Čtvrtek 05 leden 2017
Poprvé po osmi letech došlo k jednání mezi prezidenty Moldavska a Podněstří   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:40:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poprvé za osm let došlo k osobnímu setkání prezidentů Moldavska a neuznané Podněsterské moldavské republiky (PMR) Igora Dodona a Vadima Krasnoselského.

Během jednání oba prezidenti stanovili okruh otázek, které vyžadují prioritní řešení. Oznámila to tisková služba podněsterské hlavy státu.

Jedná se v první řadě o svobodu pohybu občanů, uznání dokladů, železniční trasu a o spojení. „Ke kontaktu došlo. Jednání byla velmi intenzivní. Za další kroky odpovídají obě strany," uvádí slova Krasnoselského jeho tisková služba.

Prezident PMR rovněž oznámil, že během rozhovorů se projednávaly i ekonomické otázky. Krasnoselskij se domnívá, že je nutné vytvořit takové podmínky, které by nestavěly lidi do pozice rukojmích politické situace, a veškerá rozhodnutí by se měla přijímat pro blaho lidu. „Musíme si vážit jak podněsterský lid, tak i moldavský lid a nalézat kompromis za jakýchkoliv podmínek," řekl Krasnoselskij. Ze své strany moldavský prezident Igor Dodon uvedl, že je důležité, aby obyvatelé spatřili konkrétní výsledky.

Podle něj složité otázky a odlišný postoj nesmí vést k tomu, aby obě strany odmítaly jednání a neřešily problémy občanů. „Co se týče dalších, mnohem složitějších otázek, tak po nějaké době na základě výsledků, kterých teď můžeme dosáhnout, dokážeme nalézt uspokojivé řešení," řekl Dodon.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická koalice zlikvidovala v Iráku tři velitele IS   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:35:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Síly koalice pod vedením Spojených států zlikvidovaly v Iráku tři velitele Islámského státu. Oznámil to ve středu mluvčí koalice John Dorrian.

„Poslední příklad (akcí koalice) zahrnuje likvidaci tří teroristických organizátorů a velitelů v okupovaných městech. Mohu potvrdit smrt Abú Turka, Imada al-Mahallawiho a Faláha al-Rašidího," oznámil Dorrian během briefingu.

Podle něj al-Rašidí, který byl zlikvidován 4. ledna, organizoval výrobu vozidel naplněných výbušninou v Mosulu, jež se aktivně využívají teroristy během bojových operací. V tentýž den ve městě al-Shirqat došlo k likvidaci Abú Turka, který měl na starosti finanční podporu teroristů.

Al-Mahallawi byl zlikvidován 21. prosince. „Jeho smrt sníží schopnosti IS provádět operace v údolí řeky Eufrat," uvedl Dorrian.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan informoval o pokroku v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:32:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Erdogan informoval o pokroku politického řešení v Sýrii

Erdogan během svého středečního vystoupení na zasedání předsedů místních správ upozornil na společné úsilí Turecka a Ruska v otázce zajištění udržitelného příměří v Sýrii.

„V otázce politického řešení v Sýrii došlo k pozitivnímu vývoji", cituje slova tureckého prezidenta agentura Anadolu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanectví USA v Moskvě obdrželo 35 pozvánek na vánoční oslavy do Kremlu   
Pridal tk Čtvrtek 05 leden 2017 - 05:23:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí diplomaté dostali 35 pozvánek na vánoční oslavy do Kremlu. V americkém velvyslanectví v Moskvě však uvedli, že plány personálu mise nekomentují.

„Dostali jsme 35 pozvánek na vánoční oslavy do Kremlu. Bohužel soukromé plány členů mise a jejich rodin nekomentujeme," řekl mluvčí velvyslanectví.

Podle informací pozvánky na slavnosti nemají pevně stanovené datum.

Minulý týden vláda prezidenta USA Baracka Obamy zavedla sankce proti 9 ruským institucím, společnostem a fyzickým osobám, včetně GRU a FSB, za „zásahy do voleb" a „nátlak na americké diplomaty". USA také uzavřely přístup do dvou obytných komplexů, které jsou diplomatickým majetkem Ruska, a prohlásily „persona non grata" 35 ruských diplomatů.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Moskva nebude nikoho vyhošťovat v rámci odpovědi na jednání USA, ačkoliv ruská strana má plné právo na adekvátní reakci.

Kromě toho hlava ruského státu pozvala děti amerických diplomatů na novoroční a vánoční oslavy do Kremlu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2155 sec,0.0654 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,540kB