Úterý 03 leden 2017
Česká televize – velký případ pro cenzurní útvar   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 15:07:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud je nový cenzurní útvar „pro boj s dezinformacemi“ při ministerstvu vnitra co k čemu, měl by okamžitě zasáhnout a „uvést na pravou míru“ obsah Zpráviček pro děti na České televizi.

Tendence křivit historii za každou cenu v neprospěch Ruska coby nástupnické zemi SSSR nejsou ničím novým, ale jsou čím dál agresivnější a hlavně: plíživě i otevřeně míří na ty nejbezbrannější.

V pořadu Zprávičky kanálu pro děti ČT Déčko z neděle 1. ledna 2017, zčásti věnovanému umělému svátku „Dne obnovy samostatného českého státu“, se děti dozvěděly řadu informací patřících do povinné výbavy každého člena stáda – něco jako zvonec na krku, ten je halasnější než klíče v rukou.

Třeba to, že „dlouhá léta v Československu vládla tvrdou rukou komunistická strana, která musela poslouchat příkazy sovětských komunistů z Moskvy“. Anebo že „když se podařilo komunisty svrhnout, Slováci zatoužili po vlastním státě“.

Anebo to, že v druhé světové válce nás „osvobodily sovětská a americká armáda“. Problém však je obrazová informace, která doprovází tu zvukovou a celé pasáži o válce jednoznačně dominuje: představuje vystrašenou rodinu a u ní osvoboditelský tank s mávajícím a usmívajícím se vojákem – a americkou vlajkou zavěšenou pod hlavní kanonu.

Aby toho nebylo málo, záběr na tentýž obrázek s americkým tankem je v pasáži rovnou dvakrát, s celkovou stopáží přesahující šest sekund. To je na průnik do dětské hlavičky až až – všichni víme, jak si děti, i ty malé, rychle „zapisují“ vizuální informace a ukládají je do paměti.

Odkaz na pořad je zde (kliknout na 1. 1. 2017):

http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky , inkriminovaná pasáž začíná v čase 2:10.

A je tady ještě jeden důvod, proč by měl cenzurní útvar neprodleně zasáhnout. ČT se tímto sama postarala o „ruskou propagandu“. Protože pokud byli mezi diváky i ti méně bezbranní, pak si i ten zbytek dospělého publika stále věřící České televizi musel přinejmenším říct, že tady něco není v pořádku. Znejistěl. A to je přece kýžený výsledek „ruské propagandy“.

Zdroj: Geo, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDaně - hratelná karta proti Babišovi?   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 14:46:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zcela nepochybně ano, ale ne v tom pojetí, jak to zatím rozvíjí vedoucí představitelé ČSSD. Mluvit o tom, že se ještě sníží zdanění nízkopříjmových plátců daně, už hraničí s nerealismem. Nízké daně už lze jen obtížně ještě dále viditelně snižovat. A stejně tak, pokud jde o daňovou progresi – je to naprosto spravedlivý požadavek. Ale...

Cestou daňové progrese jde celá vyspělejší část Evropy, ale kterýkoli volič bude jen těžko nadšen z toho, že někdo jiný s vyššími příjmy nebo velké nadnárodní korporace budou platit vyšší daně nežli platí on. To sice jistě málokoho zarmoutí, ale nové pluky voličů ČSSD to nevytvoří.

Co však může být dobré téma a o čem vedoucí činitelé ČSSD zatím vůbec nehovoří, je boj proti daňovým rájům. A také akceptace daňové politiky EU, pokud jde o částečné omezení suverenity členských států v oblasti daňové politiky.

O co jde? Zkrátka jde o to, aby se evropské státy podle vlastní úvahy nemohly stávat daňovými ráji, třeba i pro vybrané nadnárodní společnosti. Vzpomenout si můžeme například na případ společnosti Apple, která od irské vlády získala daňově supervýhodnou sazbu daně z příjmu právnických osob ve výši 0,005 %. Podobné výhody požívala také například společnost Fiat v Lucembursku či firma Starbucks v Nizozemsku. A přesně tomu by nová úprava navrhovaná EU měla sloužit.

Pokud bude Babiš trvat na svých slovech: „Korporátní daň je v pravomoci členských států,“ může se takové rozhodnutí národní vlády objevit ke škodě většiny států, jako je právě České republika, kdykoli.

S touto kartou už se vůči Babišovi dá hrát. A ještě silněji se dá hrát s tím, že Babiš za tři roky, co je ve funkci ministra financí, ani jednou nepředložil Evropské komisi návrh na zásah proti četným daňovým rájům na evropském území anebo daňovým rájům v zemích, které tak nebo onak jsou spjaty s některými státy EU.

