Čtvrtek 05 leden 2017
Lidl letákovou reklamu s černochem z Etiopie převzal z německého portfolia. Kamiony Lidlu přitom pašují ve Francii migranty do Velké Británie. Německo se chce zbavit černého oblečení v Česku.   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:57:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidl letákovou reklamu s černochem z Etiopie převzal z německého portfolia. Kamiony Lidlu přitom pašují ve Francii migranty do Velké Británie. Německo se chce zbavit černého oblečení v Česku. Bude se chtít zbavit v Česku i svých migračních černochů?

Obrovský skandál protlačování multikulti dnes otřásá celou Českou republikou. Řetězec Lidl začal do schránek rozesílat nabídkové letáky na oblečení a spodní prádlo s etiopským modelem a podle informací jde o francouzského občana Mustaffu Ardeye, který je imigrantem z Etiopie a dnes se živí fotomodelingem. Tuto informaci nám před chvílí zaslala jedna z pracovnic pražské reklamní agentury, jenž s námi spolupracuje a která nám potvrdila, že focení přišlo jako hotové portfolio z Německa pro Lidl. Na internetu o tomto muži nic není, žádná profesionální kolekce, takže tuto informaci musíme nejprve verifikovat. Ale je zjevné, že focení neprobíhalo v ČR, protože oblečení si „český Lidl sám nedělá“, jak nám kolegyně sdělila, tedy v tom smyslu, že si nefotí kolekce oblečení sami. „To chodí už hotové z centrály Lidlu z Německa“, uvedla na náš dotaz. České zastoupení Lidlu kolekci oblečení Livergy Urban Looks pouze převzalo. Společnost Lidl se podle všeho nechala inspirovat americkou reklamou na deodorant Old Spice, kde svalnatý černoch křičí, že žádný citron, ale použijte timber. Old Spice je americká značka a černoši k Americe patří, takže spotřebitele v ČR to asi neurazí, ale zde evidentně Lidl přestřelil.

Kolekce Livergy Urban Looks se prodává v Lidlu i ve Velké Británii, ale žádné černochy do letáků s oblečením britský Lidl nedává. Černošský model Lidlu z Etiopie vypadá opravdu jako migrant a uprchlík, to prostě je první věc, která spotřebitele napadne. Proč ale český Lidl přebírá fotomodelaci z německého portfolia? Může jít prostě jenom o pohodlí, dělá se to tak standardně se vším, že jedna reklama jede v několika zemích, pouze se změní hlasy a dabing reklamy anebo nápisy do různých jazyků. Co je průchodné v Německu, nemusí ale projít v Česku, které není tak multikulturně ještě obohaceno, jako nebohý Deutschland pod šílenou vládou Angely Merkel, která naštěstí tento rok konečně skončí a prohraje volby. Český občan je extrémně háklivý na provokace a dávat babičkám do schránek slevové letáky s černochem z Etiopie, to je opravdu úlet.

Etiopan v Německu nikoho nepřekvapí, v Česku je to ale FAIL!

Podle informací Novinky.cz se vedení Lidlu přiznává, že použilo pro kampaň, která běží ve více zemích, materiály a podklady z domova, ale také z ciziny. To tedy potvrzuje i naší informaci od kolegyně z mediální agentury, která pro Lidl v minulosti kampaně připravovala. Lidl na celou věc reaguje sluníčkově, že Evropa je multikulturní a Lidl se nebojí propagovat Etiopana na letácích, které právě v případě Lidlu jsou hlavním cílem zájmu důchodců v ČR. Jak se na to budou dívat starší zákazníci, to je otázka. Nabídka oblečení Livergy Urban Looks je však určena mladým lidem a vyobrazení „statného migranta“ je 4 dny po Silvestru možno chápat jako německý balónek na český spotřebitelský trh, jak reaguje na multikulturní kolekce oblečení.

