Ze světa - Info kuryr
V Číně objevili meč starý 2300 let   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:29:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Čínští archeologové objevili v jednom z hrobů v provincii Henan meč ve výborném stavu, jehož stáří se odhaduje na 2300 let, uvádí v pondělí Mezinárodní rádio Číny (CRI).

Rádio uvádí, že meč byl objeven ve starém hrobu ve městě Xinyang. Na videu, které uveřejnilo Mezinárodní rádio Číny, je vidět, že na meči se dokonce zachovala část původního ostření. Zachovaly se také pochvy na meč.

Nález pravděpodobně pochází z období Válčících carství, které trvalo od roku 475 před naším letopočtem do roku 221 našeho letopočtu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nedovolí okupaci Sýrie jakýmkoliv státem   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:25:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Moskva Ankaře ustoupila v otázce kontroly nad severem Sýrie, Rusko však nikdy nepřizná dlouhodobou okupaci Sýrie, oznámil Vitalij Naumkin, který je vědecký vedoucí Institutu orientalistiky Ruské akademie věd a politický poradce zvláštního velvyslance OSN v otázce Sýrie Staffana de Misturiho.

„Samozřejmě, jestli se skutečně podívat na to, že Moskva ustoupila (Ankaře) tím, že mírně reagovala na faktické chování Turecka v nárazníkové zóně na severu Sýrie. Rusko silně nereagovalo, ale to neznamená, že se Moskva, mluvím tady jako expert, v budoucnu smíří s tím, že jakákoliv část Sýrie bude dlouhodobě okupována jakýmkoliv státem. Nikdy to nepřijmeme," řekl Naumkin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA neškodí Rusku, ale rusofobie   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:24:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Ti, kdo mluví o nebezpečí pro USA, nejsou daleko od pravdy, ale není to mýtická hrozba ze strany Ruska, nýbrž zcela reálná hrozba, kterou způsobují rusofobové, schovávající se za vlastenectví, píše v časopise The Nation sloupkař Patrick Lawrence.

Americkou společnost ovládla „křeč rusofobie", nejsilnější od roku 1960, kdy vznikla Karibská krize, uvádí se v článku. Známí rusofobové typu senátora Johna McCaina ze zvyku považují za lháře všechny, kteří se odváží pochybovat o důvodech protiruských nálad, a tisk typu novin New York Times se ani o krok nevzdaluje od stanoviska vlády, stejně jako v nejhorší době studené války. Kromě toho hromada „lovců na čarodejnice", stojící o hodnost níže, svědomitě hledá stále nové a nové stopy „ruky Kremlu".

Nebezpečí návratu přízraku studené války nespočívá pouze v jasné hrozbě vyvrcholení konfliktu jaderných velmocí. Zvyšování hysterie cestou opakování ničím nepodložených obvinění na adresu Ruska a banální dezinformace vedou ke zkreslému, neadekvátnímu světovému názoru, a mylné představy nikdy nevedou k ničemu dobrému, zdůrazňuje novinář.

Kromě toho, nadvláda rusofobie v americké politice může ještě zvýšit stoupající izolaci USA ve světě, uvádí autor. Pokračování v politice od heslem „kdo není s námi, je proti nám", přijaté od doby Bushe mladšího, povede k tomu, že bez podpory na světové scéně nezůstane Rusko, ale Spojené státy.

Jasným příkladem toho může být Sýrie, kde USA, podporující „mírnou opozici", která, jak se ukázalo po osvobození Aleppa, se účastnila masových vražd, se nakonec ocitly mimo proces vyřešení problému. To je skutečná cena za to, že Washington odmítl spolupráci s Moskvou, díval se na ni jako na regionální velmoc a nebral v úvahu společné zájmy dvou zemí, píše The Nation.

Kromě toho američtí rusofobové a jejic spojenci musí přestat lhát sami sobě a představovat si Vladimíra Putina jako „skutečného ďábla". Mít nebo nemít rád Putina, to je každého osobní věc, ale každý člověk, který je schopen racionálního myšlení, musí uznat, že ruský prezident je velký státní činitel, který dobře chápe běh dějin, uvádí se v článku. V Rusku existují problémy, ale řešit je musí sami Rusové a soustředit se na spolupráci s USA ve skutečně důležitých otázkách.

Současný příval rusofobie není nic jiného, než dědictví z doby studené války s jejím „mccarthyismem" a „honem na čarodejnice". Právě proto musí Američané zvítězit nad minulostí a opustit nesmyslný boj proti přízraku „ruské agrese", uzavírá The Nation.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2] 3 4
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1247
unikátních: 447

Celkem na této stránce ...
celkem: 5343834
unikátních: 2064274

Stránka ...
celkem: 5582967
unikátních: 2053716
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2710 sec,0.0993 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,675kB