Pokud jde o evropské státy, za daňové ráje můžeme považovat Nizozemí, Lucembusko, Kypr, Irsko, ostrov Jersey v rámci Velké Británie či Švýcarsko, které je s EU spjato desítkami dílčích smluv. Pokud jde o druhou množinu států, tedy daňových rájů, které jsou silně spjaty e evropskými státy, zejména s Velkou Británií a Nizozemím, jmenujme například Bemudy, Kajmanské ostrovy, Britské Panenské Ostrovy, Bahamy, Mauricius či Curacao.

Také v této oblasti neudělal A. Babiš vůbec nic. Přitom podle odhadů jen z ČR každoročně mizí do všech těchto daňových rájů podle odhadů až 60 miliard korun. A v rámci celé EU se tyto daňové úniky odhadují na cca 200 miliard eur ročně. To je obří suma, která by EU mohla posloužit například k vytvoření vlastní armády nebo alespoň mobilních armádních sborů k ochraně vnější hranice EU. Anebo by část této sumy mohla sloužit k financování programu na pomoc v boji proti suchu v mnoha zemích Asie a Afriky, zasažených dlouhodobě suchem, coby prevence proti emigraci z těchto zemí. Atd, atd., nemluvě o potřebách evropského školství, zdravotnictví a sociálních služeb…

Na terč je zkrátka třeba mířit ne slepými, ale ostrými náboji. A daňové ráje a neochotu Babiše synchronizovat daňovou politiku s EU, alespoň v některých otázkách, jako je možnost zásahu proti neoprávněným daňovým výhodám nadnárodních korporací, je třeba velmi silně kritizovat.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoj s dezinformacemi a negativní reklama   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 14:42:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vnitro vytvořilo nový útvar boje proti dezinformacím. Činnost útvaru byla zahájena právě dnes. Bude sledovat lživé weby a bojovat s propagandou na internetu.

Centrum pro potírání opačných názorů, neboli ministerstvo pravdy jak se mu také začalo přezdívat, zahájilo svou činnost.

Šéfredaktor webu WertyzReport Jiří Hubáček hovoří v této souvislosti o snahách států získat monopol na pravdu.

Po celém světě se začínají tvořit seznamy webových stránek s „nedůvěryhodným obsahem,“ Facebook nedávno oznámil označování příspěvků s „nedůvěryhodným obsahem“ a Ministerstvo vnitra České republiky zachází až tak daleko, že nechalo vytvořit tým pro monitoring „vlivu cizí moci.“

Válka proti alternativním médiím trvá podle Hubáčka už několik let. Začala postupně a s čím dál větší neefektivitou byla zesilována.

„Já sám si pamatuji, že když měl někdo jiný názor, tak si založil webovou stránku a vše zpochybňoval. S tím jsem se už setkal u naší minulé webové stránky někdy v roce 2009. To se bavíme o tzv. trolování. Troling postupně začal být agresivnější a nenávistnější, ale byl stále neefektivní. Zoufalá doba vyžaduje zoufalé činy, a tak přichází instituční kontrola nad pravdou.“

Podle historika, sociálního psychologa a publicisty z Hannoveru Petra Schnura je Pravda ale jinde.

„Bublina praskla!“ Stále více lidí má plné zuby farizejství a lží etablované politické „elity“. „Velmi důvěrně poznám nálady lidí ve Francii i v Německu, a tak se mohu jen usmívat. Na to, aby nastalo politické zemětřesení, není zapotřebí Putina, ruských agentů a kremelských trolů. Obama, Merkelová, Hollande a celá EU demaskovali sama sebe.“ Schnur upozorňuje na to, že obviňování z manipulací Amerických voleb mu připomíná hon na „agenty imperialismu“ v nejhlubší době normalizace.

„Nepotřebujeme cenzuru, nepotřebujeme ideovou policii, nepotřebujeme nový úřad pro tisk a informace, pokud máme i nadále žít ve svobodné a demokratické společnosti,“ řekl Zeman a dodal, že si „nepřeje, aby ministerstvo vnitra bylo novodobým Koniášem a aby pornoherci sestavovali seznamy nepohodlných internetových serverů“.

Opravdu to značně připomíná dobu minulou, kdy se v SSSR a jejich satelitech pokoušeli tvrdě skrývat některé detaily o světovém dění a naší účasti v nich zakrýt. Prostě se pokoušeli skrýt pravdu. Dnes, při existenci internetu, není už z principu možné cokoli skrýt. Dnes pravdu nepozná jen ten, kdo nic ani vědět a poznat nechce.

Vytvoření speciálního útvaru pro boj s ruskou propagandou a seznamy závadných webů je ta nejlepší reklama pro samotnou ruskou propagandu a ony zmíněné závadné weby. Říká se tomu negativní reklama.