Mezi migranty v Německu frčí hlavně černá. Všechno v černé barvě. Boty, kalhoty, mikiny, bundy, spodní prádlo. Je to možné vidět i v nákupních centrech, kde se obměnil sortiment od předminulého roku, přibylo hodně černého oblečení, černých šátků, riflí a také černých sukní. Nejde ale o nějakou novou vlnu Emo nebo Gothic, ale jde o reakci německého trhu na migrační vlnu a změnu nákupních stylů obyvatelstva. Němci se totiž bojí oblékat vyzývavě, takže pestré barvy jsou na ústupu a Němci volí šedou a černou. Když se podíváme na nabídku Lidlu a jeho Livergy Urban Looks, tak to jenom potvrzuje kopírování německého módního trendu.

Německý Lidl se chce v ČR zbavit skladových zásob černého oblečení

To není dobrý spotřebitelský signál. Lidl se snaží do ČR importovat německý styl v oblékání a nebojí se k tomu přibalit model s etiopským mladíkem. Podle názoru kolegy na marketing se německý Lidl „jen“ snaží na českém spotřebním trhu prodat zásoby černého oblečení, které v poslední době už je v Německu okoukané a Lidl očekává, že se Němci vrátí letos zpátky k barvám, alespoň se to očekává. Livergy Urban Looks s Etiopanem je tak reklama na výprodej zásob oblečení původně vyrobeného pro Německo a minulý rok, kde oděvní trh a konfekce upřednostňovala černou a šedou. Lidl k tomu napsal: „Jsme v Evropě v 21. století, kde spolu soužijí různé rasy. A protože Lidl najdete také po celé Evropě, nevidíme rozdíly. Čím více ze světa totiž poznáte, tím větší toleranci vůči jiným máte. Proto jsou naši modelové ze všech koutů světa…“

Já bych firmě Lidl vzkázal, že lidé v ČR nejsou v Evropě, ale u sebe doma! Evropu si laskavě Lidl může nechat do propagandistických agitek, protože realita je taková, že zákazník v ČR očekává české zboží, a když už není české, tak alespoň ty letáky by nemusely vzbuzovat dojem, že Lidl zahájil import migrantů na akci. Je sice pravda, že TV Nova má svého Korantenga a také Old Spice má svého černocha se svaly, ale pouštět v Česku mezi lidi letáky s Etiopanem a se spodním prádlem, to je opravdu marketingový úlet. Česko je země extrémně proti-migračně orientovaná a rozdráždit si zákazníky takovou provokací, to opravdu není dobrý nápad. Určitě se objeví i výzvy k bojkotu Lidlu, ale já bych spíš sledoval jinou věc, jestli se Lidl ponaučí a příště si dá pozor, anebo jestli bude v propagaci multikulti pokračovat. Protože to by potom byl důvod k masivnímu celoplošnému bojkotu tohoto řetězce. Do ČR Lidl žádné multikulti manýry tahat nesmí!

Ve Francii totiž byly zaznamenány případy, kdy řidiči kamionů Lidl ve spolupráci s pašeráky lidí nabízeli převoz uprchlíků z Calais ve Francii do Velké Británie. Za Íránce si pašeráci účtovali 5,000 liber, za Afghánce minimálně 3,000 liber, policie dosud kauzu vyšetřuje. Jak je možné, že zapečetěné kamiony šlo takto využívat, to není jasné a policie podezřívá i zaměstnance jednoho ze skladů Lidlu, který kamiony pečetil a podepisoval transportní deklarace. Nebo snad máme brzy čekat i na zásilku migrantů na slevové akci Lidlu, až se jednoho dne vysypou v ČR z kamionů tohoto řetězce?

