Úterý 03 leden 2017
V Číně objevili meč starý 2300 let   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:29:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínští archeologové objevili v jednom z hrobů v provincii Henan meč ve výborném stavu, jehož stáří se odhaduje na 2300 let, uvádí v pondělí Mezinárodní rádio Číny (CRI).

Rádio uvádí, že meč byl objeven ve starém hrobu ve městě Xinyang. Na videu, které uveřejnilo Mezinárodní rádio Číny, je vidět, že na meči se dokonce zachovala část původního ostření. Zachovaly se také pochvy na meč.

Nález pravděpodobně pochází z období Válčících carství, které trvalo od roku 475 před naším letopočtem do roku 221 našeho letopočtu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nedovolí okupaci Sýrie jakýmkoliv státem   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:25:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva Ankaře ustoupila v otázce kontroly nad severem Sýrie, Rusko však nikdy nepřizná dlouhodobou okupaci Sýrie, oznámil Vitalij Naumkin, který je vědecký vedoucí Institutu orientalistiky Ruské akademie věd a politický poradce zvláštního velvyslance OSN v otázce Sýrie Staffana de Misturiho.

„Samozřejmě, jestli se skutečně podívat na to, že Moskva ustoupila (Ankaře) tím, že mírně reagovala na faktické chování Turecka v nárazníkové zóně na severu Sýrie. Rusko silně nereagovalo, ale to neznamená, že se Moskva, mluvím tady jako expert, v budoucnu smíří s tím, že jakákoliv část Sýrie bude dlouhodobě okupována jakýmkoliv státem. Nikdy to nepřijmeme," řekl Naumkin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA neškodí Rusku, ale rusofobie   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:24:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti, kdo mluví o nebezpečí pro USA, nejsou daleko od pravdy, ale není to mýtická hrozba ze strany Ruska, nýbrž zcela reálná hrozba, kterou způsobují rusofobové, schovávající se za vlastenectví, píše v časopise The Nation sloupkař Patrick Lawrence.

Americkou společnost ovládla „křeč rusofobie", nejsilnější od roku 1960, kdy vznikla Karibská krize, uvádí se v článku. Známí rusofobové typu senátora Johna McCaina ze zvyku považují za lháře všechny, kteří se odváží pochybovat o důvodech protiruských nálad, a tisk typu novin New York Times se ani o krok nevzdaluje od stanoviska vlády, stejně jako v nejhorší době studené války. Kromě toho hromada „lovců na čarodejnice", stojící o hodnost níže, svědomitě hledá stále nové a nové stopy „ruky Kremlu".

Nebezpečí návratu přízraku studené války nespočívá pouze v jasné hrozbě vyvrcholení konfliktu jaderných velmocí. Zvyšování hysterie cestou opakování ničím nepodložených obvinění na adresu Ruska a banální dezinformace vedou ke zkreslému, neadekvátnímu světovému názoru, a mylné představy nikdy nevedou k ničemu dobrému, zdůrazňuje novinář.

Kromě toho, nadvláda rusofobie v americké politice může ještě zvýšit stoupající izolaci USA ve světě, uvádí autor. Pokračování v politice od heslem „kdo není s námi, je proti nám", přijaté od doby Bushe mladšího, povede k tomu, že bez podpory na světové scéně nezůstane Rusko, ale Spojené státy.

Jasným příkladem toho může být Sýrie, kde USA, podporující „mírnou opozici", která, jak se ukázalo po osvobození Aleppa, se účastnila masových vražd, se nakonec ocitly mimo proces vyřešení problému. To je skutečná cena za to, že Washington odmítl spolupráci s Moskvou, díval se na ni jako na regionální velmoc a nebral v úvahu společné zájmy dvou zemí, píše The Nation.

Kromě toho američtí rusofobové a jejic spojenci musí přestat lhát sami sobě a představovat si Vladimíra Putina jako „skutečného ďábla". Mít nebo nemít rád Putina, to je každého osobní věc, ale každý člověk, který je schopen racionálního myšlení, musí uznat, že ruský prezident je velký státní činitel, který dobře chápe běh dějin, uvádí se v článku. V Rusku existují problémy, ale řešit je musí sami Rusové a soustředit se na spolupráci s USA ve skutečně důležitých otázkách.

Současný příval rusofobie není nic jiného, než dědictví z doby studené války s jejím „mccarthyismem" a „honem na čarodejnice". Právě proto musí Američané zvítězit nad minulostí a opustit nesmyslný boj proti přízraku „ruské agrese", uzavírá The Nation.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSavčenková navšívila štáby ukrajinských ozbrojených   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:21:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková, před časem odsouzená v RF ve věci vraždy novinářů v Donbasu a poté omilostněna na základě rozhodnutí ruského prezidenta, řekla, že byla v Donbasu ve štábech ukrajinských ozbrojených sil na místě vojenské operace.

„Navštívila jsem štáby Národní gardy a Ozbrojených sil Ukrajiny na místě protiteroristické operace. Službu vykonávají na vysoké úrovni. Děkuji, chlapci, za obranu Ukrajiny", npasala Savčenková na své stránce na Facebooku.

