a o čem vedoucí činitelé ČSSD zatím vůbec nehovoří, je boj proti daňovým rájům. A také akceptace daňové politiky EU, pokud jde o částečné omezení suverenity členských států v oblasti daňové politiky.

O co jde? Zkrátka jde o to, aby se evropské státy podle vlastní úvahy nemohly stávat daňovými ráji, třeba i pro vybrané nadnárodní společnosti. Vzpomenout si můžeme například na případ společnosti Apple, která od irské vlády získala daňově supervýhodnou sazbu daně z příjmu právnických osob ve výši 0,005 %. Podobné výhody požívala také například společnost Fiat v Lucembursku či firma Starbucks v Nizozemsku. A přesně tomu by nová úprava navrhovaná EU měla sloužit.

Pokud bude Babiš trvat na svých slovech: „Korporátní daň je v pravomoci členských států,“ může se takové rozhodnutí národní vlády objevit ke škodě většiny států, jako je právě České republika, kdykoli.

S touto kartou už se vůči Babišovi dá hrát. A ještě silněji se dá hrát s tím, že Babiš za tři roky, co je ve funkci ministra financí, ani jednou nepředložil Evropské komisi návrh na zásah proti četným daňovým rájům na evropském území anebo daňovým rájům v zemích, které tak nebo onak jsou spjaty s některými státy EU.

Pokud jde o evropské státy, za daňové ráje můžeme považovat Nizozemí, Lucembusko, Kypr, Irsko, ostrov Jersey v rámci Velké Británie či Švýcarsko, které je s EU spjato desítkami dílčích smluv. Pokud jde o druhou množinu států, tedy daňových rájů, které jsou silně spjaty e evropskými státy, zejména s Velkou Británií a Nizozemím, jmenujme například Bemudy, Kajmanské ostrovy, Britské Panenské Ostrovy, Bahamy, Mauricius či Curacao.

Také v této oblasti neudělal A. Babiš vůbec nic. Přitom podle odhadů jen z ČR každoročně mizí do všech těchto daňových rájů podle odhadů až 60 miliard korun. A v rámci celé EU se tyto daňové úniky odhadují na cca 200 miliard eur ročně. To je obří suma, která by EU mohla posloužit například k vytvoření vlastní armády nebo alespoň mobilních armádních sborů k ochraně vnější hranice EU. Anebo by část této sumy mohla sloužit k financování programu na pomoc v boji proti suchu v mnoha zemích Asie a Afriky, zasažených dlouhodobě suchem, coby prevence proti emigraci z těchto zemí. Atd, atd., nemluvě o potřebách evropského školství, zdravotnictví a sociálních služeb…

Na terč je zkrátka třeba mířit ne slepými, ale ostrými náboji. A daňové ráje a neochotu Babiše synchronizovat daňovou politiku s EU, alespoň v některých otázkách, jako je možnost zásahu proti neoprávněným daňovým výhodám nadnárodních korporací, je třeba velmi silně kritizovat.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoj s dezinformacemi a negativní reklama   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 14:42:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Vnitro vytvořilo nový útvar boje proti dezinformacím. Činnost útvaru byla zahájena právě dnes. Bude sledovat lživé weby a bojovat s propagandou na internetu.

Centrum pro potírání opačných názorů, neboli ministerstvo pravdy jak se mu také začalo přezdívat, zahájilo svou činnost.

Šéfredaktor webu WertyzReport Jiří Hubáček hovoří v této souvislosti o snahách států získat monopol na pravdu.

Po celém světě se začínají tvořit seznamy webových stránek s „nedůvěryhodným obsahem,“ Facebook nedávno oznámil označování příspěvků s „nedůvěryhodným obsahem“ a Ministerstvo vnitra České republiky zachází až tak daleko, že nechalo vytvořit tým pro monitoring „vlivu cizí moci.“

Válka proti alternativním médiím trvá podle Hubáčka už několik let. Začala postupně a s čím dál větší neefektivitou byla zesilována.

„Já sám si pamatuji, že když měl někdo jiný názor, tak si založil webovou stránku a vše zpochybňoval. S tím jsem se už setkal u naší minulé webové stránky někdy v roce 2009. To se bavíme o tzv. trolování. Troling postupně začal být agresivnější a nenávistnější, ale byl stále neefektivní. Zoufalá doba vyžaduje zoufalé činy, a tak přichází instituční kontrola nad pravdou.“

Podle historika, sociálního psychologa a publicisty z Hannoveru Petra Schnura je Pravda ale jinde.

„Bublina praskla!“ Stále více lidí má plné zuby farizejství a lží etablované politické „elity“. „Velmi důvěrně poznám nálady lidí ve Francii i v Německu, a tak se mohu jen usmívat. Na to, aby nastalo politické zemětřesení, není zapotřebí Putina, ruských agentů a kremelských trolů. Obama, Merkelová, Hollande a celá EU demaskovali sama sebe.“ Schnur upozorňuje na to, že obviňování z manipulací Amerických voleb mu připomíná hon na „agenty imperialismu“ v nejhlubší době normalizace.

„Nepotřebujeme cenzuru, nepotřebujeme ideovou policii, nepotřebujeme nový úřad pro tisk a informace, pokud máme i nadále žít ve svobodné a demokratické společnosti,“ řekl Zeman a dodal, že si „nepřeje, aby ministerstvo vnitra bylo novodobým Koniášem a aby pornoherci sestavovali seznamy nepohodlných internetových serverů“.

Opravdu to značně připomíná dobu minulou, kdy se v SSSR a jejich satelitech pokoušeli tvrdě skrývat některé detaily o světovém dění a naší účasti v nich zakrýt. Prostě se pokoušeli skrýt pravdu. Dnes, při existenci internetu, není už z principu možné cokoli skrýt. Dnes pravdu nepozná jen ten, kdo nic ani vědět a poznat nechce.

Vytvoření speciálního útvaru pro boj s ruskou propagandou a seznamy závadných webů je ta nejlepší reklama pro samotnou ruskou propagandu a ony zmíněné závadné weby. Říká se tomu negativní reklama.

Negativní reklama je taky reklama, navíc funguje báječně. Odborníci tvrdí, že prezident Zeman vyhrál volby díky negativní reklamě, kterou jeho tým vedl.

Zdroj: http://wertyzreport.cz/clanek/stat-vyhlasuje-medialni-valku

http://zpravy.idnes.cz/cenzura-internetu-centrum-pro-boj-s-dezinformacemi-zeman-projev-vnitro-1o0-/domaci.aspx?c=A161226_162448_domaci_hro

Emil Kalabus

Zdroj: Czech Free Press


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 4
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1256
unikátních: 449

Celkem na této stránce ...
celkem: 5343843
unikátních: 2064276

Stránka ...
celkem: 5582977
unikátních: 2053718
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4927 sec,0.2840 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,681kB