Ze světa - Info kuryr
Trump a generální tajemník OSN Guterres měli „přínosnou konverzaci“   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:50:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Generální tajemník OSN António Guterres telefonicky jednal s budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem o spolupráci Spojených států s OSN. Oznámil to zástupce tiskového mluvčího generálního tajemníka Farhan Hak.

„Mohu potvrdit, že generální tajemník dnes ráno mluvil s budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Jednalo se o seznamovací telefonát, během kterého došlo k velmi přínosné konverzaci o vztazích mezi USA a OSN," uvedl Hak na briefingu.

Hak dodal, že Guterres vyjádřil naději, že i po Trumpově inauguraci 20. ledna spolupráce bude nadále pokračovat.

Hak upřesnil, že k telefonátu došlo z iniciativy generálního tajemníka.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon nepochybuje o schopnostech americké protiraketové obrany   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:48:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Spojené státy jsou schopny zajistit obranu před mezikontinentálními balistickými raketami, které údajně vyvíjí Severní Korea. Oznámil to během svého pravidelného briefingu mluvčí Pentagonu Peter Cook.

„Máme protiraketovou obranu a nepochybujeme, že dokáže ochránit region a naši vlast — Spojené státy," uvedl mluvčí Pentagonu, když komentoval prohlášení severokorejského vůdce Kim Čong-una o tom, že jeho země brzy otestuje mezikontinentální balistickou raketu.

S odkazem na zprávu Ústavu strategie národní bezpečnosti, který spolupracuje s Národní zpravodajskou službou Korejské republiky, agentura Yonhap News oznámila, že KLDR dokáže do roku 2020 zhotovit mezikontinentální balistickou raketu schopnou zasáhnout území Spojených států. Podle kalifornské korporace RAND k tomuto roku KLDR bude mít dostatek štěpného materiálu pro výrobu 50 až 100 jaderných hlavic.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina chce prostudovat dohodu o pobytu ruské ČF na Krymu   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:46:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Pečerský obvodní soud hl.m. Kyjeva umožnil vyšetřovatelům hlavní vojenské prokuratury dočasný přístup k originálům Charkovských dohod, které prodloužily lhůtu pobytu Černomořské flotily RF na Krymu, a také povolil zabrat kopie těchto dokumentů, jak vyplývá z usnesení soudu, uveřejněného v Jednotném rejstříku soudních rozhodnutí Ukrajiny.

V dubnu 2010 Rusko a Ukrajina, za prezidenta Viktora Janukovyče, podepsaly v Charkově dohodu, prodlužující pobyt Černomořské flotily RF na Ukrajině po roce 2017 na 25 let s možností následného prodloužení na pětiletá období na základě oboustranné dohody. Ukrajina výměnou za to dostala slevu na ruský plyn ve výši 100 dolarů za tisíc krychlových metrů.

Povolení je poskytnuto v rámci trestního řízení ve věci vlastizrady a zneužívání pravomoci, v jehož rámci hlavní vojenská prokuratura vyšetřuje okolnosti podepsání dohody s RF o Černomořské flotile.

Vyšetřující orgány v odůvodnění žádosti o umožnění přístupu k dokumentům uvedly, že prodloužení dohody „odporuje ukrajinské ústavě" a přístup k dokumentům pomůže „potvrdit skutečnosti porušení procedur přípravy, přijetí, podepsání a ratifikace dohody, a také stanovit okruh osob, jejichž činnost vedla k uzavření dohody, odporující ukrajinské ústavě".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1260
unikátních: 453

Celkem na této stránce ...
celkem: 5343847
unikátních: 2064280

Stránka ...
celkem: 5582981
unikátních: 2053722
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.6341 sec,0.4003 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,669kB