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: http://aeronet.cz/news/lidl-letakovou-reklamu-s-cernochem-z-etiopie-prevzal-z-nemeckeho-portfolia-kamiony-lidlu-pritom-pasuji-ve-francii-migranty-do-velke-britanie-nemecko-se-chce-zbavit-cerneho-obleceni-v-cesku/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTomio Okamura a Ukradená revoluce (1-10)   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda SPD Tomio Okamura uveřejnil na svém youtubovém profilu sérii videí a komentářů vysvětlující některé deziformace šířené o sametovém předání moci a Václavu Havlovi polistopadovou politickou a mediální garniturou. Tento seriál navazuje na putovní výstavu téhož názvu a obsahu. Dosud uveřejněné části tohoto celkem 18ti-dílného seriálu jsou: Amnestie aneb Havlovy děti, Podpora vraždění jako odkaz Sametové revoluce, Sametová revoluce byla lidem ukradena, Výroky Václava Havla a realita, Ikona Václav Havel, Revoluce jako pimprlové představení, Revoluční pravidla dialogu, Už nikdy o nás bez nás, Demokracie – to je vláda spravedlnosti, Sociální spravedlnost = férovost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBašta: Centrum podpory terorismu a hybridních hrozeb?   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:28:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento paradoxní název nové instituce mě napadl, když jsem si přečetl příspěvky, které o problematice, jíž se nově vzniklá instituce na Ministerstvu vnitra bude zabývat, napsali Ingrid Romancovová a Jakub Janda jako zástupci mladšího pokolení bijců ruských špionů.

A spolu s nimi Eva s Michaelem Romancovem coby představitelé generace starší, již etablované a dostatečně okoukané na obrazovkách České televize. Základním úkolem totiž bude přesvědčit občany, že jsme (aniž bychom si toho všimli) v hybridní válce s Putinovým Ruskem. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Podstata této hybridní války podle nich tkví v tom, že náš nepřítel pomocí desinformačních webů (v zavedené demokracii by se nazývaly opozičními či protirežimními internetovými novinami) úspěšně přesvědčuje občany, že nám vládnou neschopní a zkorumpovaní politici, že Evropská unie trpí nedostatkem demokracie, že svým fungováním se začíná nebezpečně podobat Sovětskému svazu a jeho satelitům v poslední dekádě jejich existence, takže není schopma vyřešit ani jednu závažnou krizi. Ani bankovní, ani migrační, ani nastupující ekonomickou.

A proruští hybridní válečníci se neštítí ničeho. Předsedu Evropské komise Junckera pomlouvají, že je opilec, předsedu Evropského parlamentu Schulze, že je nevzdělanec a hrubián. Když evropské banky odmítnou úvěrovat antisystémové politické strany (např. Národní frontu Marine Le Pen), klidně se toho chopí soukromé banky ruské. A Putinem řízené desinformační weby nestydatě zveřejňují jinak neveřejné informace o migraci, jejím průběhu a jejích rizicích. Proto vznikl ten plán s Centrem boje proti terorismu a hybridním hrozbám.

Jeho prvým úkolem samozřejmě bude přesvědčit veřejnost, že jsme ve válce. Válce tak rafinovaně vedené, že ji dokáží odhalit jen takové instituce jako Evropské hodnoty Jakuba Jandy nebo Evropský rozhled Ingrid Romancovové, případně moudrý politický geograf Michael Romancov. Samozřejmě není možné, aby s takovou hydrou bojovaly pouze nadšenci z nevládních neziskových organizací, proto vzniklo ono zmíněné centrum jako zárodek příštího Orwellova Ministerstva Pravdy a Lásky pod vedením Evy Romancovové. To dodá váhu a finanční podporu názorům nadšených obhájců Evropských hodnot a zadupe do země šiřitele podvratných myšlenek. Konec konců, toho nejdůležitějšího vítězství už dosáhli, když se jim podařilo pojmenovat opoziční protirežimní weby, weby desinformačními a prokremelskými. Josef Goebels s Vasilem Bilakem v záhrobí tiše závidějí, že je něco podobného nenapadlo.

Věc však má jeden háček a ten se jmenuje Cesta k opaku. Velice přesně ji definoval biolog a filosof Stanislav Komárek, který si všiml záludnosti západního polárního myšlení. Jak ukázala historie, důsledné prosazování určitých idejí a politiky nakonec přináší pravý opak. A tak duchovně a nábožensky orientovaní jezuité vychovali racionální osvícence, ti zase svůj přímý opak – rozevláté romantiky, romantici kritické realisty, ti pak napomohli vzniku a rozvoji spiritismu, a tak dále. Funguje ještě jedno nebezpečné pravidlo – čím větší silou se prosazuje jeden směr, tím rychleji přichází jeho opak.