Před časem mnozí poslanci krtitizovali Savčenkovou za setkání s domobranou. Poté byla vyloučena z frakce Baťkivščina v ukrajinském parlamentu, ale nebyl jí odebrán mandát.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGazprom dodal „Severním proudem" rekordní objem plynu   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:19:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská plynárenská společnost Gazprom dodala 1. ledna „Severním proudem" rekordní objem ve výši 160,75 milionů krychlových metrů plynu, uvádí se ve zprávě Gazpromu.„

1. ledna 2017 Gazprom dodal plynovodem „Severní proud" rekordní objem plynu — 160,75 milionů krychlových metrů za den. V přepočtu na rok je to více, než je projektový objem plynovodu," je uvedeno ve zprávě.

„Současná úroveň zatížení „Severního proudu" jasně demonstruje, že severní koridor dodávky ruského plynu je evropským trhem mimořádně využíván. A znovu potvrzuje důležitost a naléhavost stavby „Severního proudu 2"," cituje společnost slova předsedu představenstva Gazpromu Alexeje Millera.

Severní proud 2 předpokládá vybudování dvou větví plynovodu od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Celková kapacita objektu bude 55 miliard krychlových metrů plynu ročně. Gazpromu bude ve společném podniku patřit 50 % a evropským společnostem OMW, BASF, Engie, Shell a Uniper — každé z nich 10 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Mnichově byl zadržen Rus, po kterém bylo 13 let pátráno   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:16:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Občan RF 13 let hledaný za spoluúčast na vraždě byl zadržen při přestupu na letišti v Mnichově na Nový rok, informovala agentura DPA s odvoláním na federální policii Německa.

Podle agentury muži hrozí až 25 let ve vězení v Jižní Koreji za spoluúčast na vraždě, k níž došlo v roce 2003. Právě on řídil auto se svými třemi komplici, informuje agentura.

31. prosince zadrželi 53letého Rusa při přestupu na letišti v Mnichově, když mířil z Moskvy do Prahy. Generální prokuratura Spolkové republiky Německo informovala o zadržení podezřelého, do jeho vydání do Jižní Koreje bude ve vězení, udává DPA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLitva připravuje partyzány pro případ „ruské okupace“   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:14:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dobrovolní bojovníci Svazu střelců Litvy provádějí cvičení pro případ „okupace" ze strany Ruska, píší noviny Times.

Na cvičení střelci trénují „nástrahu", uvádí novinář Tom Parfitt, který se nacházel na akci na základě pozvání litevské strany. Dobrovolníci se připravují k partyzánské válce v obavách z růstu napětí, které může být spojeno se zvyšováním vojenského potenciálu západních zemí a Ruska ve Východní Evropě.

Musíme se připravit k obraně naší země před nepřítelem", řekl novinám jeden z účastníků manévrů, 35-letý byznysmen Mantas Raukis, zabývající se prodejem přikrývek a polštářů. Raukis vstoupil do Svazu střelců před rokem kvůli „krymskému tématu s Rusy".

Podle slov štábního důstojníka Svazu střelců Litvy Dovidase Rogulise se počet členů sdružení prudce zvýšil po připojení Krymu k Rusku. Zatímco před dvěma roky byly v organizaci zaregistrovány necelé dva tisíce dospělých členů, nyní je jich už 4500. Kromě toho počet členů mládežnického korpusu stoupl z 5 tisíc na 6 tisíc.

Mezi dobrovolníky Svazu je i poslanec litevského parlamentu, bývalý ministr zahraničních věcí Audronius Ažubalis, který se připojil ke střelcům před dvěma lety. „Vstoupil jsem, abych byl spolu s dalšími lidmi, ochotnými jednat v případě ohrožení naší země. Samozřejmě si nemyslím, že můžeme konkurovat profesionálům, ale mohli bychom plnit úkol v týlu, jako partyzáni", řekl Ažubalis.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské námořní letectvo získá 100 nových letadel   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:12:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Námořní letectvo Ruské federace získá okolo 100 nových letadel, oznámil novinářům v pondělí velitel námořnictva Ruska generálmajor Igor Kožin.

„V souladu s programem na modernizaci a obnovu leteckého parku Námořnictva Ruska získá letectvo do roku 2020 okolo 100 nový letadel," řekl.

Kožin podotkl, že v blízké budoucnosti se budou současná letadla měnit za perspektivní letecké komplexy. Námořní letectvo bude v letech 2017-2020 doplňováno zejména stíhacími letouny MIG-29K a MIG-29KUB.

Také je v plánu obnovení útočných vrtulníků námořnictva. Současné vrtulníky Ka-29 budou zaměněny za výzkumné a útočné palubové vrtulníky Ka-52K „Katran".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice USA přiznala smrt 188 civilistů v důsledku svých leteckých útoků   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 03:09:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Útoky mezinárodní koalice vedené USA v Iráku a Sýrii vedly od začátku protiteroristické operace proti teroristické skupině Islámský stát ke smrti 188 civilistů. Informuje o tom štáb koalice.

„V současnosti na základě informací štáb koalice přišel k závěru, že od začátku protiteroristické operace bombardování neúmyslně zabilo 188 civilistů," uvádí se ve zprávě.

Poznamenává se, že koalice lituje smrti civilistů a vyjadřuje upřímnou soustrast jejich rodinám.

Dříve koalice přiznala zabití 173 civilistů v průběhu leteckých útoků na IS.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1833 sec,0.0628 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,618kB