Negativní reklama je taky reklama, navíc funguje báječně. Odborníci tvrdí, že prezident Zeman vyhrál volby díky negativní reklamě, kterou jeho tým vedl.

Zdroj: http://wertyzreport.cz/clanek/stat-vyhlasuje-medialni-valku

http://zpravy.idnes.cz/cenzura-internetu-centrum-pro-boj-s-dezinformacemi-zeman-projev-vnitro-1o0-/domaci.aspx?c=A161226_162448_domaci_hro

Emil Kalabus

Zdroj: Czech Free Press


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Číně objevili meč starý 2300 let   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:29:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínští archeologové objevili v jednom z hrobů v provincii Henan meč ve výborném stavu, jehož stáří se odhaduje na 2300 let, uvádí v pondělí Mezinárodní rádio Číny (CRI).

Rádio uvádí, že meč byl objeven ve starém hrobu ve městě Xinyang. Na videu, které uveřejnilo Mezinárodní rádio Číny, je vidět, že na meči se dokonce zachovala část původního ostření. Zachovaly se také pochvy na meč.

Nález pravděpodobně pochází z období Válčících carství, které trvalo od roku 475 před naším letopočtem do roku 221 našeho letopočtu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nedovolí okupaci Sýrie jakýmkoliv státem   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:25:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva Ankaře ustoupila v otázce kontroly nad severem Sýrie, Rusko však nikdy nepřizná dlouhodobou okupaci Sýrie, oznámil Vitalij Naumkin, který je vědecký vedoucí Institutu orientalistiky Ruské akademie věd a politický poradce zvláštního velvyslance OSN v otázce Sýrie Staffana de Misturiho.

„Samozřejmě, jestli se skutečně podívat na to, že Moskva ustoupila (Ankaře) tím, že mírně reagovala na faktické chování Turecka v nárazníkové zóně na severu Sýrie. Rusko silně nereagovalo, ale to neznamená, že se Moskva, mluvím tady jako expert, v budoucnu smíří s tím, že jakákoliv část Sýrie bude dlouhodobě okupována jakýmkoliv státem. Nikdy to nepřijmeme," řekl Naumkin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA neškodí Rusku, ale rusofobie   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:24:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti, kdo mluví o nebezpečí pro USA, nejsou daleko od pravdy, ale není to mýtická hrozba ze strany Ruska, nýbrž zcela reálná hrozba, kterou způsobují rusofobové, schovávající se za vlastenectví, píše v časopise The Nation sloupkař Patrick Lawrence.

Americkou společnost ovládla „křeč rusofobie", nejsilnější od roku 1960, kdy vznikla Karibská krize, uvádí se v článku. Známí rusofobové typu senátora Johna McCaina ze zvyku považují za lháře všechny, kteří se odváží pochybovat o důvodech protiruských nálad, a tisk typu novin New York Times se ani o krok nevzdaluje od stanoviska vlády, stejně jako v nejhorší době studené války. Kromě toho hromada „lovců na čarodejnice", stojící o hodnost níže, svědomitě hledá stále nové a nové stopy „ruky Kremlu".

Nebezpečí návratu přízraku studené války nespočívá pouze v jasné hrozbě vyvrcholení konfliktu jaderných velmocí. Zvyšování hysterie cestou opakování ničím nepodložených obvinění na adresu Ruska a banální dezinformace vedou ke zkreslému, neadekvátnímu světovému názoru, a mylné představy nikdy nevedou k ničemu dobrému, zdůrazňuje novinář.

Kromě toho, nadvláda rusofobie v americké politice může ještě zvýšit stoupající izolaci USA ve světě, uvádí autor. Pokračování v politice od heslem „kdo není s námi, je proti nám", přijaté od doby Bushe mladšího, povede k tomu, že bez podpory na světové scéně nezůstane Rusko, ale Spojené státy.

Jasným příkladem toho může být Sýrie, kde USA, podporující „mírnou opozici", která, jak se ukázalo po osvobození Aleppa, se účastnila masových vražd, se nakonec ocitly mimo proces vyřešení problému. To je skutečná cena za to, že Washington odmítl spolupráci s Moskvou, díval se na ni jako na regionální velmoc a nebral v úvahu společné zájmy dvou zemí, píše The Nation.

Kromě toho američtí rusofobové a jejic spojenci musí přestat lhát sami sobě a představovat si Vladimíra Putina jako „skutečného ďábla". Mít nebo nemít rád Putina, to je každého osobní věc, ale každý člověk, který je schopen racionálního myšlení, musí uznat, že ruský prezident je velký státní činitel, který dobře chápe běh dějin, uvádí se v článku. V Rusku existují problémy, ale řešit je musí sami Rusové a soustředit se na spolupráci s USA ve skutečně důležitých otázkách.