Obávám se, že jedno z těch období, kdy se svět převrací z nohou na hlavu, zažíváme právě dnes. Naše euroatlantická civilizace prosazuje svobodu, rovnost, nenásilnost, neustálý růst a blahobyt. V praxi to začíná vypadat úplně jinak. Svobodu a demokracii začíná nahrazovat zvůle samozvaných elit, které neuznávají jiný výsledek voleb než své vítězství, lidská práva jsou redukována na práva menšin a tím zachází na úbytě i rovnost. Tento proces velmi urychluje prosazování politické korektnosti. V jejím důsledku jsou určitým sociálním či etnickým skupinám tolerovány činy jinak trestné.

Nejlépe se tento jev dá ilustrovat na pachatelích atentátů za poslední dva roky (Charlie Hebdo, Paříž, Brusel, Nice, Berlín). Všichni měli za sebou kriminální minulost, všechny nějakou dobu sledovali pro podezření z terorismu, u posledních dvou z nepochopitelných důvodů nedošlo k jejich vyhoštění (zvláště pikantní je skutečnost, že o Anise Amniho tajná služba i policie ztratila zájem, když zjistila, že se nejspíše živí prodejem drog)... V důsledku faktické nerovnosti občanů před zákonem dostává na frak i další ideál – nenásilnost, protože nerovnost a násilí mohou zplodit jen ještě větší násilí. Protože je neustále zdůrazňován pozitivní vliv migrace, zamlčuje se, že její dopad může být stejně destruktivní jako sobeckost a nenažranost ekonomických elit. Zejména pro blahobyt a další modlu – neustálý růst.

Domyslím-li myšlenku Stanislava Komárka až do logického konce, euroatlantickou civilizaci čeká cesta do nového středověku, v němž bude vládnout ideologie a poměry ze sedmého století a jejich vyznavači. Nejspíš budeme tak zabráni do neviditelné války s vymyšleným nepřítelem, že to budeme považovat za Putinovu ďábelskou intriku a nikoli za důsledek naší zaslepenosti a zbabělosti. Jakub Janda a Romancovovi nám to tak nejspíš vysvětlí. A ono vznikající centrum pak bude fungovat v novém ministerstvu Lži a Nenávisti, jak velí logika cesty k opaku.

Jako optimista vidím ještě jednu možnost – ve volbách na podzim tuto pečlivě naplánovanou evropsky hodnotovou a politicky korektní budoucnost nakopeme do zadku. Zatím bychom měli důsledně kárat každého, kdo se ještě odváží opoziční protirežimní internetové noviny nazývat desinformačními weby.

Jaroslav Bašta

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy.php?id=c35f8122-cf6b-11e6-9304-003048df98d0&language=cs&preview=true

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Orwellovské ministerstvo pravdy" prohrálo svůj boj, než začalo. Přišlo pozdě a je zbytečné.   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:19:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od ledna začal fungovat nový úřad Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.
Centrum zastřešené ministerstvem vnitra nemá žádné pravomoci ani smysl.
Přišlo pozdě a je zbytečné.

S prvním lednem zahájilo oficiální činnost Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám v rámci ministerstva vnitra. Jeho prací má být boj proti informační válce. Centrum je známé také jako orwellovské ministerstvo pravdy, bratři pátera Koniáše nebo nový Úřad pro tisk a informace.

Svůj boj ovšem prohrálo ještě předtím, než s ním začalo. Ačkoliv je náplní jeho činnosti boj proti lžím a fámám, nedokázalo se ubránit ani lži a fámě o sobě samém, že má být úřadem cenzurním. Centrum přitom žádné pravomoci nemá a bohužel ve své současné podobě nemá ani žádný smysl. Není nebezpečné, je prostě jenom zbytečné.

Prvním a zcela zásadním problémem centra je, že vzniklo pozdě. Česká republika čelí kruté informační válce již několik let. Tedy čelí: nečelí, nebezpečí dlouhodobě ignoruje a reakce - navíc hloupá - trvala místo dnů roky. Jenomže za ta léta zde ruské propagandistické weby a jiné aeronety zapustily kořeny a pro signifikantní část obyvatelstva se staly standardní součástí mediálního prostoru hodnou pozornosti a zdrojem informací. Jsou tady tak dlouho a mají takovou pozici, že dokonce vznikly jejich parodické weby jako třeba AZ247.cz s hesly jako "víc než jen pravda" nebo "nikdo nám nediktuje, o čem smíme lhát".

Do této situace tedy vstupuje nový oficiální státní úřad, který by měl situaci vyřešit tím, že bude hlásat oficiální státní pravdu. Samozřejmě to nebude fungovat, protože přesně jak psal Martin Malý, oficiální popření bude pro cílovou skupinu těchto webů spíše potvrzením. Podobná aktivita by snad měla smysl v začátcích, ale teď rozhodně ne.

Druhým - a bohu žalováno v podstatě neřešitelným - problémem centra je, že dělá práci někoho jiného a léčí toliko symptomy místo příčin. Vysvětlovat a komunikovat s občany, to není práce vnitráckých úředníků, ale politiků. Od toho jsme si je zvolili, za to jsou štědře placeni. Za to, aby komunikovali s voliči a trpělivě a srozumitelně jim vysvětlovali.

Česká politika bohužel dospěla do takového stádia, že vysoké posty zastávají lidé, kteří by se za normálních okolností se svými rétorickými a komunikačními dovednostmi neměli šanci dostat ani do obecního zastupitelstva v Prdelovicích nad Úslavou. Většina prohlášení Bohuslava Sobotky není srozumitelná snad nikomu, s možnou výjimkou jeho podobně postižených kolegů, rozhodně ne běžným voličům. Přitom předseda vlády je ten, kdo by měl být tím perfektním komunikátorem, který dokáže národu vysvětlit, co se děje. Schopností komunikovat s běžnými občany se u nás vyznačují téměř výhradně politici, kteří se vyvracení fám rozhodně věnovat nebudou, protože na nich naopak založili svůj úspěch a kariéru.

Snad v realistickém náhledu na své schopnosti, snad ze zoufalství, snad ze zvyku se česká politická reprezentace k problému postavila způsobem pro ni zcela typickým: stvořila ouřad. Ouřad, který svou válku prohrál ještě před první bitvou.

Michal Altair Valášek

Zdroj: http://tech.ihned.cz/c1-65572950-orwellovske-ministerstvo-pravdy-prohralo-svuj-boj-nez-zacalo-prislo-pozde-a-je-zbytecne

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyjev neplní své závazky   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:07:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kyjev se vyhýbá plnění svých závazků a nestahuje své síly a vojenskou techniku z oblasti obce Stanice Luhanská. Oznámil to ve středu novinářům představitel neuznané Luhanské lidové republiky na minských jednáních Vladislav Dejnego.

„Rámcové rozhodnutí od 21. září nikdo nezrušil… Nadále platí závazky, o kterých jsme se písemně dohodli ještě 21. září 2016. Nicméně Ukrajina se vyhýbá jejich plnění (dohody o stažení sil a vojenské techniky z oblasti obce Stanice Luhanská — pozn. redaktora)," oznámil Dejnego.

Podle něj proces plnění rámcového rozhodnutí se systematicky projednává v Minsku, nicméně kyjevští představitelé nekonkretizují, kdy plánují stáhnout své síly.

„Krčí rameny a dělají dojem, že situaci nemohou ovlivnit. Říkají, že žádná nařízení ohledně stažení sil a vojenské techniky v oblasti mostu v okolí obce Stanice Luhanská z Kyjeva nedorazila," upřesnil představitel LLR.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí úředníci „pustili" do médií „kachnu" o ruských hackerech   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:05:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávný článek Washington Post o „ruských hackerech" ukázal, jak je snadné uveřejnit nepravdivou informaci pomocí předních médií, píše komentátor Forbes Kalev Leetaru.