Současný příval rusofobie není nic jiného, než dědictví z doby studené války s jejím „mccarthyismem" a „honem na čarodejnice". Právě proto musí Američané zvítězit nad minulostí a opustit nesmyslný boj proti přízraku „ruské agrese", uzavírá The Nation.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSavčenková navšívila štáby ukrajinských ozbrojených   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:21:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková, před časem odsouzená v RF ve věci vraždy novinářů v Donbasu a poté omilostněna na základě rozhodnutí ruského prezidenta, řekla, že byla v Donbasu ve štábech ukrajinských ozbrojených sil na místě vojenské operace.

„Navštívila jsem štáby Národní gardy a Ozbrojených sil Ukrajiny na místě protiteroristické operace. Službu vykonávají na vysoké úrovni. Děkuji, chlapci, za obranu Ukrajiny", npasala Savčenková na své stránce na Facebooku.

Před časem mnozí poslanci krtitizovali Savčenkovou za setkání s domobranou. Poté byla vyloučena z frakce Baťkivščina v ukrajinském parlamentu, ale nebyl jí odebrán mandát.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGazprom dodal „Severním proudem" rekordní objem plynu   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:19:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská plynárenská společnost Gazprom dodala 1. ledna „Severním proudem" rekordní objem ve výši 160,75 milionů krychlových metrů plynu, uvádí se ve zprávě Gazpromu.„

1. ledna 2017 Gazprom dodal plynovodem „Severní proud" rekordní objem plynu — 160,75 milionů krychlových metrů za den. V přepočtu na rok je to více, než je projektový objem plynovodu," je uvedeno ve zprávě.

„Současná úroveň zatížení „Severního proudu" jasně demonstruje, že severní koridor dodávky ruského plynu je evropským trhem mimořádně využíván. A znovu potvrzuje důležitost a naléhavost stavby „Severního proudu 2"," cituje společnost slova předsedu představenstva Gazpromu Alexeje Millera.

Severní proud 2 předpokládá vybudování dvou větví plynovodu od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Celková kapacita objektu bude 55 miliard krychlových metrů plynu ročně. Gazpromu bude ve společném podniku patřit 50 % a evropským společnostem OMW, BASF, Engie, Shell a Uniper — každé z nich 10 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Mnichově byl zadržen Rus, po kterém bylo 13 let pátráno   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:16:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Občan RF 13 let hledaný za spoluúčast na vraždě byl zadržen při přestupu na letišti v Mnichově na Nový rok, informovala agentura DPA s odvoláním na federální policii Německa.

Podle agentury muži hrozí až 25 let ve vězení v Jižní Koreji za spoluúčast na vraždě, k níž došlo v roce 2003. Právě on řídil auto se svými třemi komplici, informuje agentura.

31. prosince zadrželi 53letého Rusa při přestupu na letišti v Mnichově, když mířil z Moskvy do Prahy. Generální prokuratura Spolkové republiky Německo informovala o zadržení podezřelého, do jeho vydání do Jižní Koreje bude ve vězení, udává DPA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLitva připravuje partyzány pro případ „ruské okupace“   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:14:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dobrovolní bojovníci Svazu střelců Litvy provádějí cvičení pro případ „okupace" ze strany Ruska, píší noviny Times.

Na cvičení střelci trénují „nástrahu", uvádí novinář Tom Parfitt, který se nacházel na akci na základě pozvání litevské strany. Dobrovolníci se připravují k partyzánské válce v obavách z růstu napětí, které může být spojeno se zvyšováním vojenského potenciálu západních zemí a Ruska ve Východní Evropě.

Musíme se připravit k obraně naší země před nepřítelem", řekl novinám jeden z účastníků manévrů, 35-letý byznysmen Mantas Raukis, zabývající se prodejem přikrývek a polštářů. Raukis vstoupil do Svazu střelců před rokem kvůli „krymskému tématu s Rusy".

Podle slov štábního důstojníka Svazu střelců Litvy Dovidase Rogulise se počet členů sdružení prudce zvýšil po připojení Krymu k Rusku. Zatímco před dvěma roky byly v organizaci zaregistrovány necelé dva tisíce dospělých členů, nyní je jich už 4500. Kromě toho počet členů mládežnického korpusu stoupl z 5 tisíc na 6 tisíc.

Mezi dobrovolníky Svazu je i poslanec litevského parlamentu, bývalý ministr zahraničních věcí Audronius Ažubalis, který se připojil ke střelcům před dvěma lety. „Vstoupil jsem, abych byl spolu s dalšími lidmi, ochotnými jednat v případě ohrožení naší země. Samozřejmě si nemyslím, že můžeme konkurovat profesionálům, ale mohli bychom plnit úkol v týlu, jako partyzáni", řekl Ažubalis.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3016 sec,0.0976 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,251kB