Noviny Washington Post uveřejnily 31.prosince článek, nazvaný „Ruští hackeři pronikli do energetické sítě USA prostřednictvím společnosti ve Vermontu, tvrdí američtí úředníci". Noviny uvedly, že v počítačovém systému společnosti Burlington Electric údajně našli programový kód, spojený s ruskými hackery.

„Rusové neuváděli do provozu kód k ohrožování činnosti společnosti, ale, jak uvádějí anonymní úředníci, proniknutí do energetické sítě má obrovský význam, protože znamená potenciální velkou zranitelnost", tvrdí se v článku.

Je fakt, že po několika hodinách materiál opravili: ukázalo se, že doba a okolnosti útoku na počítačovou síť zatím nejsou známy. Útok vyvrátila i samotná společnost Burlington Electric. Uvedla, že podezřelý program byl objeven pouze v jednom notebooku, který nebyl připojen ke společné síti.

„Příběh o ruských hackerech, kteří pronikli hluboko do energetické sítě USA a jsou schopni uvrhnout národ do tmy kliknutím na spínač, se najednou změnil ve vyprávění o jednom notebooku, na němž byl jeden škodlivý program a který vůbec nebyl připojen k síti", píše novinář ve Forbesu.

Noviny Washington Post upozornily na zprávu Burlington Electric a doplnily článek až za půldruhé hodiny. To svědčí o tom, že se noviny ani nepokoušely spojit se zástupci společnosti před uveřejněním materiálu a prověřit fakta, uvádí Kalev Leetaru.

„Soudě podle všeho nějaký vládní zdroj „pustil" do novin senzaci o Rusech, kteří se nabourali do energertické sítě USA. Místo toho, aby se noviny obrátily přímo na energetickou společnost a zjistily podrobnosti, prostě uveřejnily příběh v takové podobě, jakou jim předložili úředníci", uvádí novinář ve Forbesu.

Ale i po všech opravách nadpisů na webových stránkách Washington Post uváděl: „V rámci ruské operace byla nabourána energetická společnost ve Vermontu, což ohrožuje energetické sítě USA, uvádějí úředníci". V takové nekorektní formě byl nadpis uváděn na sociálních sítích. To má obrovský význam, zdůrazňuje komentátor Forbesu: uživatelé sociálních sítí většinou věnují pozornost pouze nadpisům a zřídka čtou celý článek.

Dne 3.ledna noviny uvedly, že informace o kybernetickém útoku a objevení škodlivého programu v Burlington Electric se nepotvrdily. Jak se ukázalo, pracovník společnosti považoval za podezřelou IP-adresu, k níž se připojil jeho počítač. Po prověrce se vysvětlilo, že je to obyčejná adresa, která nemá nic společného ani s hackery, ani s Ruskem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump a generální tajemník OSN Guterres měli „přínosnou konverzaci“   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:50:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres telefonicky jednal s budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem o spolupráci Spojených států s OSN. Oznámil to zástupce tiskového mluvčího generálního tajemníka Farhan Hak.

„Mohu potvrdit, že generální tajemník dnes ráno mluvil s budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jednalo se o seznamovací telefonát, během kterého došlo k velmi přínosné konverzaci o vztazích mezi USA a OSN," uvedl Hak na briefingu.

Hak dodal, že Guterres vyjádřil naději, že i po Trumpově inauguraci 20. ledna spolupráce bude nadále pokračovat.

Hak upřesnil, že k telefonátu došlo z iniciativy generálního tajemníka.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon nepochybuje o schopnostech americké protiraketové obrany   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:48:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy jsou schopny zajistit obranu před mezikontinentálními balistickými raketami, které údajně vyvíjí Severní Korea. Oznámil to během svého pravidelného briefingu mluvčí Pentagonu Peter Cook.

„Máme protiraketovou obranu a nepochybujeme, že dokáže ochránit region a naši vlast — Spojené státy," uvedl mluvčí Pentagonu, když komentoval prohlášení severokorejského vůdce Kim Čong-una o tom, že jeho země brzy otestuje mezikontinentální balistickou raketu.

S odkazem na zprávu Ústavu strategie národní bezpečnosti, který spolupracuje s Národní zpravodajskou službou Korejské republiky, agentura Yonhap News oznámila, že KLDR dokáže do roku 2020 zhotovit mezikontinentální balistickou raketu schopnou zasáhnout území Spojených států. Podle kalifornské korporace RAND k tomuto roku KLDR bude mít dostatek štěpného materiálu pro výrobu 50 až 100 jaderných hlavic.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina chce prostudovat dohodu o pobytu ruské ČF na Krymu   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:46:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pečerský obvodní soud hl.m. Kyjeva umožnil vyšetřovatelům hlavní vojenské prokuratury dočasný přístup k originálům Charkovských dohod, které prodloužily lhůtu pobytu Černomořské flotily RF na Krymu, a také povolil zabrat kopie těchto dokumentů, jak vyplývá z usnesení soudu, uveřejněného v Jednotném rejstříku soudních rozhodnutí Ukrajiny.

V dubnu 2010 Rusko a Ukrajina, za prezidenta Viktora Janukovyče, podepsaly v Charkově dohodu, prodlužující pobyt Černomořské flotily RF na Ukrajině po roce 2017 na 25 let s možností následného prodloužení na pětiletá období na základě oboustranné dohody. Ukrajina výměnou za to dostala slevu na ruský plyn ve výši 100 dolarů za tisíc krychlových metrů.

Povolení je poskytnuto v rámci trestního řízení ve věci vlastizrady a zneužívání pravomoci, v jehož rámci hlavní vojenská prokuratura vyšetřuje okolnosti podepsání dohody s RF o Černomořské flotile.

Vyšetřující orgány v odůvodnění žádosti o umožnění přístupu k dokumentům uvedly, že prodloužení dohody „odporuje ukrajinské ústavě" a přístup k dokumentům pomůže „potvrdit skutečnosti porušení procedur přípravy, přijetí, podepsání a ratifikace dohody, a také stanovit okruh osob, jejichž činnost vedla k uzavření dohody, odporující ukrajinské ústavě".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoprvé po osmi letech došlo k jednání mezi prezidenty Moldavska a Podněstří   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:40:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poprvé za osm let došlo k osobnímu setkání prezidentů Moldavska a neuznané Podněsterské moldavské republiky (PMR) Igora Dodona a Vadima Krasnoselského.

Během jednání oba prezidenti stanovili okruh otázek, které vyžadují prioritní řešení. Oznámila to tisková služba podněsterské hlavy státu.

Jedná se v první řadě o svobodu pohybu občanů, uznání dokladů, železniční trasu a o spojení. „Ke kontaktu došlo. Jednání byla velmi intenzivní. Za další kroky odpovídají obě strany," uvádí slova Krasnoselského jeho tisková služba.

Prezident PMR rovněž oznámil, že během rozhovorů se projednávaly i ekonomické otázky. Krasnoselskij se domnívá, že je nutné vytvořit takové podmínky, které by nestavěly lidi do pozice rukojmích politické situace, a veškerá rozhodnutí by se měla přijímat pro blaho lidu. „Musíme si vážit jak podněsterský lid, tak i moldavský lid a nalézat kompromis za jakýchkoliv podmínek," řekl Krasnoselskij. Ze své strany moldavský prezident Igor Dodon uvedl, že je důležité, aby obyvatelé spatřili konkrétní výsledky.

Podle něj složité otázky a odlišný postoj nesmí vést k tomu, aby obě strany odmítaly jednání a neřešily problémy občanů. „Co se týče dalších, mnohem složitějších otázek, tak po nějaké době na základě výsledků, kterých teď můžeme dosáhnout, dokážeme nalézt uspokojivé řešení," řekl Dodon.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3219 sec,0.1031 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,418kB